روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

دستگیری شکارچی خوک در نور

ماموران حفاظت محیط زیست نور شکارچی خوک وحشی را دستگیر کردند.
اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران اعلام کرد، ماموران حفاظت محیط زیست نور براساس گزارش دریافتی از حامیان تنوع زیستی این شهر در حین بازدید از منزل یک متخلف در نعمت آباد چمستان لاشه دو راس خوک وحشی را کشف کردند.
ماموران حفاظت محیط زیست نور از این متخلفان سه قبضه سلاح شکاری به همراه ۱۳ عدد فشنگ کشف و ضبط کردند.

دستگیری کلاهبردار میلیاردی در پاوه

دادستان کرمانشاه از دستگیری متهمی خبر داد که با نفوذ در میان بازاریان و کسبه شهرستان پاوه، از آنان اخاذی و کلاهبرداری کرده بود.
محمدحسین صادقی گفت: این فرد متهم حدود پنج سال قبل با مهاجرت به شهرستان پاوه و فعالیت در این شهر با نفوذ در میان بازاریان و کسبه، خود را همکار یک شرکت عمرانی و فعال در پروژه های منطقه معرفی و نسبت به اخذ وجوهی از افراد مختلف اقدام کرده بود.
دادستان کرمانشاه افزود: این فرد با پرداخت سودهای قابل توجه در مراحل اولیه، اطمینان بیشتر مردم را جلب و مبالغ هنگفتی از آنان اخذ می کند و سپس متواری می شود.
مدعی العموم استان تاکید کرد: با انتشار شایعه خروج وی از کشور، حسب دستور دادستان پاوه و تحت نظارت قضایی، متهم در شهرستان بوکان دستگیر شد.
دادستان کرمانشاه افزود: تاکنون با اعلام شکایت ۳۰ نفر از مالباختگان مبلغ اخذ شده از سوی متهم حدود ۲۰میلیارد تومان برآورد شده است.
به گفته دادستان کرمانشاه، متهم هم اکنون در بازداشت است و تحقیق درباره موضوع و شناسایی و دستگیری همدستان او ادامه دارد.

چهارمین شکایت در تراژدی بیمارستان سینا

پرونده حادثه مرگبار ریزش ساختمان بیمارستان سینا در تهران پس از ۳۹ سال با شکایت خانواده چهارمین قربانی وارد مرحله‌‌ای جدید شد.
روزهای پایانی فروردین و اوایل اردیبهشت امسال، سه خانواده با حضور در شعبه ششم بازپرسی دادسرای جنایی تهران خواستار رسیدگی به پرونده مرگ پدران خود بعد از ۳۹ سال شدند.
تحقیقات از آنها نشان ‌داد که قربانیان ۳۹ سال پیش برای عمل جراحی و ادامه درمان در بیمارستان سینای تهران بستری بودند که ۴ مرداد سال ۵۷ بخش جراحی داخلی بیمارستان فروریخت و منجر به مرگ تعدادی از بیماران شد.
بررسی‌ها نشان می‌داد، این حادثه به‌دلیل گودبرداری غیراصولی ساختمان در حال احداث کنار بیمارستان رخ داده است.
اولیای‌دم این دو بیمار به دلایل مختلف نتوانسته بودند پیگیر پرونده‌هایشان شوند و بعد از این مدت به دادسرا آمده و شکایت کرده بودند.
با دستور بازپرس محسن مدیرروستا، تحقیقات در این‌باره آغاز شد تا این‌که با گذشت چهارماه از بازگشایی این پرونده، دیروز مردی میانسال با حضوردر شعبه ششم بازپرسی دادسرای جنایی تهران به قاضی پرونده گفت؛ مادرم به نام طلعت نیز جزو جان باختگان ریزش بیمارستان بوده است. من فرزند سوم خانواده هستم و خواهرو برادرانی دارم. ۳۹ سال پیش مادرم که ۴۱ ساله بود به‌دلیل بیماری ریه و آسم، برای عمل جراحی و درمان از خانه‌مان در یکی از روستاهای شهر بیجار به تهران آمد و در بیمارستان سینا بستری شد. مادرم ۱۰ روزی در این بیمارستان بستری و تحت درمان بود. روز حادثه قرار بود خاله‌ام که تهران زندگی می‌کرد به بیمارستان برود و مادرم را مرخص کنند تا به خانه مان بازگردد. اما زمانی که او به بیمارستان می‌رود، متوجه می‌شود بخشی از بیمارستان ریزش کرده و مادرم نیز جزو قربانیان این حادثه است.
مرد میانسال ادامه داد:چند روز پیش در حال خواندن ضمیمه تپش روزنامه جام‌جم بودم که متوجه شکایت بیماران از بیمارستان شدم. به همین خاطر تصمیم گرفتم من هم برای دریافت دیه شکایت کنم.
چند روزقبل همزمان با شکایت چهارمین خانواده در پرونده ریزش مرگبار بیمارستان سینای تهران، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله‌ای جدید شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز