روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 538
  • 814
  • 1,336,274
اخبار کوتاه

 سهم‌خواهی در کابینه مطرح نیست

نماینده ارامنه جنوب در مجلس گفت: به نظر می‌رسد بحث سهم خواهی در انتخاب اعضای کابینه مطرح نیست و اظهارنظرها بیشتر رایزنی و نوعی مشاوره به رئیس‌جمهور است.
ژرژیک آبرامیان با اشاره به اینکه اختیارات رئیس‌جمهور در انتخاب کابینه به طور صریح در قانون پیش‌بینی شده است، گفت: قانون تمام ابعاد این قضیه را در نظر گرفته و توضیح داده شده که رئیس‌جمهور باید اعضای کابینه خود را انتخاب و به مردم معرفی کند.
وی افزود: اینکه برخی صحبت از سهم خواهی دارند، بنده اینگونه نمی دانم و معتقدم اینها بیشتر رایزنی هایی است که انجام می شود و به نوعی مشاوره و ارائه نظر به رئیس‌جمهور است.
نماینده ارامنه جنوب در مجلس همچنین خاطرنشان کرد: بنابراین به طور قانونی رئیس‌جمهور این اختیار را دارد که افراد مورد نظر خود در کابینه را در هر شرایطی انتخاب و معرفی کند.
این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در مورد وزیر پیشنهادی دادگستری هم اینگونه اظهار نظر کرد که قوه‌قضائیه ساختار خاص خود را دارد و وزیر دادگستری هم در این ساختار وظایفی را انجام می دهد. بنابراین مسئله خاصی وجود ندارد و هر فرد توانمندی که برای تصدی این وزارتخانه معرفی شود از مجلس رای اعتماد می گیرد.

بیانیه ترامپ پس از امضای تحریم‌های ایران، روسیه و کره‌شمالی

رئیس‌جمهوری آمریکا پس از امضای تحریم‌های مصوب کنگره این کشور علیه سه کشور ایران، روسیه و کره‌شمالی بیانیه‌ای صادر کرد.
در متن بیانیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا آمده است: من مصوبه موسوم به «مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» را امضا کردم. هرچند با تدابیر سرسختانه برای مجازات و مقابله با رفتارهای بی‌ثبات‌کننده و خصمانه ایران، کره‌شمالی و روسیه موافق هستم، این مصوبه به طور قابل ملاحظه‌ای دارای نقص است.
ترامپ ادامه داد: کنگره در مسیر پرشتاب خود برای تصویب این تحریم‌ها، بندهایی را شامل کرده که مشخصاً غیرقانونی هستند. به عنوان نمونه، هرچند من با دیدگاه‌های موجود در بندهای ۲۵۳ و ۲۵۷ این مصوبات موافق هستم، اما این بندها تصرف در اختیاراتی که بنا به قانون اساسی منحصراً به رئیس‌جمهور تعلق دارد، محسوب می‌شود.
وی اعلام کرد: علاوه بر این، بند ۲۱۶ این مصوبات، اختیاراتی به کنگره می‌دهد که مبتنی بر آن بتواند قوانین را خارج از روند مشخص شده در قانون اساسی تغییر دهد. این مصوبات یک دوره بازبینی‌ را مشخص کرده که در آن، رئیس‌جمهور از انجام اقدامات خاصی محروم شده است. همچنین بخش‌های خاصی از بند ۲۱۶ با تصمیم‌های پیشین دیوان عالی منافات دارد.
رئیس‌جمهوری آمریکا در این بیانیه همچنین آورده است: بندهای مشخصی از جمله ۲۵۴ و ۲۵۷ اختیارات رئیس‌جمهور برای دست زدن به ابتکارعمل‌های دیپلماتیک را با مشکل مواجه می‌سازد.
ترامپ در پایان بیانیه خود خاطرنشان کرد: دولت من از کنگره انتظار دارد که از تمسک به این مصوبات برای مانع‌تراشی در تعاملات مهم ما با هم‌پیمانان اروپایی خود در راستای حل مناقشه اوکراین پرهیز کند.

بازگشت بسیاری از مبالغ حقوق های نجومی در کشور

دادستان کل کشور با اشاره به برخورد قاطع با مجرمان و متخلفان گفت: بسیاری از مبالغ حقوق های نجومی به بیت المال بازگردانده شده است.
حجت الاسلام محمد جعفر منتظری با اشاره به بازگشت بسیاری از مبالغ حقوق های نجومی اظهار داشت: قوه قضاییه با مجرمان برخورد قاطع خواهد داشت و بررسی برخی پرونده های حقوق های نجومی و پایش آن نشان می دهد که طبق قانون، جرم محسوب نمی شود.
دادستان کل کشور با بیان اینکه قوه قضاییه پای ارزش های انقلاب و رهبری ایستاده است و با بسیاری از جرایم برخورد قاطعی داشته است گفت: بسیاری از مبالغ حقوق های نجومی به بیت المال بازگردانده شده است.
وی به جایگاه حساس قوه قضاییه اشاره و اضافه کرد: یکی از دلایلی که قوه قضاییه مورد هجمه قرار می گیرد آن است که این قوه پای ارزش های انقلاب و رهبری ایستاده است و انتظار نیز بر این است که قوه قضاییه انقلابی باشد.
حجت الاسلام منتظری درباره لغو کنسرت در قوچان و تاکید بر اینکه ما مخالف شادی نیستیم اما مخالف رعایت نشدن خطوط قرمز هستیم گفت: دلیل لغو کنسرت در قوچان نامناسب بودن محل برگزاری کنسرت بوده است.
دادستان کل کشور با بیان اینکه دشمن همه تلاش خود را به کار گرفته تا به ارزشهای اصیل انقلابی و نهادی انقلابی و جایگاه ها ضربه زد گفت: دشمن به این نتیجه رسید که از طریق جنگ مسلحانه نمی تواند به ما ضربه زند از اینرو نشر فرهنگ غرب و آلوده کردن جوانان را در دستور کار قرار داده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز