روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 105
  • 814
  • 1,335,841
اخبار کوتاه

نرخ بالای بیکاری جوانان نگران کننده است

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هم اکنون اشتغال جوانان به دغدغه اصلی خانواده های ایرانی تبدیل شده است، گفت: نرخ بالای بیکاری در میان جوانان و تحصیل کردگان بسیار نگران کننده است.
آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی در دیدار با کارکنان سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز، با بیان اینکه بیکاری بین جوانان در کشور بیداد می کند، افزود: بیکاری یکی از مهم‌ترین دل‌مشغولی‌ها و نگرانی‌های خانواده‌ها و والدین می باشد و ترس از بیکار ماندن فرزندان به شدت والدین را آزار می دهد.
وی، بیکاری جوانان را خطری بزرگ برای جامعه خواند و اظهار کرد: بیکاری نیروی کار جوانی که قادر به فعالیت مفید اقتصادی و امرار معاش نیست، علاوه بر اینکه می ‌تواند منجر به افزایش خطرات ناشی از عدم پویایی اقتصادی از جمله مهارت‌ زدایی و بیکاری پیش‌ رونده شود، معضلات فردی و اجتماعی دیگری اعم از فقدان انگیزه، آشفتگی روحی و روانی، حاشیه ‌نشینی و گوشه ‌گیری اجتماعی، اعتیاد و بزه کاری و دیگر مخاطرات سلامت جسمی و روانی را نیز در پی خواهد داشت.
آیت الله هاشم زاده هریسی اضافه کرد: بیکاری موجود در جامعه جملگی ایجاب می ‌کنند که جامعه و مسئولان امر با حساسیت و نگرانی بیشتری به چالش جذب و به کارگیری درست و متناسب جوانان در بازار کار و کاهش اثرات منفی بیکاری آنان توجه کنند.
وی ادامه داد: در واقع نکته حائز اهمیت این است که نرخ بالای بیکاری در جوانان نه‌ تنها می‌ تواند به معضلات نگران‌ کننده فردی برای خود آنان تبدیل شود، بلکه می‌تواند کل جامعه را دچار چالش‌ها و مخاطرات اقتصادی و اجتماعی بسیار کند.

 تخصیص ۲۳۶ میلیارد ریال برای تجهیز انبارهای امدادی

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: امسال برای تجهیز مجدد انبارهای امدادی و تامین ۳۷۵ دستگاه خودرو، اعتباری معادل ۲۳۶ میلیارد ریال به این نهاد تخصیص یافت.
مصطفی محمدیون در همایش معاونین امداد و نجات سراسر کشور در تبریز، با بیان اینکه هم اکنون از نظر تجهیز انبارهای امدادی مشکلی وجود ندارد، افزود: همه نیازهای امداد و نجات با توجه به مقدورات جمعیت تامین شده است.
وی اظهار کرد: ستاد جمعیت هلال احمر ایران با توجه به مقدورات جمعیتی، هیچ محدودیتی برای رفع مشکلات خدمت رسانی در استان ها ندارد.
محمدیون با اشاره به اینکه هر آنچه رئیس سازمان امداد و نجات برای بهبود خدمت رسانی خواسته، تامین شده است، افزود: ستاد جمعیت همواره تلاش کرده است تا با توجه به مقدورات جمعیت، همه نیازهای امداد و نجات کشور از نظر مالی، اداری و تجهیزاتی را تامین کند.
وی، درباره تامین البسه تخصصی امدادگران کوهستان، گفت: تاکید اصلی بر این است تا این البسه تخصصی فقط به دست امدادگران کوهستان برسد و در این زمینه تهیه لیست توزیعی از امدادگران کوهستان دریافت کننده این البسه و ارائه آن به ستاد، ضروری است.
محمدیون با اشاره به اخذ مجوز خرید ۳۷۰ دستگاه خودروی تخصصی امدادی، اظهار کرد: در این زمینه تاکنون ۷۵ دستگاه خودرو وارد بندرانزلی شده است.
وی با تاکید بر اینکه وظیفه ستاد، پشتیبانی از نیروهای صف به خصوص امدادگران است، گفت: بر این اساس هیچ گاه حمایت های مادی، معنوی، امکاناتی و تجهیزاتی خود از سازمان امداد و نجات را دریغ نکرده ایم.
دبیرکل جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه امروز سازمان امداد و نجات نماد اصلی هلال احمر است، گفت: بر این اساس این نهاد باید در همه حیطه ها از جمله آمادگی، آموزش مستمر، آمادگی جسمی و از همه مهمتر روحی و روانی، نظم و انضباط نمونه ای ممتاز برای هلال احمر باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز