روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 609
  • 749
  • 1,337,094
اخبار کوتاه

«داستر» و «سیمبل» زیر ۱۰۰ میلیون فروخته خواهد شد

رییس هیات عامل ایدرو اعلام کرد: بر اساس قرارداد جدید با شرکت رنو، دو خودروی “داستر” و “سیمبل” به صورتمشارکتی در ایران ساخته خواهد شد که رده قیمتی این خودروها پایین‌تر از ۱۰۰ میلیون تومان خواهد بود.
منصور معظمی در حاشیه مراسم امضای قرارداد همکاری مشترک در زمینه توسعه و تولید خودروهای جدید در ایران که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و نیز مسئولان شرکت خودروسازی رنو در وزارت صنعت برگزار شد، با تاکید بر اینکه پنهان‌کاری در قرارداد رنو و ایدرو وجود ندارد، اظهار کرد: این هفتمین قراردادی است که امروز نهایی می‌شود. یک مجموعه در ساوه خریداری شده که کار در آنجا شروع خواهد شد و کار را پیش خواهیم برد.
وی با اشاره به این که با استانداردهای بین المللی در کیفیت خودرو خیلی فاصله داریم، بیان کرد: باید خودروهایی را تولید و عرضه کنیم که مردم قدرت خریداری داشته باشند، چرا که ساخت خودروهای بالاتر از قیمت ۱۰۰ میلیون تومان راحت است اما مردم توانایی خرید نخواهند داشت.
رییس هیات عامل ایدرو در پاسخ به این سوال که تولید خودرو با چند درصد ساخت داخل در این قرارداد مدنظر قرار می‌گیرد؟ اعلام کرد: در ابتدای کار سهم مورد نظر داخلی ۴۰ درصد و پس از آن به ۶۰ تا ۷۰ درصد خواهد رسید. اما در قرارداد عنوان شده که پس از گذشت ۱/۵ سال به میزان ۶۰ درصد برسیم.

 قبوض کاغذی تلفن ثابت حذف می شود 

معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران با اشاره به اعلام صورت حساب قبض یک‌ماهه از مرداد و حذف قبوض کاغذی تلفن ثابت تا پایان سال، از مشوق‌هایی برای کسانی که قبض خود را بدون صورت‌حساب و به صورت مستقیم پرداخت می‌کنند خبر داد.
داوود زارعیان در نشست خبر نگاران با اشاره به اقدامات مخابرات در حوزه خدمات به مشتریان، گفت: تعیین کیفیت برای همه سرویس‌های مخابراتی از جمله این اقدامات است. بدین ترتیب که ما برای خدمات شاخص کیفیت تعریف می‌کنیم و اگر کیفیت پایین‌تر از حد مطلوب بود، به مشتریان خسارت پرداخت می‌کنیم.
وی تجمیع دفاتر امور مشترکین را یکی دیگر از خدمات مخابرات دانست و افزود: ما قصد داریم به صورت موازی دو کار انجام دهیم. بدین ترتیب که مراجعه به یک مکانی خاص در همه کشور حذف شود و در همه نقاط سرویس دهد. همچنین اکنون ۱۲۰ مرکز در تهران داریم. به همین دلیل مراکز امور مشترکان را محدود خواهیم کرد تا سرویس‌ها به صورت تجمیع شده وجود داشته باشد.
معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران با تاکید بر خدماتی برای جلب رضایت مشتریان به ویژه در حوزه تلفن ثابت، گفت: اعلام صورت حساب قبض یک‌ماهه یکی از اقدامات است و از ماه مرداد صورت حساب یک‌ماهه خواهیم داشت. حذف قبوض کاغذی در یک فرآیند هشت ماهه در کشور نیز از اقدامات دیگر است. افزایش کانال‌های ارسال و دریافت صورت حساب از اکنون شروع شده بدین ترتیب تا آخر سال قبض کاغذی حذف می‌شود.

تخفیف ۵۰ درصدی شهریه دانشگاه آزاد برای دانشجویان مناطق محروم

سخنگوی دانشگاه آزاد از تخفیف ۵۰ درصدی شهریه این دانشگاه برای دانشجویان مناطق محروم خبرداد.
دکتر مجتبی علوی فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار ان با اشاره به سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای جذب استعدادهای درخشان و نخبگان مناطق محروم اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم در مناطق محروم افراد مستعد و نخبه را جذب کنیم و شرایط تحصیل را برای این افراد هموار کنیم تا فشار مالی کمتری بر روی آن ها باشد بر اساس سیاست‌های ابلاغی رییس هیات امنای دانشگاه آزاد و تاکید رییس دانشگاه از این پس برای دانشجویان مناطق محروم و کم برخوردار، ۵۰ درصد کاهش شهریه خواهیم داشت.
وی با تاکید بر اینکه سیاست تخفیف شهریه در مناطق محروم و کم برخوردار برای تسهیل جذب نخبگان در دانشگاه آزاد امکان خوبی است که اجرایی می‌شود گفت: از مهر ۹۶ افرادی که از مناطق محروم وارد دانشگاه می‌شوند از ۵۰ درصد تخفیف شهریه برخوردار هستند.
علوی فاضل همچنین با تاکید بر اینکه این تخفیف شهریه شامل دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد خواهد شد، اظهار کرد: همچنین توسعه فعالیت صندوق رفاه در راستای سیاست های حمایتی دانشگاه آزاد در دستور کار است و حمایت از نخبگان در همه ابعاد شروع شده است.
وی با اشاره به تاکید رییس هیات امنای دانشگاه آزاد بر حمایت بیشتر از نخبگان گفت: در این راستا بودجه پژوهشی دانشگاه از ۶۰۰ میلیارد تومان به هزار میلیارد تومان رسیده است و این نیز گام دیگری در راستای حمایت از نخبگان و فعالیت های پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز