روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

۲ کودک قربانی جنون مرگبارپدر

تلاش‌های تیم پزشکی برای نجات دو کودک که با خوراندن قرص برنج توسط پدرشان، به کما رفته بودند بی‌نتیجه ماند ودختروپسرخردسال در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت، روی تخت بیمارستان جان سپردند.
ساعت یک بامداد چهارشنبه ۲۸ تیر، زن جوانی هراسان با اورژانس کرج تماس گرفت وبرای نجات برادرجوانش و دو برادرزاده‌اش درخواست کمک کرد. با این تماس، مأموران اورژانس راهی محل شده و مرد جوان و پسر ۳ ساله و دختر ۶ ساله‌اش را به بیمارستان منتقل کردند.
معاینات مقدماتی متخصصین نشان می‌داد که مرد جوان و دو کودک قرص برنج خورده‌اند. در ادامه تحقیقات مشخص شد، همسر مرد جوان ازچند ماه قبل وبه خاطرمشکلات شدید مالی وخانوادگی، به حالت قهرخانه را ترک کرده و درخواست طلاق داده بود. اما شوهرش که ماه‌ها چشم انتظاربازگشت همسرش بود وقتی پی برد اوتصمیم‌اش را گرفته وبه هیچ عنوان حاضربه بازگشت نیست درتصمیمی جنون آمیزقرص برنج خورد وبه دوفرزند خردسالش هم ازقرص مرگبارخوراند. اوبه همراه فرزندانش دقایقی بعد راهی خانه خواهرش شده بود.با توجه به شرایط وخیم مرد جوان و دو فرزندش، آنها بلافاصله به بیمارستان لقمان در تهران منتقل شدند. اما مرد جوان ساعت ۹ صبح جمعه، پسر ۳ ساله‌اش ساعت ۱۳:۴۳ دقیقه همان روز و دختر ۶ ساله‌اش هم صبح روز شنبه تسلیم مرگ شدند.

رسیدگی به پرونده قتل دخترنوجوان پس از۷ ماه

پس از گذشت نزدیک به ۷ ماه از قتل دختر ۱۵ ساله اصفهانی که در مسیر خانه به مدرسه کشته شد، دادگستری استان در اطلاعیه‌ای از صدور رأی نهایی پرونده عامل این جنایت درآینده نزدیک خبر داد.
۱۴ دی ۹۵ دختر نوجوان اهل شهر نصرآباد اصفهان برای حضوردر جلسه امتحان از خانه خارج شد اما هرگز بازنگشت. خانواده او که با تماس مسئولان مدرسه در جریان ناپدید شدن دخترشان قرار گرفته بودند پس از چند ساعت جست و جوی بی‌نتیجه، پلیس را در جریان گذاشتند.تا اینکه با آغاز تحقیقات تخصصی، جسد بی‌جان دخترک پیدا شد و پزشکی قانونی علت مرگ را خفگی اعلام کرد.
با گزارش این جنایت به بازپرس ویژه قتل، تحقیقات برای کشف جنایت آغاز شد و کارآگاهان با استفاده از سرنخ‌های متعدد در کمتر از ۶ ساعت قاتل را که جوانی ۲۵ ساله و از هم محلی‌های مقتول بود شناسایی و در حال فرار دستگیر کردند.
متهم در بازجویی‌ها مدعی شد مقتول را به زور به محل جنایت کشانده و به قتل رسانده است. رسیدگی به این پرونده در دادگستری استان آغاز شد و بعد از ۵ ماه موج اعتراضات مردمی در شبکه‌های مجازی درباره وضعیت این پرونده و درخواست مجازات فوری قاتل، سبب واکنش دادگستری کل استان اصفهان شد.
روابط عمومی این دادگستری در پیامی از صدور رأی نهایی برای قاتل دختر ۱۵ ساله در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

ربودن دختری  با پراید مسروقه

مـرد جوان، زمانی که دخترکوچولویش را روی صندلی عقب گذاشت و خودرو را از پارکینگ بیرون آورد، برای بستن در پارکینگ رفت، هرگز تصور نمی‌کرد سارق حرفه‌ای در کمین خودرو نشسته است.
ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه پنجشنبه- ۲۹ تیر- گزارش ربوده شدن دخترک ۸ ماهه در خودروی پراید مسروقه، به مأموران کلانتری ۱۶۹ مشیریه اعلام شد.
به‌دنبال اعلام این خبر و با دستور بازپرس آرش سیفی از شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران، تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت مأمور رسیدگی ویژه به پرونده شدند.
پدر «بنیتا» در این باره به خبرنگار حوادث «ایران» گفت: «سه روز است که از دخترم بی‌خبرم و نمی‌دانم چه اتفاقی برایش رخ داده است. روز حادثه به همراه همسر و دخترم می‌خواستیم به شهرستان برویم. دخترم روی صندلی عقب بود که ماشین را از داخل پارکینگ بیرون آوردم. بعد هم پیاده شدم تا در پارکینگ را ببندم. همسرم هم داخل حیاط بود که ناگهان سارقی پشت فرمان ماشین نشست. همان موقع با عجله بیرون دویدم و فریادزنان خودم را روی ماشین انداختم، اما سارق بی‌رحم پس از زیرگرفتن من، در چشم به هم زدنی با سرعت متواری شد. حالا هم بی‌صبرانه منتظر دریافت خبری از دخترکوچولویمان هستیم و امیدواریم هرچه سریع‌تر مأموران پلیس او را به ما بازگردانند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز