روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

 بازدید رئیس فدراسیون فوتبال ازمیدان تازه‌تاسیس پاس

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان، در زمین تازه تاسیس پاس حضور یافته و از امکانات و تجهیزات این مجموعه بازدید کرد.
به گزارش شهریار، مهدی تاج که به همراه وزیر ورزش و جوانان در تبریز یافته بود، در حاشیه این بازدید، ابراز امیدواری کرد در طول این سفر فرصتی برای رفع مشکلات فوتبال استان فراهم شده و زمینه اولیه توسعه این ورزش تسهیل شود.
اجرای چمن مصنوعی مطابق آخرین استاندارهای AFC در اندازه «۹۶در ۶۴»، احداث مسیر پیاده‌روی و دومیدانی، کانال دفع آب‌های سطحی، سکوی تماشاگران با گنجایش ۱۲۰۰ نفر، رختکن برای دو تیم، سرویس‌های بهشتی و بهسازی و زیباسازی محوطه ورزشگاه، از جمله اقداماتی است که با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد تومان توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز، در زمین فوتبال پاس صورت گرفته‌است.

فوت شهروند سالخورده بر اثر سقوط به چاه فاضلاب

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گفت: متاسفانه سقوط شهروند سالخورده به چاه فاضلاب، منجربه فوت وی شد.
به گزارش شهریار، حسن مطلبی با اعلام این خبر افزود: پس از اطلاع رسانی این حادثه به سازمان آتش نشانی تبریز، ستاد فرماندهی بلافاصله گروه های نجات ایستگاه شماره ۳ و ۱ را جهت امداد رسانی به محل حادثه، واقع در خیابان شهید قره باغی- سه راهی بهشتی، اعزام کرد.
مطلبی با اعلام اینکه زن سالخورده پس از سقوط در عمق چاه گرفتار شده بود، افزود: نیروهای آتش نشانی به محض رسیدن به محل حادثه و مشاهده سقوط پیرزن در داخل چاه ، با استفاده از تجهیزات نجات وی را به بالای چاه منتقل کردند.
مدیر روابط عمومی آتش نشانی تصریح کرد: عوامل اورژانس بلافاصله معاینات اولیه بر روی این پیر زن انجام دادند که متاسفانه فوت وی از سوی عوامل اورژانس تایید شد.
مطلبی با اشاره به این که علت وقوع این حادثه از سوی کارشناسان آتش نشانی در حال بررسی است، تاکید کرد: آتش نشانان و نجاتگران این سازمان پس از ایمن کردن کامل محل و پوشاندن دهانه چاه و نیز ارائه تذکرات ایمنی لازم به حاضرین، پیکر بی جان این شهروند را تحویل عوامل انتظامی دادند.

برنامه های ویژه طرح پاکسازی در سطح شهرداری منطقه ۱ تبریز  

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱ کلانشهر تبریز ، مولاخواه شهردار منطقه یک تبریز در جلسه شورای معاونین منطقه ، فصل گردشگری را فرصتی برای نمایش اقتدار و تلاش همکاران در عرصه خدمات رسانی و فراهم نمودن بسترهای مناسب در پارکها و بوستانها و مراکز تفریحی منطقه دانستند.
براساس این گزارش مولاخواه ضمن اعلام این مطلب افزوند: برنامه های ویژه طرح پاکسازی در سطح منطقه ، اقدامات شایستۀ حوزۀ فضای سبز در خصوص درختکاری ، گلکاری ، نورپردازی زیباسازی پارکها و بوستانها ، تلاشهای معاونت فنی و عمرانی در راستای اهداف مناسب سازی محیط شهری ، اصلاح جداول ، کانیووها، پیاده روها ، پلهای هوائی و آسفالت ریزیهای اساسی و تمامی تلاشهای همکاران محترم در واحد های مختلف در جهت ایجاد شرایط مناسبی برای استفادۀ بهینه شهروندان و گردشگران عزیز و مهمانان محترمی است که در این منطقه حضور می یابند.
شهردار منطقه یک ضمن تقدیر از این تلاشها اظهار داشت:نباید از فرصتهای بدست آمده غافل گشت و باید استفاده نمائیم و حضور گردشگران و مهمانان عزیز باعث تلاش بیشتر و اجرای طرحهای فراگیر و وسیعتری گردد ، فلذا این امر نیاز به برنامه ریزی بیشتر و سریعتر دارد و توانی که در این مجموعه به کار گرفته شده است این امور هم شدنی است.
وی گفت: برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری در پارکها با ویژه برنامه های آموزشی جشنواره های فرهنگی و هنری در حوزه های معنوی ، شهروندی ، سلامت و… امکانی است برای بهره برداری شهروندان از این فرصتها، و در کنار آن باید شهرداری منطقه اقدامات عمرانی، فرهنگی و خدماتی خود را نیز اعلام داشته تا از وسعت این حرکتهای زیربنائی آگاهی یابند و با مشارکت و همدلی بیشتری سعی در ایجاد شهر روان ، منطقی و پویا بعمل آید.
شایان ذکر است در پایان این جلسه معاونین منطقه گزارشات لازم را به سمع و نظر شهردارمحترم منطقه ۱ رساندند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز