روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 452
  • 721
  • 1,335,374
اخبار کوتاه

افزایشی در قیمت نان نداریم

رئیس اتحادیه نانوایان تبریز با بیان اینکه حدود سه سال است که افزایش قیمتی در خصوص نان رخ نداده است، گفت: انواع نان از سال ۱۳۹۳ با نرخ های اعلامی در حال فروش است و اگر افزایش قیمتی انجام شود، متعاقبا اعلام خواهد شد.
محمدعباس وندی در رابطه با اخبار منتشر شده مبنی بر افزایش قیمت نان اظهار کرد: هیچ گونه افزایش قیمتی در خصوص نان نداشته‌ایم و سیاست تعیین قیمت نان برعهده کارگروه آرد ونان است.
وی با بیان اینکه ۵۰ درصد از نانوایی های سطح شهر از آرد یارانه ای استفاده می کنند، افزود: در واقع بیش از یک هزار و ۵۰۰ واحد نانوایی در سطح شهر از آرد یارانه‌ای استفاده کرده و مابقی نانوایان از آرد آزاد برای پخت نان استفاده می کنند.
رئیس اتحادیه نانوایان تبریز با اشاره به اینکه حدود دو هزار و ۱۰۰ واحد نانوایی دارای مجوز در سطح شهر وجود دارد، تصریح کرد: همچنین ۶۰۰ واحد غیرمجاز در سطح شهر وجود دارد که باتوجه به پیگیری های انجام شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت، مرکز بهداشت و درمان و معاونت غذایی و دارویی درحال ساماندهی هستند، همچنین ۱۵۰ واحد نانوا در سطح شهر پلمپ شده است.
وی با بیان اینکه در پخت لواش و نان روغنی بیشتر از آرد یارانه ای استفاده می‌شود، ادامه داد: این درحالیست که در پخت سنگک و نان بربری از هر دو نوع آرد یارانه ای و آزاد استفاده می شود.
عباس وندی با اشاره به قیمت نان دولتی پز و آزاد پز
گفت: در حال حاضر نان سنگک با آرد دولتی یک هزار و ۶۲۰ تومان و با آرد آزاد دو هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارد همچنین قیمت نان بربری بین یک هزار و ۵۰۰ تا دو هزار و ۲۰۰ در واحد های نانوایی عرضه می شود.

گسترش همکاری‌های مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی

سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی استان آذربایجان‌شرقی از گسترش همکاری‌های مرکز درمان ناباروری و تحقیقات سلول‌های بنیادی جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی و پژوهشگاه رویان خبر داد.
جعفر محسنی در جلسه مشترک مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان با اعضای پژوهشگاه رویان در خصوص زمینه همکاری‌های این دو مرکز، گفت: اجرای پروژه‌های مشارکتی ژنتیکی و درمان ناباروری، همکاری‌های علمی و تبادلات دانشجو از جمله برنامه‌هایی است که زمینه توسعه علمی ژنتیک و درمان ناباروری را فراهم می‌کند.
وی با تاکید بر اهمیت مشاوره ژنتیک، خاطر نشان کرد: این نوع مشاوره به دلیل اینکه به طور هدفمند مسیر درمان را مشخص می‌کند، بسیار کارساز است و نتایج خوبی را برای بیماران و پزشکان به دنبال دارد.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان نیز در این جلسه با اشاره به توانمندی بالای مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان، بیان کرد: این مرکز از لحاظ فعالیت‌های ژنتیکی و قسمت‌های درمانی و تحقیقاتی در سطح بالایی قرار دارد و از گسترش همکاری‌ها با این مرکز در روزهای آینده خرسندیم.
پروانه افشاریان در بخشی از سخنان خود از برگزاری کنگره ژنتیک در تولید مثل با همکاری مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی و شرکت بن یاخته‌های رویان به میزبانی تبریز خبر داد.
این گزارش اضافه می‌کند، مرکز خدمات تخصصی درمان ناباروری و تحقیقات سلول های بنیادی با هدف رفع خلا‌ء های موجود در حوزه‌ی درمان ناباروری، کمک به زوج‌های نابارور منطقه شمال غرب کشور و کاهش هزینه‌های رفت و آمد به شهرهای مرکزی و پایتخت،به طور رسمی از فروردین ماه سال ۱۳۹۰ افتتاح شده‌است و متخصصان زبده در زمینه‌ی زنان، زایمان، اورولوژی و ژنتیک در آن فعالیت دارند.
پژوهشگاه رویان، فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی و نیز درمانی خود را در قالب پژوهشکده‌‌ی زیست شناسی و فناوری سلول‌های بنیادی رویان، پژوهشکده زیست شناسی و طب تولید مثل رویان و پژوهشکده زیست فناوری و نیز دو مرکز خدمات تخصصی (مرکز درمان ناباروری و مرکز سلول درمانی) با راهبرد از علم تا کاربرد انجام می‌دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز