روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

جلب مشارکت مردم در حفاظت از منابع طبیعی

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر جلب مشارکت مردم برای حفاظت از منابع طبیعی به خصوص در حوزه آبخیزداری و همچنین احقاق حقوق مردم و انفال تاکید کرد.
خداکرم جلالی در دومین کارگاه آموزشی معاونان حفاظت و امور اراضی کشور در هتل شهریار تبریز افزود: جلب مشارکت مردم در حفاظت از منابع طبیعی مهمترین کار برای هماهنگی اهداف سازمانی در حفاظت از جنگل ها، مراتع و حوزه آبخیزداری است.
وی با تاکید بر جلوگیری از پایمال شدن حقوق مردم و انفال در رفع تداخل ها به منابع طبیعی، اظهار کرد: هنر این نیست که منابع طبیعی را افزایش داد و مستثنیات را ملی کرد بلکه نباید گذاشت یک مترمربع از زمین مردم به انفال یا از انفال به مردم اضافه شود.
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور یادآوری کرد: تلاش می شود اگر اختلافی بین اراضی ملی و مستثنیات مردم وجود دارد، حقوق مردم پایمال نشود و در کنار آن منافع بیت المال نیز باید در نظر گرفته شود.
جلالی ادامه داد: اگر اهمیت جنگل ها و منابع طبیعی به درستی به مردم تبیین شود در آن صورت می توان در راستای حفاظت اصولی از منابع طبیعی گام اصولی برداشت.
وی گفت: باید تلاش شود در راستای توسعه و عمران کشور با هماهنگی مردم و سایر دستگاه ها کمترین خسارت به منابع طبیعی وارد شود.
جلالی یادآوری کرد: هم اکنون در تمامی استان های کشور مدیریت جامع حوزه آبخیز اجرا می شود و همه مسائل مربوط به حوزه را همه دستگاه ها با کمک مردم انجام می دهند.

آیین یادبود عباس کیارستمی برگزار می شود

یادبود عباس کیارستمی هنرمند و سینماگر سرشناس کشور همزمان با نخستین جشنواره فیلم تبریز برپا می شود.
به گزاش روابط عمومی نخستین جشنواره فیلم تبریز، فیلم «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» ساخته سیف‌الله صمدیان به یاد این هنرمند سفر کرده همزمان با جشنواره فیلم تبریز اکران می شود.
همچنین طی آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم تبریز نیز به پاس یک عمر فعالیت هنری و سینمایی عباس کیارستمی و به عنوان یکی از پر افتخارترین سینماگران ایرانی در جهان، آیین یادبودی برگزار می شود.
فیلم «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» ساخته سیف‌الله صمدیان ساعت ۲۱ روز شنبه ۱۴ مرداد ماه جاری در محل سینما ناجی تبریز به نمایش در می‌آید.
گفتنی است، انجمن فیلم سابق آذربایجان‌شرقی طی برنامه «یک روز، یک فیلم‌ساز» در اسفند ۱۳۸۴ ضمن نمایش فیلم‌های «بلیت» و «ده روی ده» با حضور عباس کیارستمی، نشست پرسش و پاسخ با مخاطبان را در تبریز برای فیلم‌سازان و دانشجویان سینما و سینماگران کارگاه آموزشی سینما برگزار کرد.

افزایش صادرات محصولات گلخانه‌ای با همکاری تعاونی گلخانه‌داران ارس

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس از برنامه ریزی برای افزایش صادرات محصولات گلخانه‌ای ارس خبر داد.
ابراهیم باقرزاده با اعلام این خبر، گفت: به منظور افزایش میزان صادرات محصولات گلخانه‌ای ارس، هماهنگی‌های لازم برای دعوت از صادرکنندگان محصولات کشاورزی برای فعالیت در منطقه آزاد ارس انجام شده است.
وی افزود: مذاکره و عقد قرارداد با این شرکت‌ها توسط تعاونی گلخانه‌داران و با پیگیری‌های مدیریت امور کشاورزی سازمان منطقه آزاد ارس انجام گرفته است.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس در مورد نحوه شکل گیری تعاونی گلخانه داران ارس، عنوان کرد: مدیریت امور کشاورزی این معاونت در سال ۹۵ اقدام به تاسیس شرکت تعاونی گلخانه داران جلفای ارس نموده و این شرکت تعاونی در جهت ساماندهی تولید در مجتمع گلخانه ای و برنامه ریزی برای صادرات محصولات تولیدی به کشورهای اروپایی فعالیت نموده است.
باقرزاده خاطرنشان کرد: تلاش برای افزایش صادرات محصولات گلخانه‌ای منطقه آزاد ارس، در راستای اجرای اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی اجرایی می‌شود و پیش بینی می شود که با افزایش صادرات محصولات گلخانه‌ای برای بیش از ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز