روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 651
  • 721
  • 1,335,573
اخبار کوتاه

فرماندار تبریز ساز و کار انتخاب شهردار را تشریح کرد

فرماندار تبریز چگونگی انتخاب شهردار بعد از استقرار شورای شهر در این کلانشهر را تشریح کرد.
به گزارش شهریار، رحیم شهرتی فر در جمع خبرنگاران گفت: مراسم تحلیف اعضای شورا، انتخاب اعضای هیات رییسه سال اول و همچنین انتخاب شهردار در شهر تبریز نیز همچون سایر کلانشهرها در اولین جلسه شورا انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: بر اساس قانون وظایف و اختیارات شوراهای شهر و روستا، شوراهای اسلامی موظف هستند بعد از به رسمیت یافتن نخستین جلسه، نسبت به انتخاب شهردار نیز اقدام نمایند.منظور مقنن در قانون مذکور این است که شوراهای اسلامی شهر در هر دوره باید پس از به رسمیت یافتن جلسه، اعم از اینکه مدت چهار ساله خدمت شهردار فعلی به اتمام رسیده و یا نرسیده باشد نسبت به انتخاب شهردار اقدام نمایند.
این مقام مسئول عنوان کرد: با توجه به اینکه، فرآیند فوق مستلزم رعایت برخی تشریفات قانونی است اعضای شوراهای اسلامی مکلف هستند با استفاده از یکی از روش های زیر نسبت به انتخاب شهردار اقدام نمایند.
شهرتی‌فر در تبیین این موضوع گفت: اعضای شورا در اولین حالت می توانند که شهردار فعلی را ابقا نمایند که دراینصورت تا زمان صدور حکم انتصاب توسط مراجع ذی صلاح قانونی(استاندار؛ وزیر کشور)، فعالیت شهردار کما فی السابق ادامه خواهد داشت.
در حالت دوم، در صورتی که شورای شهر، شهردار جدیدی را برای مدیریت شهر انتخاب کند تا زمان طی تشریفات قانونی مقرر و صدور حکم انتصاب شهردار جدید، شهردار فعلی و یا یکی از کارکنان رسمی شهرداری به عنوان سرپرست شهرداری ایفای خدمت خواهد کرد.
بر اساس گفته فرماندار تبریز در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و مراکز استان ها، شهردار جدید با حکم وزیر کشور و در سایر شهرها با حکم استانداران، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

اجرای پروژه جمهوری اسلامی  در انتظار دستور استاندار

شهردار منطقه ۸ تبریز از برنامه‌ریزی‌های نهایی برای آغاز پروژه سیما و منظر خیابان جمهوری اسلامی خبر داد
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۸، محبوب تیزپاز با بیان این مطلب اظهار داشت: پروژه سیما و منظر خیابان جمهوری اسلامی از پروژه‌های مهم سال‌های اخیر شهر تبریز است که فروردین سال جاری، به تصویب شورای ترافیک استان رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به تاکیدات مکرر شهردار محترم، شهرداری منطقه ۸ الزامات اجتماعی پروژه را در نظر داشته و در تعامل با مدیریت استان، پیگیری می‌کند.
شهردار منطقه ۸ تبریز،اضافه کرد: پروژه شامل دو بخش کف‌سازی و جداره‌سازی خیابان‌ جمهوری اسلامی است و اهداف و راهبرد کلی آن مورد تائید مدیریت استان قرار گرفته‌است.
شهردار منطقه ۸ تبریز در عین حال اظهار داشت: جزئیات فنی، زمان‌بندی اجرا و نحوه مدیریت ترافیکی پروژه، از مواردی است که در صورت تائید استاندار محترم، تکمیل شده و پروژه آغاز خواهد شد.
وی تصریح کرد: مشاور طرح، مطالعات لازم را در خصوص بازآفرینی جداره‌های تاریخی بازار نهایی کرده و استاندار محترم نیز تاکید دارند که هر دو مولفه کف‌سازی و جداره‌سازی به صورت توام اجرا شود.
تیزپاز با اشاره به این‌که مدیریت پروژه همراهی بازاریان و اصناف را در کنار خود می‌بیند، گفت: پروژه پس از جلسات مستمر پیشکسوتان بازار و فعالان صنفی با شهردار محترم، به مرحله ارزشمندی از اتفاق‌نظر و همدلی رسیده و با نهایی‌شدن طرح‌های عملیاتی، به زودی وارد فاز اجرا می‌شود.

برگزاری مسابقه «عکاسی از جداره های تاریخی تبریز»

معاون معماری و شهرسازی شهردار تبریز از برگزاری مسابقه «عکاسی از جداره های تاریخی تبریز» خبرداد.
به گزارش شهریار به نقل از معاونت شهرسازی و معماری، محمد عزتی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به اهمیت نمای ساختمانی و معرفی نماهای سنتی و بومی منطقه تاریخی فرهنگی و همچنین در راستای ارتقای دانش عمومی و جلب توجه شهروندان به موضوع نمای ساختمان و تاثیرگذاری آن در شکل‏‌دهی به سیمای شهری مطلوب؛ این مسابقه برگزار می شود.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری این مسابقه ارتقای دانش عمومی و زیبایی شناسی شهروندان از نماهای ساختمان‌های تاریخی و قدیمی، هدایت شکل گیری وارتقای کیفیت نماها در روند ساخت و سازهای شهری، تقویت تعاملات شهروندان با مدیریت شهری در جهت بهبود سیمای شهری و بسترسازی و ترویج معماری اسلامی- ایرانی است.
معاون معماری و شهرسازی شهردار تبریز یادآور شد: همزمان با انتشار آگهی فراخوان در روزهای آتی، اطلاع رسانی کامل در این خصوص از طریق سایت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز و شهریار نیوز جهت اطلاع و شرکت علاقمندان انجام خواهد گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز