روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 98
  • 749
  • 1,336,583
اخبار کوتاه

جشنواره‌ «عکس مستند تبریز» ماحصل تلاش عکاسان

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تبریز ضمن اشاره به اهمیت جشنواره سراسری «عکس مستند تبریز»، گفت: این جشنواره در واقع ماحصل تلاش عکاسان مستند در سال‌های اخیر است.
بهمن سلمانی در دیدار با اعضای شورای سیاست­گذاری و دبیرخانه این جشنواره اظهار کرد: انجمن هنر عکاسی آذربایجان شرقی در طی سال‌های اخیر توانسته حرکت‌های بزرگی در زمینه رشد عکاسان این خطه و همچنین حضور در مجامع بین‌المللی عکاسی آغاز کند.
وی ادامه داد: جشنواره سراسری عکس مستند تبریز، در واقع ماحصل تلاش عکاسان مستند تبریز، آذربایجان و سراسر کشور است و در عین‌حال در ارتقای استعداد عکاسان جوانان مثمر ثمر واقع می‌شود.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تبریز تصریح کرد: انجمن هنر عکاسی استان خوشبختانه با به کارگیری استعدادهای جوان این عرصه توانسته به مجموعه‌ای فعال و پویا تبدیل شود و برگزاری کلاس‌های متعدد عکاسی و نیز برپایی نمایشگاه‌های عکس از جمله برنامه‌های مهم این انجمن است.
سلمانی درباره اینکه چرا پیش از این، جشنواره‌ای برای عکس مستند در تبریز برگزار نشده بود، اعلام کرد: در تبریز جشنواره‌های متعدد و مهمی همچون جشنواره «عکس رضوی» یا جشنواره «عکس فیروزه» همه‌ساله توسط متخصصین امر برگزار می‌شود اما برای برگزاری یک جشنواره جدید و مهم نیازمند تحقیق، بسترسازی و ایده‌پردازی بودیم که اکنون فراهم شده است.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی تبریز همچنین درباره چالش‌هایی که متوجه عکاسان است، ابراز کرد: ساز و کاری که توسط مدیریت کلان فرهنگی و هنری کشور ایجاد شده، این است که انجمن عکاسی مامنی باشد برای عکاسان جوان تا علاوه بر اینکه از تجارب اساتید بهره می‌برند، بتوانند مشکلات خود را نیز با آنان درمیان بگذارند.
وی درباره تداوم جشواره سراسری عکس مستند تبریز تصریح کرد: اینکه این جشنواره اکنون در سطح کشوری برگزار می‌شود، بیانگر برنامه‌ها و عقبه فکری عوامل و دست اندرکاران آن است و قطعا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به عنوان ناظر و حامی از برنامه‌های آتی عوامل جشنواره استقبال خواهد کرد.
سلمانی در پایان گفت: اینکه یک عکاس معتبر بین‌المللی مدرس این کارگاه خواهد بود گویای این نکته است که زمینه برای برگزاری جشنواره در سطح بین‌المللی نیز وجود دارد.

ضرورت هم‌افزایی بین مجموعه‌های وابسته به تبلیغات اسلامی

مدیر کل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور در تبریز بر ضرورت هم‌افزایی بین مجموعه‌های وابسته به تبلیغات اسلامی تاکید کرد.
رضا معممی مقدم در نشستی با نمایندگان مجامع وابسته به تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی اعلام کرد: با ورود دکتر خاموشی – رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور – فعالیت‌های سازمان توسعه کمی و کیفی شاخصی پیدا کرده و اعضای خانواده سازمان افزایش یافته است.
وی با اشاره بر ضرورت شناخت اعضای خانواده تبلیغات اسلامی بیان کرد: مثلا جمعیت بانوان فرهیخته از خبرگزاری مهر یا تبیان یا حوزه هنری چه استفاده‌هایی کرده است؟ مجموعه‌های وابسته به سازمان باید با استفاده از ظرفیت‌های همدیگر ماموریت‌هایشان را پیش ببرند.
مقدم با بیان اینکه هنر، استفاده از ظرفیت‌های موجود است، تصریح کرد: اگر سنگرهای خانواده تبلیغات اعم از تبیان، خبرگزاری مهر، شبکه مبلیغین، شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان و مدارس صدرا آرایش درستی داشته باشند می‌توانند جبهه مردمی و انقلابی را سامان دهند.
وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب مطالبه ۱۰ میلیون حافظ قرآن از یک جز تا ۳۰ جز دارند و اگر هر هیئت مذهبی تنها یک حافظ قرآن تربیت کند، به زودی شاهد هزاران هزار حاقظ قران در سطح استان و کشور خواهیم بود.
مدیر کل تشکل‌های دینی تبلیغات اسلامی ضمن بیان اینکه اگر قران وارد هیئات مذهبی شود باطل و آسیب خارج می‌شود، گفت: حق، رکن اصلی هیئات مذهبی است و باید با قران پیوند داده شود. بهترین بستر برای کارهای هیئات مذهبی قرآن است.
وی در ادامه اضافه کرد: نهادینه‌سازی کرسی تلاوت یکی از خواسته‌های مقام معظم رهبری از ماست. کرسی تلاوت برای معرفی ظرفیت‌های قرانی و زیبای‌های قرآن بستری بسیار مناسب است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز