روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 172
  • 761
  • 1,332,873
اخبار کوتاه

دانشگاه های ایران در بین ۸۰۰ دانشگاه برتر دنیا

سرپرست پایگاه استنادی جهان اسلام بر اساس آخرین به روزرسانی نظام رتبه بندی دانشگاه های شانگهای گفت: ۸ دانشگاه ایران در رتبه بندی ۲۰۱۷ این نظام بین ۸۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفتند؛ ضمن اینکه دو دانشگاه تهران و امیرکبیر رتبه زیر ۵۰۰ هستند.
محمدجواد دهقانی در نشست خبری در وزارت علوم، تحقیقات فناوری اظهار کرد: رتبه بندی جهانی شانگهای اعلام شد و تعداد دانشگاه های ایران که در این نظام رتبه بندی ۱ دانشگاه در جمع ۸۰۰ دانشگاه برتر بود در سال ۲۰۱۷ به هشت دانشگاه رسید.
وی ادامه داد: در این رتبه بندی دانشگاه تهران رتبه ۳۰۱ تا ۴۰۰ و دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه ۴۰۱ تا ۵۰۰ را کسب کردند. همچنین دانشگاه های صنعتی شریف، علوم پزشکی تهران، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان و علوم پزشکی شهید بهشتی نیز رتبه های زیر ۸۰۰ را دارند.
به گفته سرپرست پایگاه استنادی جهان اسلام، دانشگاه صنعتی شریف و علوم پزشکی ایران رتبه ۵۰۱ تا ۶۰۰ تربیت مدرس رتبه ۶۰۱ تا ۷۰۰ و دانشگاه های فردوسی مشهد و صنعتی اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ۷۰۱ تا ۸۰۰ را به دست آوردند.
شرکت مشاوره ای رتبه بندی شانگهای به عنوان یک شرکت مستقل مشاوره ای از سال ۲۰۰۳ نظام رتبه بندی ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان را به صورت سالانه بر اساس روش شناسی شفاف و اطلاعات کسب شده از منابع دیگر منتشر می کند.
این نظام رتبه بندی در سال ۲۰۱۷ علاوه بر ۵۰۰ دانشگاه برای اولین بار ۸۰۰ دانشگاه برتر را فهرست کرده است. بر اساس این نظام رتبه بندی دو دانشگاه آمریکایی هاروارد برای پانزدهمین سال پیاپی و دانشگاه استنفورد به ترتیب رتبه های اول و دوم را کسب کرده اند. همچنین دانشگاه انگلیسی کمبریج با پیشی گرفتن از موسسه فناوری ماساچوست آمریکا /ام آی تی و برکلی توانسته به رتبه سوم صعود کند.
در نظام رتبه بندی سال جاری شانگهای میان ۲۰ دانشگاه برتر ۱۶ دانشگاه از آمریکا، ۳ دانشگاه از انگلیس و یک دانشگاه از سوئیس دیده می شوند.

«آنابل» گیشه‌های فروش  را تسخیر کرد

بار دیگر یک آخر هفته با فروش پایین در گیشه‌های آمریکا رقم خورد و چند فیلم پر امید، کم فروغ ظاهر شدند.
به نظر می‌رسد سینماروها هنوز عروسک ترسناک «آنابل» را فراموش نکرده باشند. فیلم «آنابل: آفرینش» فیلمی با درجه R از کمپانی برادران وارنر/ نیولاین با فروش ۳۵ میلیون دلاری به عنوان پرفروش‌ترین فیلم در اولین آخر هفته اکرانش در آمریکا شد.
به این ترتیب یک هفته با فروش پایین در باکس آفیس آمریکا تجربه شد و فروش ۳۰ درصد نسبت به همین بازه زمانی در سال پیش کاهش یافت و در همین حال انیمیشن «عملیات آجیلی ۲: طبیعتا خل» و نیز «برج تاریک» و «دیترویت» کاملا کم فروغ ظاهر شدند.
تابستان امسال تاکنون در مجموع ۱۲ درصد فروش پایین‌ترین نسبت به همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۶ بوده است. فروش کل سال نیز تا به اینجا در مقایسه با سال پیش کاهشی ۴ درصدی را نشان می‌دهد.
این فیلم ترسناک که داستانش پیش از فیلم «آنابل» محصول ۲۰۱۴ است، به کارگردانی دیوید اف. سندبرگ ساخته شده و داستان یک عروسک ساز و همسرش را روایت می‌کند که پس از دست دادن دختر کوچکشان در خانه خود یک راهبه و چند دختر یک یتیم‌خانه را پذیرایی می‌کنند ولی آنابل مخلوق تسخیرشده زندگی را به هم می‌ریزد.
«دانکرک» ساخته کریستوفر نولان در چهارمین هفته اکرانش با فروش ۱۱/۴ میلیون دلار دومین فیلم پرفروش آخر هفته شد. تا در مجموع فروش خود را در بازار آمریکا به ۱۵۳/۷ میلیون دلار برساند.
«عملیات آجیلی ۲: طبیعتا خل» با فروش ۸/۹ میلیون دلاری در ۴۰۰۳ سینما در جایگاه سوم جدول قرار گرفت. این فیلم به کارگردانی کال برونکر داستان حیواناتی است که نمی‌خواهند پارک آرام محل زندگی‌شان یک شهربازی شود.
«برج تاریک» با فروش ۷/۹ میلیون دلار در مکان سوم و «فیلم اموجی» با فروش ۶/۶ میلیون دلار در سومین هفته اکرانش فیلم پنجم جدول بوده‌اند.
«اسپایدر من: بازگشت به خانه» نیز ۶/۱ میلیون دلار دیگر فروخت تا فروشش را پس از ۶ هفته به ۳۰۶/۵ میلیون دلار برساند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز