روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 198
  • 843
  • 1,352,671
اخبار کوتاه

تبرئه مرد جوان پس از قتل همسر

مرد جوان وقتی از خیانت همسرش با خبر شد او را خفه کرد و جسدش را از تهران به اطراف مازندران برد و رهایش کرد. اما هنگام خروج از کشور دستگیر شد.
عامل قتل پس از محاکمه به‌خاطر مهدور‌الدم بودن همسر، از مجازات قصاص نجات یافت.
۲۲ اسفند سال ۹۳ جنازه زن جوان در شهر «نور» در مازندران زیر برف‌ها پیدا شد. همزمان با حضور بازپرس کشیک قتل و کارآگاهان جنایی در محل کشف جسد تلاش برای شناسایی هویت قربانی جنایت آغاز شد. تا اینکه یک هفته بعد، مرد جوانی به اداره آگاهی تهران رفت و اعلام کرد همسرش به طور مرموزی ناپدید شده است. مشخص شد جسد کشف شده در شمال، متعلق به زن گمشده‌است. تحقیقات برای کشف راز جنایت ادامه داشت تا اینکه به کارآگاهان خبر رسید ناصر – شوهر مقتول- هنگام خروج از کشور توسط مأموران دستگیر شده است.
«ناصر» در بازجویی‌ها به قتل همسرش اعتراف کرد و گفت وقتی فهمیدم زنم با یک مرد غریبه ارتباط دارد تعقیبش کردم و او را در حال پیاده شدن از خودروی آن مرد دیدم. در حالی که خونم به‌جوش آمده بود، به خانه که رسیدم با همسرم درگیر شدم و او را با دست‌هایم خفه کردم. پس‌از مرگ زنم در حالی که ترسیده بودم جسدش را در صندوق عقب خودرو‌ام از تهران به مازندران بردم و در اطراف شهرستان نور رهایش کردم و برگشتم.
سپس متهم در شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد و قضات دادگاه وی را به‌خاطر مهدور‌الدم بودن همسرش بیگناه شناختند و تنها به پرداخت دیه محکوم‌اش کردند.
چند روز پیش نیز این‌مرد از جنبه عمومی جرم محاکمه شد و قضات او را به ۵ سال زندان محکوم کردند.

۳۰ ماه زندان به خاطر ۷۰ هزار تومان!

پسرنوجوان که به خاطر ۷۰هزارتومان دست به قاچاق موادمخدر زده بود در دادگاه کیفری استان تهران به ۳۰ ماه حبس محکوم شد.
پسر نوجوان، دی ماه پارسال هنگام حمل ۴۰گرم هرویین درحوالی شهرستان پاکدشت-جنوب تهران- دستگیر شد.وی در بازجویی‌ها به مأموران گفت: «به خاطر وضعیت مالی پدرم مجبور به این کار شدم. می‌خواستم عصای دستش باشم که یکی از دوستان پیشنهاد این کار را داد وگفت با جابه‌جایی موادمخدر صاحب ۷۰هزار تومان می‌شوی!من فریب خوردم وچون وضعیت مالی مان خراب بود پذیرفتم که همکاری کنم اما خیلی زود دستگیر شدم و حالا هم شرمنده خانواده و پدرم هستم.
قضات شعبه چهارم پس از شور در این باره، نوجوان ۱۷ساله را به دوسال ونیم زندان محکوم کردند.هم‌اکنون متهم در کانون اصلاح وتربیت به سر می‌برد و پس از قطعی شدن حکم‌اش می‌بایست بقیه ایام حبس را سپری کند تا آزاد شود.

نجات مادر با گریه های نوزاد

زن جوان اروپایی که نمی‌دانست مبتلا به نوعی سرطان بدخیم است، به دنبال گریه‌ها و خودداری پسرتازه متولد شده‌اش از شیر خوردن، بیماری مرگبارش را شناخت و تحت درمان فوری قرار گرفت. سارا، ۲۶ ساله بود که باردارشد. او در طول بارداری بارها به دلیل درد سینه تحت معاینه قرار گرفت اما هرگز غده‌ای دربدنش شناسایی نشد.
زن جوان انگلیسی که از سلامتش مطمئن شده بود زایمان بی‌دردسری داشت ودرعین حال به دردهای مداوم سینه‌اش توجهی نمی‌کرد.
این شرایط تا دو ماه بعد از زایمانش ادامه یافت اما پس ازآن فرزندش دیگر شیر نخورد و فقط گریه کرد. این زن که نگران وضعیت پسرخردسالش شده بود به پزشک دیگری مراجعه کرد و آنجا بود که متوجه سرطان بدخیم در سینه‌اش شد.بعد هم به دستورپزشک معالج بسرعت تحت عمل جراحی قرار گرفت.
او که پس از ماه‌ها درمان از مرگ حتمی گریخته است به خبرنگاران گفت: «پسرم فرشته نجات من بود. او نمی‌توانست حرف بزند اما با گریه‌هایش به من هشدار می‌داد. خوشحالم روند درمانم موفقیت‌آمیز بوده و می‌توانم تا سال‌های سال کنار فرزند و خانواده‌ام بمانم.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز