روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 371
  • 702
  • 1,334,572
اخبار کوتاه

وجود ۱۵ هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وجود ۱۵هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان، تاکید کرد: متاسفانه اکثر این چاه‌ها در حاشیه دریاچه ارومیه حفر شده اند که شرکت آب منطقه ای باید در اسرع وقت نسبت به انسداد آنها اقدام کند.
محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان، افزود: بحران آب به تدریج در حال تبدیل شدن از یک موضوع اجتماعی به یک موضوع امنیتی است.
وی با تاکید بر اینکه برخورد با متجاوزان به حریم رودخانه‌ها را یکی از مهم‌ترین سیاست‌های مدیریت استان است، گفت: افرادی که در مقابل قانون بایستند باید به شدت مورد بازخواست قرار گرفته و پاسخگو باشند.
پورمهدی با اشاره به کاهش ۳۴ درصدی بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان اظهار کرد: وضعیت استان آذربایجان شرقی در مقایسه با سایر استان ها بسیار خوب است.
وی بر لزوم نصب کنتورهای حجمی هوشمند مصرف آب در حوزه های مختلف همچون کشاورزی، صنایع و خانگی، تاکید کرد.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از فرمانداران خواست نسبت به برگزاری به موقع جلسات شهرستانی شورای حفاظت از منابع آب اقدام و برخورد قانونی با متجاوزان به حریم رودخانه های استان به صورت جدی پیگیری کنند.
وی با اشاره به بهبود تراز آب سفره های زیرزمینی استان، اظهار کرد: دستگاه های اجرایی نباید برای کار کردن، منتظر اعتبارات دولتی باشند.
پورمهدی از علما و روحانیون نیز خواست که در اجتماعات دینی و مذهبی در مورد اهمیت صرفه جویی در مصرف آب، سخنرانی کنند.

حضور تیم فناوری اتریشی در تبریز

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی از حضور تیم فناوری اتریشی در اواخر هفته جاری در شهر تبریز به منظور نهایی‌شدن پروژه توسعه نظام نوآوری در منطقه ویژه ربع رشیدی خبر داد.
علی جهانگیری در جمع دبیران شبکه های فناوری استان اظهار کرد: اواخر این هفته میزبان گروه نوآوری موسسه فناوری (AIT) اتریش، مدیران ارشد شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری و انجمن مدیریت خدمات فناوری در تبریز هستیم.
وی ادامه داد: سفر این هیات فناوری به استان به منظور آغاز اجرای پروژه توسعه نظام نوآوری در منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی انجام می‌گیرد.
جهانگیری با اشاره به پتانسیل‌های برجسته شبکه قطعه‌سازی در آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: با ارتباطات فناورانه‌ای که بین اتریش و ایران در این رابطه شکل گرفته است امیدواریم بتوانیم با نتیجه مناسب این تجربه را به کل کشور تسریu دهیم.
مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی، با اشاره به ضرورت فعالیت منسجم تر شبکه‌های فناوری در استان خاطرنشان کرد: انتظار ما از دبیران شبکه‌ها فعالیت با برنامه مشخص و منسجم است از این رو باید تمامی مسئولان امر با دقت بیشتر فعالیت شبکه‌ها را مد نظر داشته باشند.

مردم فقط با اخذ ویزا به کربلا سفر کنند

مسئول دفتر نمایندگی وزارت خارجه در شمالغرب کشور گفت: انتظار داریم در اربعین سال‌جاری، مردم فقط با اخذ ویزا به کربلا سفر کنند.
اسماعیل بابایی راغب در جلسه شورای هماهنگی ستاد اربعین استان بیان کرد: اطلاع‌رسانی رسانه ها و صدا و سیما از اربعین؛ به روزهای آخر موکول نشود.
وی با اشاره به برخی تبعات منفی سفر رایگان برخی از هموطنان به کربلا در سال گذشته، عنوان کرد: از هموطنان عزیز تقاضا داریم به دلیل جلوگیری از مشکلات متعدد در بین دو کشور پس از اخذ ویزا به مراسم اربعین در کربلا عازم شوند.
وی همچنین بر لزوم تهیه و چاپ بروشورهای تخصصی شامل توصیه‌های بهداشتی، امنیتی و اطلاعاتی و قرار دادن آن در اختیار زوار امام حسین(ع) قبل از سفر به کشور عراق تاکید کرد.
وی افزود: همچنین بروشورهای اطلاعاتی غنی باید تهیه شده و در اختیار زوار قرار گیرد که توصیه های مختلف را می توانیم از وزارت عراق تهیه کرده و در اختیار مسئولان کمیته اطلاع رسانی قرار دهیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز