روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 204
  • 814
  • 1,335,940
اخبار کوتاه

تاکید وزیر تجارت رومانی بر سرمایه گذاری در ایران

وزیر جدید تجارت، محیط تجاری و کارآفرینی رومانی در ملاقات با سفیر کشورمان در بخارست به علاقمندی کشورش برای گسترش روابط اقتصادی و همچنین سرمایه گذاری شرکت های رومانیایی در ایران تاکید کرد.
‘ایلان لافر’ در دیدار ‘حمید معیر’با وی بر روابط تاریخی بین ایران و رومانی و اشتیاق کشورش جهت گسترش روابط اقتصادی با همه کشورها از جمله تهران و سرمایه گذاری مشترک شرکت های رومانیایی در کشورمان تاکید کرد .
سفیر جمهوری اسلامی ایران در رومانی نیز در این دیدار به روابط دیرینه کشورمان بر پایه احترام متقابل با رومانی اشاره کرد و ادامه داد:رشد قابل توجه مبادلات تجاری ایران و رومانی در سال ۲۰۱۶ و شش ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۷ و سفر موفق وزیران خارجه دو کشور به پایتخت های طرفین به همراه هیات هایی از شرکت های معتبر حاکی از روابط ممتاز دو طرف است.
معیر همچنین افزود:سفر موفق وزیر محیط زیست رومانی به تهران و امضای یادداشت تفاهم همکاری در زمینه محیط زیست، سفر وزیر کشاورزی رومانی به ایران و مقدمه سازی برای انعقاد یادداشت تفاهم همکاری های دامی و انجام مقدمات تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور پس از ۱۳ سال بر افزایش همکاریهای طرفین می افزاید.
سفیر ایران در رومانی همچنین یادآورشد:درنشست شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور که در آینده نزدیک در رومانی برگزاری می شود؛ تفاهم نامه هایی همچون یادداشت تفاهم کمیته مشترک سرمایه گذاری، پروتکل همکاری میان بنادر شهید رجایی و کنستانزا، یادداشت تفاهم همکاری های راهداری و نگهداری از راه ها و تفاهم همکاری های دامی امضا خواهند شد.
معیر توضیح داد: یادداشت تفاهم میان وزارتخانه های ورزش و جوانان دو کشور، یادداشت تفاهم همکاری های هوایی و یادداشت تفاهم همکاریهای امنیتی میان وزارت کشور ایران و وزارت امور داخله رومانی از مواردی است که در شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دوکشور امضا می شوند.

وزیر نیرو: قیمت آب باید افزایش یابد

وزیر نیرو با بیان اینکه به اعتقاد بسیاری از اقتصاددانان پایین بودن قیمت موجب افزایش مصرف آب شده است، گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه قیمت آب باید افزایش یابد.
حمید چیت چیان وزیر نیرو با اشاره به افزایش مصرف آب در فصل تابستان اظهارداشت: همه اقتصاددانان معتقدند که پایین بودن قیمت آب باعث افزایش مصرف شده است.
وی تاکید کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه قیمت آب باید افزایش یابد.

سوءاستفاده دلالان از تقاضای بیشتر مسکن در برخی مناطق

بدری با اشاره بی سرو سامانی بازار اجاره بها، گفت : وزارت راه و شهرسازی و اتحادیه املاک کشور باید براساس قیمت روز مسکن برای اجاره بها شاخص و فرمول قیمتی تعیین کنند و در این صورت می توان گفت که زمانی که افزایش قیمت در بازار خرید و فروش مسکن وجود ندارد، چرا باید در بازار اجاره بها قیمت ها افزایش یابد.
وی با بیان اینکه کمیسیون عمران پیگیری هایی برای ساماندهی اجاره بها داشته است، یادآور شد:کمیسیون بحث هایی در زمینه اجاره بها داشته که باید با وزیر راه و شهرسازی کابینه دولت دوازدهم در این زمینه به جمع بندی نهایی رسید و این فرمول را عملیاتی کرد.
بدری افزود:بازار مسکن در سال جاری از رکود خارج می شود، البته شاید این خروج یکباره انجام نشده و بازار با شیب ملایم از رکود خارج شود.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، دلایل تفاوت قیمت مسکن از یک منطقه نسبت به منطقه مجاور را عامل عرضه و تقاضا دانست و تصریح کرد:زمانی که تقاضا در یک منطقه بیشتر باشد برخی سوءاستفاده ها توسط دلالان در این بخش صورت می گیرد و قیمت مسکن به صورت طبیعی در یک منطقه نسبت به سایر مناطق روند افزایشی پیدا می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز