روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 759
  • 761
  • 1,333,460
اخبار کوتاه

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی سوم شهریور برگزار می شود

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶ در صبح و بعد از ظهر روز جمعه سوم شهریورماه ۹۶ خبر داد.
حسین توکلی در گفت وگوی با خبرنگاران اظهار کرد: این آزمون در ۵۳ شهرستان مختلف و ۱۱۷ حوزه امتحانی برای تعداد ۴۰۲ هزار و ۴۳۰ نفر که از این تعداد ۲۲۲ هزار و ۷۳۶ نفر زن و ۱۷۹ هزار و ۶۹۴ نفر مرد هستند برگزار خواهد شد.
وی افزود: فرآیند برگزاری آزمون نوبت صبح از ساعت ۳۰/ ۸ دقیقه و نوبت بعد ازظهر ازساعت ۳۰/ ۱۴ دقیقه می باشد.
وی گفت: درب حوزه های امتحانی برای آزمون نوبت صبح راس ساعت هشت و برای آزمون نوبت بعد از ظهر راس ساعت ۱۴ بسته خواهد شد. لذا داوطلبان ضرورت دارد که قبل از ساعت های اعلام شده در حوزه امتحانی حاضر باشند.
مشاور عالی سازمان سنجش افزود: هر داوطلب باید پرینت کارت شرکت در آزمون ، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار خود را به همراه داشته باشد.
توکلی گفت: کارت شرکت در آزمون تمامی داوطلبان از روز سه شنبه ۳۱ مردادماه برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت و لذا تمامی داوطلبان باید از سه شنبه ۳۱ مرداد تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه دوم شهریورماه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه ای و یا اطلاعات ثبت نامی ضمن مشاهده کارت شرکت در آزمون خود نسبت به دریافت پرینت و برگ راهنمای مربوط اقدام کنند.

اعطای کرسی پژوهشی مریم میرزاخانی به محققان ریاضی

مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: کرسی پژوهشی به نام پروفسور مرحوم مریم میرزاخانی به محققان حوزه ریاضی اعطا می‌شود.
نصرت‌الله ضرغام،‌ مشاور وزیر علوم گفت: کرسی پژوهشی پروفسور مریم میرزاخانی به محققانی که در زمینه ریاضیات، علوم پایه و حتی فیزیک فعالیت می‌کنند، اعطا خواهد شد.
او افزود: میزان حمایت مالی این کرسی برابر با ۵۰ میلیون تومان است و محققان این حوزه می‌توانند خلاصه‌ای از تحقیقات خود را به این صندوق بفرستند تا با بررسی بیشتر بتوانیم این کرسی را به بهترین طرح تحقیقاتی اعطا کنیم.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی وزارت علوم ضرغام گفت: ارزیابی‌های ما در این زمینه کمی نیست و بر اساس کیفیت بهترین پروژه انتخاب می‌شود.
او ادامه داد: بنا داشتیم این کرسی پژوهشی تنها برای محققان فعال در زمینه ریاضی باشد اما درصدد هستیم به پژوهشگران حوزه فیزیک هم این کرسی را اعطا کنیم.
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: این کرسی پژوهشی به مدت ۱۰ سال اعطا می‌شود و صاحبان کرسی می‌توانند دو محقق پسادکتری نیز جذب کنند.

وظیفه هنرمند به عنوان فعال اجتماعی

کویر مکانی شگفت‌آور و متفاوت‌ترین منظره برای یک هنرمند است. درست مثل یک تابلوی مینی‌مالیستی می‌ماند که در نگاه اول تهی و کم عنصر ولی در نگاه نزدیکتر بسیار غنی، تأثیرگذار و عمیق است. کسانی هم که در کویر زندگی می‌کنند به همان نسبت منحصر به فردند؛ در شهر آدم‌های مشابه بسیار می‌بینی ولی در کویر و آبادی‌هایش، وقتی به آدم‌های مختلف نزدیک می‌شوی، متوجه خواهی شد که هر آدمی برای خود کهکشانی‌ است. انسان از ابتدا چیزی جز طبیعت و شکوه آن را ندیده است و هرچه جلوتر آمده‌ایم هماهنگی میان انسان و طبیعت کم شده. بعد از انقلاب صنعتی، انسان طبیعت را مورد بهره‌برداری خودخواهانه و مخربانه قرار داده است و برخی از آنها قابل جبران نیستند و بخشی از میراث طبیعی ما از بین رفته که لطمه‌ای جبران‌ناپذیر است. باید بدانیم که وقتی محیط‌ زیست اطرافمان را تخریب می‌کنیم،                                                                                                     محیط‌ زیست کل جهان را نابود کرده‌ایم. در همه ادیان سفارش به حفظ طبیعت شده است. ما در دوره اضطرار و اسفبار طبیعتیم و هر هنر صرفاً بیان زیبایی نیست بلکه یک هشدار است. هنرمند می‌تواند بر تمدن و فرهنگ اثر گذارد. هر هنرمند باید خود به شکل یک فعال اجتماعی عمل کند و مسئولان را برای حفاظت از طبیعت تبشیر کند. کار من هم نمایش تخریب و زیبایی همزمان بود و به نوعی تهدیدی را که برای این زیبایی بود ، نشان می‌داد./بهنام کامرانی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز