روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 645
  • 790
  • 1,326,853
اخبار کوتاه

تبریز ۲۰۱۸ بستری برای توجه به پتانسیل های فرهنگی

مدیرعامل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز مناسبت فرهنگی ۲۰۱۸ را بستری مناسب برای توجه هرچه بیشتر به پتانسیل های تبریز به زبان فیلم، مستند و هنر دانست.
به گزارش شهریار، حسین آذرنیا در نشست مشترک با مجموعه گسترش سینمای مستند و تجربی در محل خانه هنرمندان گفت: ضرورت توجه به مسائل فرهنگی، انتقال مفاهیم، معرفی مفاخر و اماکن تاریخی و فرهنگی تبریز و در کنار آنها آموزش های شهروندی در آستانه تبریز ۲۰۱۸ بیش از همه احساس می شود که این مهم با همکاری تمام نهادها و ارگان ها و اهالی قلم و هنر می تواند به بهترین نحو اجرایی شود.
وی همچنین با تاکید بر تولید محتوا در معرفی تبریز و پتاسیل های این شهر اظهار داشت: رسالت شهرداری در انتقال مفاهیم در کوتاهترین و سریعترین زمان ممکن است که با همکاری مستندسازان و هنرمندان مسائل و مفاهیم را می توان به شکل تاثیرگذارتری انتقال داد.
آذرنیا یاداور شد: تبریز و مفاخر و فرهنگ و هنرش متعلق به تمامی مردم و مسئولان بوده و تبریز ۲۰۱۸ بهانه و مقدمه ای برای شروع حرکتی در راستای معرفی هرچه بهتر این شهر و فراهم کردن زمینه توسعه صنعت گردشگری است که ضروریست تمامی شهروندان و مسئولان در این مسیر به سهم خود تلاش و اقدام نمایند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز ضمن تشکر و قدردانی از مجموعه گسترش سینمای مستند و تجربی برای انتخاب تبریز به عنوان جامعه هدف و همکاری برای پرداخت به این شهر در آستانه تبریز ۲۰۱۸ افزود: مردم شهر تبریز مهمانواز ، خونگرم و بی ادعا هستند که نمایش خلق و خوی مردمان این شهر در فیلم های مستند خود روایتی نگفته و شنیدنی است که تبریز را باید با مردمانش شناخت و معرفی کرد.
گفتنی است؛ نشست مشترک سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و مجموعه گسترش سینمای مستند و تجربی در محل خانه هنرمندان در راستای مستند سازی و معرفی تبریز در راستای تبریز ۲۰۱۸ انجام شد.

اجرای بالغ بر ۲۵ هزار مترمکعب بتن‌ریزی در پروژه آیسان 

شهردار منطقه ۸ تبریز، از اجرای بالغ بر ۲۵ هزار مترمکعب بتن‌ریزی در پروژه آیسان در پنج ماه ابتدایی سال جاری خبر داد.
به گزارش شهریار، محبوب تیزپاز با بیان این مطلب اظهار داشت: پروژه آیسان از ابتدای امسال با حمایت‌های شهردار محترم و پیگیری‌های منطقه ۸، شتاب گرفته است؛ در همین راستا، از عملیات بتن‌ریزی پروژه از ۱۵۳ مترمکعب در فروردین امسال به ۶۶۶ تن در مرداد افزایش داشته و در مجموع، بالغ بر ۲۵ هزار مترمکعب بتن‌ریزی صرف این پروژه شده است.
وی با اشاره پیشرفت سایر بخش‌های پروژه گفت: اسکلت‌بندی فلزی، از ویژگی‌های مهم پروژه‌ است که به تسریع در عملیات فیزیکی خواهد انجامید؛ همچنین به منظور مهار گرد و غبار، از تجهیزات فیلتراسیون در آیتم‌های مختلف استفاده شده تا محیط پیرامون پروژه، حدالامکان از آلودگی و گرد و غبار، به دور باشد.
شهردار منطقه ۸ تبریز، با اشاره به این‌که آیسان، از مهم‌ترین پروژه‌های نوسازی بافت ناکارآمد شهری است، اظهار داشت: کارکرد متنوع پروژه و نقش آن در سیمای محدوده مرکزی شهر، حایز اهمیت بوده و در آینده‌ای نزدیک، زمینه‌ساز ایجاد فرصت‌های شغلی خواهد بود.
پروژه تجاری، تفریحی، خدماتی و اقامتی آیسان یکی از پروژه‌های آینده‌ساز تبریز است که در محل ترمینال قدیم تبریز احداث می‌شود.

اولین تلویزیون شهری در شهرک خاوران

تلویزیون شهری در محوطه ی مرکز همایش های بین المللی تبریز نصب گردیده و آماده بهره برداری می باشد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، اولین تلویزیون شهری در شهرک خاوران و در محوطه ی مرکز همایش های بین المللی تبریز نصب گردیده و آماده بهره برداری می باشد.
این تلویزیون شهری با ابعاد ۱۲*۶ متر و بصورت تمام رنگی می باشد. این تلویزیون بمنظور انعکاس همایش ها، سمینار ها و برنامه های فرهنگی در محوطه ی این مرکز نصب گردیده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز