روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 428
  • 814
  • 1,336,164
اخبار کوتاه

تسویه کلیه بدهی‌های بانکی شهرداری تبریز تا پایان دوره فعالیت شورای چهارم

معاون اداری و مالی شهردار تبریز، با بیان این‌که بازپرداخت بدهی‌های بانکی شهرداری تبریز در مراحل پایانی است، گفت: کلیه تسهیلات اخذ شده توسط شهرداری تبریز از بانک شهر، تا پایان دوره فعالیت چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز، تسویه می‌شود.
به گزارش شهریار،مظفر سلیمانی با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز از سال ۹۲، حدود ۳۵۰ میلیارد تومان به بانک شهر، بدهی داشت که بازپرداخت آن، در دستور مالی شهرداری تبریز قرار داشت.
وی اضافه کرد: آخرین بخش از بدهی‌های شهرداری تبریز به بانک شهر در هفته‌های آتی بازپرداخت می‌شود که این امر، نشان دهنده تعامل سازنده شهرداری با مجموعه بانکی، به صورت متقابل و روند منظم بازپرداخت‌های بانکی است.
سلیمانی یادآور شد: با در نظر داشتن وضعیت اقتصادی حاکم بر عموم کلان‌شهرها، این موضوع، موفقیت کم‌نظیری برای مدیریت شهری تبریز به شمار می‌رود.
معاون اداری و مالی شهردار تبریز، بانک شهر را از بسترهای مهم توسعه شهر یاد کرد و افزود: تعامل شهرداری با بانک شهر، همواره دوجانبه، مستمر و فعال بوده و شهرداری تبریز فارغ از این‌که تعهدات مالی‌، مربوط به چه دوره‌ای بوده، نسبت به بازپرداخت تسهیلات اخذشده متعهد بوده است.

لزوم برنامه ریزی دقیق برای اوقات فراغت آحاد مردم

معاون فرهنگی، اجتماعی و هنری شهرداری تبریز بر لزوم اجرای برنامه های پرمحتوا و جذاب در بحث اوقات فراغت تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ کلانشهر تبریز، حجت الاسلام حمیدی ضمن تقدیر از تلاش ها و حمایت های شهردار منطقه ۴ از برنامه های فرهنگی و عملکرد مطلوب معاونت فرهنگی و اجتماعی، ترویج آموزش های فرهنگی و مهارت آموزی شهروندان را رویکرد اصلی در ایجاد نشاط و شادابی در جامعه عنوان کرد.
وی با اشاره به جهت گیری حوزه فرهنگی شهرداری تبریز در برنامه ‌های اوقات فراغت، اظهار کرد: از میان نهادهای متولی برای اوقات فراغت، شهرداری تبریز در سال ۱۳۹۵ توانست جایگاه نخست را در استان کسب نماید.
معاون فرهنگی، اجتماعی و هنری شهرداری تبریز با تاکید بر لزوم برنامه ریزی دقیق برای اوقات فراغت آحاد مردم، اضافه کرد: اگر نتوانیم اوقات فراغت مردم بویژه نوجوانان و جوانان را با برنامه ‌های پرمحتوا و جذاب پر کنیم، مشکلات عدیده ای متوجه این قشر خواهد شد.
حجت الاسلام حمیدی با بیان اینکه طرح اوقات فراغت شهرداری تبریز محدود به تابستان نیست، خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز در تمام فصول سال برای تمامی سنین در فرهنگ‌سراها، خانه های سلامت و… برنامه ‌های متنوع ارائه می ‌دهد.
وی در پایان گفت: امید است که با اجرای مناسب برنامه ‌های اوقات فراغت، تابستانی پرباری را برای شهروندان فراهم نماییم.

خانه تاریخی اردوبادی (سازمان اسناد و کتابخانه ملی تبریز)

خانه اردوبادی در اوایل دوره پهلوی اول ساخته شده و در نزدیکی منطقه باغ شمال در شهر تبریز قرار دارد
در ساختمان این بنا تلفیقی از سنگ و آجر به کار رفته که همین امر نمای آن را از سایر خانه‌های تاریخی تبریز متمایز کرده است.
هرچند خانه اردوبادی در مقایسه با سایر ابنیه باستانی قدمت قابل توجهی ندارد ، اما به لحاظ هنر معماری از اهمیت بسیاری برخوردار است.با این که خانه های تاریخی شهر تبریز معمولا از خشت و آجر ساخته شده اند اما خانه اردوبادی تنها بنای تاریخی تبریز است که با ترکیبی هنرمندانه از آجر و سنگ های ساختمانی ساخته شده است. این ساختمان زیبا در سال های جنگ جهانی دوم و در زمان اشغال تبریز به دست روس ها، سفارت عراق بوده است.قدمت خانه اردوبادی به اوایل حکومت پهلوی بازمی‌گردد و استحکام این بنای تاریخی حاکی از زبردستی معماران هنرمندان در زمینه ساخت بناهای بلندمرتبه است.
خانه اردوبادی یک هزار و ۶۰۰ مترمربع وسعت دارد و اعیانی آن در ۳ طبقه بنا شده است.
این بنا هم اکنون به عنوان مرکز اسناد ملی شمال غرب مورد استفاده قرار می‌گیرد. و با جای دادن اسناد تاریخ پرفراز و نشیب منطقه شمال غرب کشور، به پیوند خود با گذشته پرافتخار این خطه عینیت بخشیده است.
آدرس: میدان ساعت به سمت ارتش، سازمان اسناد و کتابخوانه ملی ایران مدیریت شمال غرب کشور .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز