روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 698
  • 1,001
  • 1,357,037
اخبار کوتاه

سدها صاحب کلینیک می‌شوند

با توجه به اینکه برای تاسیس یک نیروگاه آبی به اختصاص حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، محققان کشور به منظور افزایش عمر مفید سدها پایلوت طرح «کلینیک سد» را در نیروگاه سد «کارون۴» پیاده‌سازی کردند و از این طریق توانستند با کمترین هزینه، تعمیر و نگهداری از نیروگاه‌های پیچیده را کاهش دهند و این طرح روی ۴ سد دیگر نیز اجرایی خواهد شد.
حسن اطاعتی، مجری طرح و معاون بهره‌برداری شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با بیان اینکه ایران در منطقه خشک و نیمه‌خشک جهان قرار دارد، اظهار کرد: توزیع بارندگی در ایران نامتقارن و محدود است و متوسط بارش سالانه در ایران به ۲۵۰‌میلی‌متر می‌رسد و این عدد یعنی یک سوم متوسط جهانی. از این رو یکی از راهکارهای خروج از این بحران رویکرد هیدرولیکی و احداث سد و انتقال آب است. این روش‌ها یک رویکرد جدی در همه کشورهایی است که با بحران آب مواجه هستند، از این رو دو نیاز عمده بشر یعنی آب و انرژی در نیروگاه‌های برق‌آبی تامین می‌شوند. اطاعتی با تاکید بر اینکه ایران و بسیاری از کشورها همواره به دنبال کاهش اثرات خشکسالی و سیلاب با احداث سد بوده‌اند، ادامه داد: با ساخت سد اقدام به مدیریت این دو مقوله شده است؛ به گونه‌ای که با احداث سد، دیگر اثری از سیلاب‌های خوزستان باقی نمانده است؛ چراکه آبی که به‌صورت سیلاب در خوزستان جاری بود، با احداث سد مدیریت شده است. وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در این زمینه گفت: بر این اساس از سال ۸۲ مسوولیت صیانت از سدها در دو حوزه تجهیزات نیروگاهی و سازه‌های ساختمانی به ما واگذار شد که در این زمینه مفهوم جدیدی را به‌عنوان «کلینیک سد» تعریف کردیم. اطاعتی با تاکید بر اینکه در این کلینیک بررسی دو مقوله «تجهیزات» و «سازه‌های تکمیل‌شده» پیگیری می‌شود، توضیح داد: در حوزه تجهیزات به تعمیر و نگهداری تخصصی از تمام تجهیزات بخش‌های مختلف شامل هیدرومکانیکی، الکتریکی و مکانیکی و پست‌های انتقال برق نیاز داریم تا بتوانیم به‌طور مستمر پاسخگوی نیازهای شبکه باشیم.

امکان استخدام دولتی دیگر وجود ندارد

وزیر رفاه با بیان اینکه متأسفانه گاهی قوانین مانند توری تنیده شده‌اند و مانع کارآفرینی می‌شوند، گفت:با جهت‌گیری دولت، اشتغال را برای افراد تحصیل کرده فراهم می‌کنیم چون دیگر امکان استخدام در دولت و مشاغل بزرگ وجود ندارد.
علی ربیعی در حاشیه مراسم چهارمین جشنواره رهبران کارآفرین گفت: باید کاری کرد که مردم، دولت و کشور کارآفرین داشته باشیم و اگر می خواهیم میانبر بزنیم و در مسیر پر پیچ و خم اقتصاد بین المللی موفق باشیم و قدرت اجتماعی را بالا ببریم باید مفهوم کار آفرینی گسترش یابد.
وی افزود: در حال حاضر در جریان فقرزدایی کارآفرینی نقش دارد و اولین گام در دولت این است که مسیر را قابل پیش بینی و ریسک کارآفرینی را کاهش دهد بطوری که رئیس جمهور نیز دستور داده تا جدی دنبال شود.
ربیعی از شناسایی افراد بزرگ در حوزه کارآفرینی و توسعه کارآفرینی در سطح محلی خبر داد و گفت: امسال نیز کارآفرینان منطقه ای را شناسایی کردیم و در دولت قصد داریم بر روی مزیت های محلی و منطقه ای کار کنیم.
وزیر رفاه با بیان اینکه استراتژی دولت در سال ۹۶ کارآفرینی در سطح خرد خواهد بود گفت: با کمک دانشگاه ها سعی داریم گفتمان کارآفرینی را گسترش دهیم و امیدواریم با جهت گیری دولت، اشتغال را برای افراد تحصیل کرده که به بازار کار می‌آیند را ایجاد کنیم، زیرا دیگر امکان استخدام در دولت و مشاغل بزرگ وجود ندارد.
وی گفت: با بررسی ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شده در سال گذشته و ۶۰۰ شغل در طرح «تابستان تا تابستان» این نتیجه به دست آمد که بیشتر مشاغل ایجاد شده بیشتر در حوزه صنایع مبتنی بر کارآفرینی و صنایع کمتر از ۱۰ نفر صورت گرفته و سهم زنان هم بسیار بیشتر از مردان بوده است.
ربیعی از برگزاری نشست با وزیر ارتباطات در حوزه اشتغال در فضای مجازی خبر داد و گفت: به دنبال ایجاد راهکارهای اشتغال برای دانشجویان کارگر هستیم.متأسفانه گاهی اوقات قوانین مانند توری تنیده شده‌اند و مانع کارآفرینی می شوند و ما از ابتدای دولت سعی داشتیم که موانع قانونی را کم کنیم اما از بین بردن این سنت ها و ساختارهایی که در طی سال‌ها ایجاد شده، زمان بر است اما دستور کار دولت کاهش قوانین دست و پا گیر در طی این سال‌ها است.

تفاهم نامه همکاری راه آهن ایران و فرانسه

مسئولان راه آهن ایران و فرانسه با امضای تفاهم نامه ای در ۶ زمینه از جمله خطوط و قطارهای حومه ای سریع السیر، مدیریت بحران و خدمات ایستگاهی همکاری می کنند.
این تفاهم نامه به منظور تشکیل ۶ کارگروه کاری در بخش های خطوط و قطارهای حومه ای سریع السیر، خدمات ایستگاهی، خطوط قطارهای حومه ای، ارائه مشاوره برای بحث تجدید در ساختار، مدیریت بحران و وسایل و آلات ناقله ریلی به امضا رسیده است.
این تفاهم نامه روز گذشته و با حضور هیاتی از راه آهن کشور فرانسه و تعدادی از اعضای پارلمانی مجلس این کشور در تهران امضا شد.
بر اساس این گزارش، این تفاهم نامه به دنبال سفر سال گذشته رئیس جمهوری اسلامی ایران به فرانسه تدوین شد و موضوع اصلی آن تشکیل ۶ کارگروه کاری در بخش های یاد شده است.
پس از برگزاری نشست های تخصصی در خصوص ۶ کارگروه کاری یاد شده، کارشناسان فنی راه آهن ایران و فرانسته درباره نحوه همکاری ریلی دو کشور به بحث و بررسی پرداختند و در نهایت تفاهم نامه با حضور «احمد خدایی» قائم مقام راه آهن ایران و «پاتریک روپه» عضو هیات مدیره راه آهن فرانسه به امضا رسید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز