روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 106
  • 702
  • 1,334,307
اخبار کوتاه

نورپردازی بلوار خلبان اصلاح شد

عملیات اصلاح و رفع ایرادات پروژه نورپردازی بلوار خلبان صورت گرفت.
به گزارش روابط عمومی، با دستور شهردار محترم منطقه ۶ تبریز عملیات اصلاح و رفع ایرادات پروژه نورپردازی بلوار خلبان صورت پذیرفت.
پروژه اصلاح و رفع ایرادات نورپردازی بلوار خلبان توسط همکاران معاونت فنی و عمرانی و مدیریت زیباسازی شهرداری منطقه به منظور اصلاح روشنایی مسیر بلوار خلبان، تامین دید مناسب رانندگان و شهروندان و همچنین با هدف زیباسازی مسیر ورودی غرب کلانشهر تبریز از طرف جاده مایان و فرودگاه شهید مدنی انجام گرفته است.

 اعلام برگزاری جشنواره سراسری «عکس مستند تبریز» 

دبیر جشنواره سراسری عکس مستند تبریز جزئیات برگزاری این جشنواره را تشریح کرد.
به گزارش شهریار، کریم ارجمند اظهار داشت: تک‌عکس‌هایی که صرفا جنبه زیبایی داشتند، امروز جای خود را به مجموعه عکس‌های روایی و مستند از انسان و جهان پیرامونش داده‌اند.
وی ادامه داد: تبریز و آذربایجان با تاریخ کهن و ارزشمند خود بستری مناسب برای ثبت عکس‌های مستند به شمار می‌آید و به همین دلیل جای جشنواره‌ای که صرفا به عکس‌های مستند بپردازد، در استان و شهر ما خالی دیده می‌شد.
دبیر جشنواره سراسری عکس مستند تبریز تصریح کرد: در همین راستا بنده طرح اولیه جشنواره سراسری عکس مستند تبریز را در هیئت مدیره انجمن عکاسی استان مطرح کردم که پس از تصویب این طرح در انجمن، طرح به تایید و تصویب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره کل هنرهای تجسمی وزارت کشور نیز رسید و پس از آن شورای سیاست‌گذاری جشنواره تشکیل شد.
وی انتخاب داوران جشنواره سراسری عکس مستند تبریز را بسیار مهم و حساس خواند و افزود: با توجه به اینکه داوری یک جشنواره سراسری کار آسانی نیست، داوران‌مان را از نقاط مختلف انتخاب کردیم؛ «پائولو پاتریزی» عکاس ایتالیایی، «مجید سعیدی» از تهران و «حسین صدری» عکاس باسابقه تبریزی در نهایت به عنوان داوران جشنواره انتخاب شدند.
ارجمند از برگزاری برخی برنامه‌های جنبی در طول جشنواره خبر داد و گفت: برپایی کارگاه ۶ روزه توسط عکاس ایتالیایی در تبریز و برپایی نمایشگاه‌های مجازی و واقعی عکس، از جمله برنامه‌های جنبی این جشنواره خواهد بود.
وی در پایان درباره گاه‌شمار جشنواره نیز تشریح کرد: تا ۲۶ مرداد علاقه‌مندان می‌توانند عکس‌های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند که به هیچ وجه این زمان تمدید نخواهد شد. ۳۰ مرداد آثار راه‌یافته به جشنواره اعلام خواهند شد، ۱ الی ۶ شهریور نیز کارگاه، و ۸ شهریور نیز اختتامیه جشنواره و افتتاحیه نمایشگاه با معرفی آثار برتر برگزار می‌شود.
شایان ذکر است نادر فارغی، کریم ارجمند، آیدین صیامی، بهرام تندران و مجید فرهمندی شورای سیاست گذاری جشنواره را تشکیل می‌دهند و سهیلا صنم‌نو نیز مسئولیت دبیرخانه را عهده‌دار است.
این گزارش می‌افزاید علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیش‌تر و شرکت در جشنواره، به وب‌سایت جشنواره عکس مستند تبریز به نشانی www.tabrizphotofest.com مراجعه نمایند.

اتمام جداره سازی و ساماندهی ورودی های خانه تاریخی نیکدل 

شهردار منطقه ۸ تبریز از اتمام جداره سازی و ساماندهی ورودی های خانه تاریخی نیکدل خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸ ، تیز پاز ضمن اعلام خبر فوق گفت :بدلیل ایجاد دیوارهای بلند و نمای بیرونی خفه و نامناسب خانه تیکدل ، که مانع دید مناسب زیبائی های این خانه تاریخی از پیاده راه مقصودیه شده بود، شهرداری منطقه ۸ طی سال اخیر اقدام به برداشتن دیوارهای بلند قبلی و اجرای سردربهای سنتی به همراه هشتی ورودی در حیات اندورنی و بیرونی خانه نیکدل نمود که تمامی این اقدامات مطابق نقشه های اولیه و همگون بامعماری ساختمان تاریخی نیکدل اجرائی شده وبر زیبائی های آن افزوده است.
تیزپاز ادامه داد :عوامل عمرانی شهرداری منطقه ۸ طی سال اخیر علاوه بر ایجاد ورودی و هشتی در حیاط اندرونی خانه نیکدل ، اقدام به احداث سردرب ورودی در حیات بیرونی این خانه نموده و با نصب نرده های فلزی زیبا در ضلع غربی خانه تاریخی، علاوه بر تامین امنیت دبیر خانه تبریز ۲۰۱۸ منجر به ایجاد چشم انداز زیبای خانه تاریخی نیکدل از پیاده راه مقصودیه شده اند.
شهردار منطقه هشت افزود : شایان ذکر است ، خانه نیکدل که از جمله بناهای شاخص معماری ایرانی اسلامی تبریز به شمار می‌رود با مساحتی به وسعت یک هزار و ۵۰۰ مترمربع عرصه و ۵۰۰ متر مربع اعیانــی شش دانگ، یک باب خانه وکلیه حقوق متصوره از خانواده مرحوم نیکدل خریداری شده است .
این خانه شامل دو حیاط اندرونی و بیرونی است که حیاط اندرونی در ضـلع جنوبی وحیاط بیرونی در ضلع شمالی بنا قرار دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز