روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 608
  • 779
  • 1,330,120
اخبار کوتاه

خانه چادری شکل در جنگل

یک معمار نیوزلندی با کمک دانشجویان رشته معماری اقدام به ساخت خانه ای در جنگل شبیه به چادر کرده است.
خانه چادری شکل در جنگل کریس تیته خانه چادری شکل را در استودیوی شخصی خود طراحی کرد. این یک پروژه آزمایشی بود که به منظور انتظارات از یک خانه آخر هفته بوجود آمد . با این که کوچک است اما فشرده و قابل استفاده است که معمولا بمنظور گرفتن عکس های فصلی، بصورت کوتاه مدت اجاره
می شود.
خانه ۷۰ متر مربع بوده که شامل اتاق خواب می شود، فضای محصور شده به دلیل زوایای ترکیبی به در نقاط مختلف اجرا شده است. یک اتاق خواب، یک حمام، یک آشپزخانه کاملا کاربردی وجود دارد و بقیه فضا، باز برای زندگی است.
تیغه جلو بطوری طراحی شده تا از توده ای از ساختار های “سایه” استفاده کند. این خانه در یک محیط بارانی در نیوزلند قرار دارد که در آن بسیاری از پرندگان بومی مهاجرت می کنند و صدها گیاه در آنجا می روید که این برای یک منظره طبیعی بومی کافیست.
کریس همانند یک ساختمان به ساخت این مکان پرداخت و دانشجویان معماری در این فرایند به کمک وی آمدند، و این روند تجربی، برای دانشجویان بسیار ارزشمند بود. آنها پایه ها، کف ها، فریم ها را برعهده داشنتد .
خانه چادر برای جشنواره معماری جهانی در برلین ۲۰۱۷ انتخاب شده است.

نقش رسانه ها در هوشمندسازی شهرها

رسانه ها می توانند با تدقیق در مسائل شهری، راهکارهای اجرایی کردن این مدل نوین را فراهم کنند و بر اقدامات مدیریت شهری، نظارت فائقه داشته باشند.
سید محسن طباطبایی مزدآبادی؛ دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران و مدیرمسئول فصلنامه علمی- پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری، درخصوص جایگاه رسانه ها در توسعه پایدار شهری گفت: نقش رسانه ها در اغلب جوامع توسعه یافته، نقش ویژه ای است و در جامعه ایرانی نیز به دلیل شرایط و اقتضائات خاص فرهنگی و سیاسی رسانه ها، مرجعیت عامی برای خود به دست آورده اند که با استفاده از ظرفیت آنان می توان بخش های مختلفی در جامعه را دچار تغییر و تحول کرد.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد از جامعه ایرانی شهرنشین است و در سطح جهانی نیز پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰، جمعیت شهرنشین به ۷۵ درصد برسد، خاطرنشان کرد: امروز در اغلب کشورهای توسعه یافته، دولت های محلی یا همان شهرداری ها، نقش ویژه ای را در ارائه خدمات عمومی همچون: آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، امنیت و … بازی می کنند و این نشان می دهد که ارتقای مدیریت شهری می تواند به بهبود کیفیت زیست شهری میلیون ها انسان ختم گردد.
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران به جایگاه رسانه ها در ارتقای مدیریت شهری نیز اشاره کرد و گفت: به نظر من رسانه ها در شرایط کنونی می توانند موضوع هوشمندسازی شهرها را به عنوان یک مطالبه جدی در میان مردم و مسئولان نهادینه سازی کنند.

ساخت شهر جینوان در چین

۱۰ طراحی به عنوان برنده رقابت ساخت یک مرکز “انکوباسیون” برای شرکت های حمل و نقل هوایی در منطقه جین وان ژوهای، کشورچین اعلام شد.
ساخت شهر جینوان درمرکز تحقیق و توسعه این ۱۰ طرح را برنده طراحی یک مرکز بازرگانی بین المللی (برج دوقلو با ۱۲۷۰۰۰ متر مربع دفتر و فضای هتل) و مرکز فرهنگی (خانه عملکردی و نمایشگاه فضایی در یک ساختمان ۲۷/۵۰۰ متر مربع) اعلام کرد.
این پروژه ها بخشی پروژه عظیم Jinwan Aviation City، که یک طرح توسعه بلندپروازانه برای ایجاد یک مرکز صنعتی اصلی درژوهای است که در حال حاضر در حال رشد بی سابقه ای بوده.
این شهرک در کنار دریاچه جین شان واقع شده است که شامل ۵۵/۰۰۰ متر مربع زمین می باشد. شرکت های نوپا و کارآفرینان برای ایجاد این شبکه به پشتیبانی می پردازند.
این تعامل در داخل یک فضای سبز بزرگی که ساختمان ها را به یکدیگر متصل می کند انجام می شود و امکان دسترسی به خط ساحلی را فراهم می کند. طراحی بر روی معرفی فضاهای عمومی به منظور حمایت از خلاقیت و ارتباطات تاکید دارد.
۱۰ طراحی یک پردیس با ساختمان های چندگانه به جای یک ساختار یکپارچه برای افزایش دسترسی به نور طبیعی انتخاب شده. علاوه بر این، ارتباط بین ساختمان ها، آریوس های مشترک را ایجاد می کند که به عنوان مراکز تعامل اجتماعی عمل می کنند.
به گفته معماران، راه هایی که از ساختمان های اداری به پارک می رسد، دیدی را ایجاد می کنند که حس جامعه را برای بهتر زیستن تحریک می کند.
موفقیت اقتصادی Zhuhai به عنوان یک منطقه اقتصادی ویژه که در دهه ۱۹۸۰ طراحی شده است، از اهداف گردشگری و مزایای جغرافیایی آن مانند بندر و آب دریاچه، پشتیبانی می کند. با این پروژه، شهر امیدوار است که اقتصادی مبتنی بر حمل و نقل هوایی را حفظ و گسترش دهد و مرکز تجاری متنوعی ایجاد کند.
ساخت شهر جینوان در سال ۲۰۱۹ میلادی صورت می پذیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز