روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

برگزاری کنفرانس یادبود زلزله ارسباران در تبریز در تبریز

سازمان نظا مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی، کنفرانس ساخت و ساز در مناطق زلزله خیز به یاد زلزله ارسباران را برگزار می کند.
سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی، روز ۲۰ و ۲۱ مرداد ماه امسال در محل تالار وحدت دانشگاه تبریز کنفرانسی با موضوع ساخت و ساز در مناطق زلزله خیز برگزار می کند.
این گزارش حاکی است، آخرین مهلت ثبت نام و ارسال مقاله به این کنفرانس، ۱۵ مرداد ماه امسال است که در روز کنفرانس به بررسی مقاله های مهندسین و ارتقاء سطح علمی آنان می پردازد.
این کنفرانس با محوریت خطر پذیری و تحلیل خطر زلزله، لرزه خیزی و تکنوتیک، ژئو تکنیک لرزه ای، زلزله شناسی با محوریت گسل های منطقه آذربایجان، مدیریت بحران،HSE پدافند غیر عامل و مدیریت زیر ساخت های شهری در مقابل زلزله و غیره می باشد.
سخنران ها کلیدی این کنفرانس علی بیت الهی؛ دبیر کار گروه ملی زلزله، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهر سازی و غلامرضا قدرتی امیری؛ عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران و مهدی زارع؛ عضو هیئت علمی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و عبدالرضا قدس؛ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پایه زنجان هستند.
دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، دانشگاه سراسری تبریز، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان شرقی، دانشگاه صنعتی سهند، وزارت راه و شهر سازی، وزارت کشور، سازمان نظام مهندسی، سازمان راه و شهر سازی، استان آذربایجان شرقی از جمله حامیان این کنفرانس می باشند.

بیماران خاص ورزشکار تمایلی  برای حضور در رقابت‌های ورزشی ندارند

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی آذربایجان‌شرقی گفت: وقتی هیچ حمایتی از ورزشکارانی که دارای بیماری خاص هستند، صورت نمی گیرد در نتیجه آنان نیز تمایلی برای حضور در رقابت‌های ورزشی ندارند.
عادل فیروزی در جلسه مشترک هم‌اندیشی هیأت بیماران خاص با دبیر فدراسیون بیماران خاص در تالار معلم تبریز اظهار داشت: وقتی هیچ حمایتی از ورزشکارانی که دارای بیماری خاص هستند، صورت نمی‌گیرد در نتیجه آنان نیز تمایلی برای حضور در رقابت‌های ورزشی ندارند.
وی افزود: برخی از بیماران ما بیشتر از ۵ یا ۱۰ سال در رشته خاص ورزشی فعالیت می‌کنند اما کسی از آنها پشتیبانی نمی‌کند.
فیروزی خاطرنشان کرد: وقتی هیچ حمایتی از این بیماران صورت نمی‌گیرد آنها نیز تمایلی برای مسابقات بعدی از خود نشان نمی‌دهند.
وی تصریح کرد: هر چند که ما به عنوان یک انجمن خیریه در تهیه داروها، خرید لباس‌ها و هزینه رفت و آمد کمک می‌کنیم ولی در واقع کمک‌های ما به صورت مقطعی است.
مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: در واقع بیماران ورزشکار هیچ پشتوانه مالی، بیمه‌ای، حقوقی، استخدامی و تشویقی ندارند و آنها نمی‌دانند تا آخر عمر چگونه باید منبع درآمدزایی ایجاد کنند.
وی پیشنهاد کرد که برای ورزشکاران دارای بیماری خاص یا جوانانی که در سطح خاصی فعالیت می‌کنند از طرف فدراسیون بیماران خاص بیمه شوند.

انتقاد رانندگان از عوارضیِ ۴۰ هزار ریالی جاده تبریز-زنجان

سامانه اخذ عوارض در اکثر جاده‌‌های استان وجود دارد و افزایش قیمت نابجا باعث اعتراض رانندگان می‌‌شود.
اخذ عوارض ۴۰ هزار ریالی از رانندگان وانت و مینی بوس در آزاد راه زنجان – تبریز و افزایش ۵۰ درصدی تعرفه‌‌ی عبور و مرور موجب نارضایتی مردم شده و بسیاری از رانندگان با ارسال‌ پیام‌‌هایی اعتراض‌‌شان را نسبت به این رویه اعلام کرده‌‌اند.
عوارض جاده‌‌ای به منظور نگاهداری راه‌های کشور و جبران خسارت ناشی از تردد وسائل نقلیه مسافری و باری خارجی به راه‌ها به وزارت راه و ترابری‌ از رانندگان اخذ می‌‌شود اما عوارض جاده‌‌ای باید زمانی از مردم دریافت شود که با پرداخت این مبلغ، خدمات مناسبی در سفر برای آنها ارائه گردد.
باید به مقوله‌‌هایی همچون ایمن سازی راه‌‌ها، ارائه خدمات مناسب در مسیر و همچنین تسهیل شرایط سفر مسافران توجه شود تا رانندگان نیز از پرداخت مبلغ مذکور راضی باشند. در حال حاضر بدون ارائه خدماتی خاص و بدون آنکه تغییری در وضعیت راه‌‌ها پدید آید از رانندگان عوارض اخذ می‌‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز