روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 177
  • 852
  • 1,331,417
اخبار کوتاه

حل مشکلات اتوبوس‌های بی آرتی با بتن‌ریزی مسیر

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز گفت: با انجام بتن ریزی این مسیرها بیش از ۸۰ درصد مشکلات اتوبوس‌های بی آر تی حل می‌شود و پس از اتمام این عملیات، مرمت و نوسازی آسفالت در این مسیرها آغاز می‌شود.
به گزارش شهریار، حسین منیری‌فر با اشاره به اینکه بتن ریزی مسیر حدفاصل ۱۵ ایستگاه در مسیر بی آرتی در حال انجام است، اعلام کرد: تا یک ماه آتی عملیات بتن‌ریزی تمامی ایستگاه‌های حدفاصل قونقا تا چهارراه آبرسان به پایان می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه مسیر ویژه‌ی اتوبوس‌های بی آرتی از میدان راه آهن تا پل میدان جانبازان(هتل مرمر) است، اظهار کرد:مسیرهای بی آرتی از میدان راه آهن آغاز شده و تا میدان جانبازان ادامه دارد.
منیری‌فر با بیان اینکه مسیر بی آرتی میدان جانبازان تا پل کابلی دو هزار و ۹۰۰ متر است، اعلام کرد: از میدان جانبازان تا زیر پل کابلی هیچ مسیر ویژه‌ای برای اتوبوس‌های بی آرتی وجود ندارد. در این مسیر اتوبوس‌ها در یک مسیر حرکت می‌کنند و به دلیل شرایط ترافیکی این مسیر و عرض خیابان در کمیته ی ترافیکی اجرای مسیر ویژه ثبت نشده است.
مدیر عامل سازمان عمران شهرداری تبریز با اشاره به اینکه شهرداری از میدان راه آهن تا ایستگاه بی آرتی خطیب از بتن «تر» استفاده کرده است، اظهار کرد:سازمان عمرانی شهرداری در بتن ریزی مسیرهای خطیب تا چهاراه قونقا و از پل کابلی تا سه راهی ولیعصر از بتن خشک(آرسی سی) به کار برده است. تنها مسیر بی آرتی که بتن ریزی نشده، مسیر بی آرتی قونقا تا چهارراه آبرسان است. در حال حاضر سازمان عمرانی شهرداری تمامی ایستگاه‌های بی آرتی حد فاصل میدان قونقا تا آبرسان را بتن ریزی می‌کند.
منیری‌فر با بیان اینکه عملیات بتن‌ریزی در مسیر بی آرتی حدفاصل چهارره قونقا تا چهارراه آبرسان بدون توقف فعالیت اتوبوس‌های بی آرتی انجام می‌شود، اظهار کرد: بتن ریزی حدفاصل ۱۵ ایستگاه در این مسیر مرحله به مرحله و بدون تداخل به سرعت پیش می رود و تا یک ماه آتی عملیات بتن ریزی تمامی ایستگاه‌های حدفاصل قونقا تا چهارراه آبرسان به پایان می‌رسد.
مدیرعامل سازمان عمران شهرداری تبریز با اشاره به توقف عملیات خاقانی توسط اداره ی برق اظهار کرد: به دلیل وجود کابل های برق در این مسیر، اداره‌ی برق طی حکمی توقف عملیات را از دادگستری اخذ کرده و اقدام بتن ریزی را توقف کرده است به همین دلیل شهرداری طی صورت جلسه‌ای با اداره‌ی برق تعهد کرده که به جای شبکه‌های فلزی از شبکه‌های پلاستیکی استفاده کند.

استقبال بی نظیر شهروندان از جشنواره ایده ها و اختراعات در حوزه مدیریت شهری

دبیر چهارمین جشنواره ایده ها و اختراعات در حوزه مدیریت شهری، از دریافت صدها ایده و اختراع توسط دبیرخانه این جشنواره خبر داد.
به گزارش شهریار، حسین آذرنیا در این خصوص گفت: بعد از اعلام فراخوان این جشنواره، استقبال گسترده ای از سوی جامعه پژوهشگران و نخبگان در این رابطه صورت پذیرفت و نتیجه ی آن، خلق آثار و ایده های ارزشمندی است.
وی افزود: در این مدت ۴۱ اختراع و ۳۳۱ ایده به دبیرخانه جشنواره رسید که شامل آثار بسیار ارزشمندی در حوزه ایده پردازی و خلاقیت هستند.
به گفته مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، با توجه به برگزاری آیین اختتام، تمام اختراعات پذیرش شده در روزهای ۱۸ و ۱۹ مرداد ماه به نمایش در می آیند اما پیش از آن توسط هیات داوران مورد بررسی و موشکافی علمی و فنی قرار می گیرند.
دبیر چهارمین جشنواره ایده ها و اختراعات در حوزه مدیریت شهری افزود: نوع اجرایی این جشنواره به شکلی است در مراحل مختلف آن، در حدود ۱۰۰ ایده پذیرش می شود، بعد از آن ۳۰ ایده در مرحله نهایی به رقابت می پردازند و در نهایت ۱۰ ایده برتر اجرایی می شوند.
گفتنی است چهارمین جشنواره ایده ها و اختراعات در حوزه مدیریت شهری، ۱۸ و ۱۹ مرداد ماه در محل مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز برگزار می شود و ایده های برتر در این زمینه به نمایش در می آید.

ساعت کاری موزه بازار تا ۱۹ افزایش یافت

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۸ از همکاری این معاونت با مدارس استان جهت بازدید از موزه بازار و مشاغل تبریز خبر دادند
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸ ، حسین پور ضمن اعلام خبر فوق افزود : به منظور آشنایی دانش آموزان با موزه بازار و مشاغل برنامه های بازدید برای آنها تدارک دیده ایم که در فاز اول دانش آموزان دبستان علوی از موزه بازار بازدید کرده و از تاریخ مشاغل شهرشان مطلع شدند.
حسین پور همچنین از افزایش ساعات کاری موزه بازار و مشاغل در فصل گردشگری تبریز خبر داد و افزود :با توجه به فصل گردشگری تبریزو حضور پر شور مسافران در این شهر ،طبق هماهنگی های بعمل آمده ساعت کاری موزه بازار و مشاغل را تا ساعت ۱۹ افزایش دادیم تا میزبان شایسته توریستها و گردشگران داخلی و خارجی در این موزه منحصر بفرد باشیم.
شایان ذکر است موزه بازار و مشاغل تبریز در ضلع شمالی بازار تبریز و در مجاورت یخچال صادقیه واقع شده است که از ساعت۸ الی ۱۹ به ارائه خدمات میپردازد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز