روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

هشدار به طلافروشی‌ها و طلاسازی‌ها

مدیرکل استاندارد تهران از واحدهای تولیدی و صنفی مصنوعات طلا درخواست کرد که از خدمات آزمایشگاه‌های عیارسنجی دارای گواهی تایید صلاحیت بهره گیرند و فریب آزمایشگاه‌های بدون مجوز را نخورند.
مسلم بیات با اشاره به این که در استان تهران تنها سه آزمایشگاه عیارسنجی از این سازمان مجوز استاندارد دریافت کرده‌اند و همکار استاندارد محسوب می‌شوند، اظهار کرد: برخی آزمایشگاه‌های بدون مجوز اقدام به استفاده از نام این سازمان و نشان استاندارد در ارائه‌ی خدمات خود کرده‌اند که این اقدام جرم محسوب شده و خلاف قانون است که طبیعتا از متخلفان به دادگاه شکایت می‌شود.در حال حاضر در استان تهران سه آزمایشگاه عیارسنجی با نام‌های حریرفروش، میزان‌ گستر دقیق و بهساز دارای گواهی تایید صلاحیت استاندارد هستند و طلافروشی‌ها و طلاسازی‌ها می توانند اسامی آزمایشگاه‌های فوق و دیگر آزمایشگاه‌های دارای گواهی تایید صلاحیت استاندارد را در سایر استان‌ها در پایگاه سازمان ملی استاندارد به نشانی www.isiri.org مشاهده کنند.
مدیرکل استاندارد تهران ضمن هشدار مجدد نسبت به وجود آزمایشگاه‌های غیرمجوز در این رابطه بیان کرد: در اقدامی قانونی نسبت به متخلفان با قاطعیت برخورد خواهد شد ودر این رابطه هماهنگی لازم با مراجع قانونی صورت گرفته است.

صدور بیمه شخص ثالث روزشمار ممنوع شد

بیمه‌مرکزی در نامه‌ای به شرکت‌های بیمه اعلام کرد باید صدور بیمه‌نامه‌های شخص ثالث روزشمار را متوقف کنند.
در نامه مدیرکل نظارت فنی بیمه مرکزی به معاونان فنی شرکت های بیمه آمده است: حسب اطلاعات رسیده و بررسی‌های صورت گرفته، برخی شرکت های بیمه در صدور بیمه نامه های شخص ثالث کمتر از یکسال، مفاد ماده ۱۵ «تعرفه و نحوه تقسیط و تخفیف در حق بیمه شخص ثالث مصوب هشتم اسفندماه ۱۳۸۹ وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیکی» را رعایت نکرده و نسبت به صدور بیمه نامه های شخص ثالث به صورت روز شمار– بویژه در مناطق آزاد و پایانه های مرزی- اقدام می‌کنند.
«محمود حق وردیلو» در این نامه می افزاید: باید شرکت های بیمه با اتخاذ تمهیدهای لازم مانند تغییر در نرم افزارهای شرکت، برای جلوگیری از صدور بیمه نامه با نرخ روزشمار برای بیمه نامه های شخص ثالث کمتر از یکسال، بخشنامه ای تدوین و با تاکید بر اعمال تعرفه کوتاه مدت برای بیمه نامه های کوتاه مدت، به همه واحدهای ذیربط شرکت های بیمه ابلاغ کنند.
بر پایه این نامه, شرکت های بیمه موظفند نسخه ای از تصویر این بخشنامه را به بیمه مرکزی ارسال کنند.
بیمه مرکزی تاکید کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مسوولیت آن متوجه معاون فنی و مدیرفنی آن شرکت بیمه است.

فولکس واگن به ایران باز می گردد

خبرگزاری رسمی ایتالیا ‘آنسا’ از بازگشت فولکس واگن به ایران پس از ۱۷ سال غیبت با مدل های جدید تیگوان و پاسات خبر داد.
انسا افزود: فولکس واگن، با امضای توافقی یا گروه صنعتی ماموت خودرو وارد بازار ایران می شود و محصولات آن در هشت نمایشگاه خودرو در تهران عرضه خواهد شد.
‘اندرس سانت جنسن’ مدیر پروژه فولکس واگن اظهار داشت: با بازگشت فولکس واگن به ایران، خلائی که این گروه صنعتی در جهان داشت، پر می شود و هم زمان نیز می توان مدل های مجهزتری را به بازار ایران برد.
آنسا افزود: بازار ایران چشم اندازهای مهمی را عرضه می کند و به عقیده دولت، می توان در کوتاه مدت به فروش سه میلیون فروند خودرو در سال رسید.
مهرزاد فردوس مدیر عامل گروه صنعتی ماموت اظهار داشت: بازار ایران در حال تغییر است. اکنون برای ایرانیان مواردی مانند راحتی، احترام به محیط زیست، امنیت، مصرف (سوخت) و خدمات مدرن، مهم محسوب می شود.
فولکس واگن مارکی شناخته شده در ایران است که نخستین مدل آن در دهه ۵۰ میلادی و به دنبال آن مینی بوس های ‘Bulli’ در دهه ۶۰ میلادی وارد این کشور شدند. اما پس از سال ۲۰۰۰ بطور کلی از بازار ایران خارج شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز