روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

دانشگاه تبریز در جمع موثرترین های دنیا قرار گرفت

رئیس دانشگاه تبریز گفت: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) دانشگاه تبریز، مجددا در جمع موثرترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت .
به گزارش شهریار، محمدرضا پورمحمدی با اعلام این خبر افزود: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ، دانشگاه تبریز در میان دانشگاه های جامع ایران، مقام چهارم را به خود اختصاص داده است .
وی افزود: در رتبه بندی دانشگاه های جامع، نام ۲۲ دانشگاه از ایران برده شده که دانشگاه تبریز بعد از دانشگاه های تهران، تربیت مدرس و شیراز در رتبه چهارم قرار گرفته است .
وی رشد کیفیت تولیدات علمی و میزان استنادها را از جمله شاخص‌های موثر در این رتبه بندی عنوان کرد و افزود: پایگاه آی.اس.آی (ISI-ESI) ، هر دو ماه یکبار فهرست دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی برتر را روزآمد می‌کند و به معرفی دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی یک درصد برتر دنیا می پردازد .
رییس دانشگاه تبریز تصریح کرد: در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جامع، دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد، تبریز، شهید بهشتی، اصفهان، رازی، گیلان، بوعلی سینا، کاشان، شهید باهنر کرمان، ارومیه، سمنان، یزد، یاسوج، الزهرا (س) خلیج فارس، شهرکرد، مازندران، بین المللی امام خمینی(ره) و محقق اردبیلی در بین موثرترین های دنیا جای گرفتند .
همین گزارش حاکی است، در بین دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور، ۲۲ دانشگاه جامع، ۱۰ دانشگاه صنعتی، ۱۲ دانشگاه علوم پزشکی، ۴ پژوهشگاه و دو دانشگاه غیرمتمرکز در جمع موثرترین های دنیا قرار گرفتند .
یادآور می شود، دانشگاه تبریز با داشتن بیش از ۲۴ هزار دانشجو، نزدیک ۸۰۰ عضو هیات علمی، ۲۱ دانشکده، بیش از ۲۰۰ آزمایشگاه مجهز از جمله دانشگاه‌های برتر و جامع کشور است.

سمینار سلول‌های بنیادی در تبریز برگزار می‌شود

سرپرست سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، گفت: به همت دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان جهاددانشگاهی استان، سمینار سلول‌های بنیادی، کاربردها، پتانسیل‌ها و چشم‌انداز۱۲ مردادماه جاری در تبریز برگزار می‌شود .
جعفر محسنی در این خصوص اظهار کرد: این سمینار با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور سخنرانان و اساتید برجسته پژوهشگاه رویان، جهت آشنایی بیشتر جامعه پزشکان متخصص و عمومی و به‌ویژه زنان و زایمان و مامایی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این سمینار دارای امتیاز بازآموزی است، تاکید کرد: در این همایش تازه‌های درمان با سلول‌های بنیادی و مزایای استفاده با این سلول‌ها و همچنین استفاده از جفت و مشتقات و پردازش سلول‌ها و استفاده از سلول‌های بنیادی در ارتوپدی و پیوندو HLA و ژنتیک پزشکی و درمان بیماری‌های زنان و زایمان و اخلاق استفاده از سلول‌های بنیادی ارائه خواهد شد .
محسنی با اشاره به اینکه گروه‌های هدف این سمینار، متخصصان زنان و زایمان، ارتوپدی، خون و انکولوژی اطفال، متخصصین پوست و کودکان، متخصصین هماتولوژی و خون شناسی و بانک خون، دکترای مامایی و کارشناسی ارشد مامایی، کارشناسان مامایی، کارشناس پرستاری، متخصصین جراحی ترمیمی پلاستیک و سوختگی، پزشکان عمومی، متخصصین علوم ازمایشگاهی، کارشناسان ارشد ژنتیک و خون شناسی است، گفت: شرکت در این همایش برای دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی نیز آزاد بوده و شرکت کنندگان گواهی حضور در سمینار دریافت خواهند کرد .
سرپرست سازمان جهاددانشگاهی استان خاطرنشان کرد: این سمینار امروز ۱۲ مردادماه از ساعت ۸الی ۱۴ در محل تالار شایانمهر دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز