روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 20
  • 948
  • 1,355,358
اخبار کوتاه

مربی پرورشی برای ایجاد تعامل سازنده و خوب بسترسازی کند

وزیرآموزش و پرورش گفت: اولیای مدرسه در هر سمتی که قرار دارند باید با تعامل خوب و سازنده با دانش آموزان برخورد کنند و مربی پرورشی برای ایجاد این تعامل باید بسترسازی کند.
فخرالدین دانش آشتیانی در جمع معاونان پرورشی و مدیران سازمان دانش آموزی استان ها ، با بیان اینکه مسئولیت مربیان امور تربیتی در این زمینه بسیار سنگین است ، افزود: رابطه ارگانیکی در مدرسه باید جایگزین رابطه مکانیکی شود، رابطه مکانیکی، رابطه ای براساس مقررات و برخورد انضباطی است و دانش آموز از بدو ورود به مدرسه از طریق بلندگو دائماً موردخطاب قرار می گیرد، این نوع رابطه که در شخصیت او تأثیرگذار است، باعث می شود، دانش آموز به الگوهای مثبت بی اعتماد شود.
وی گفت: رابطه ارگانیکی براساس صمیمیت شکل می گیرد و موجب علاقه دانش آموزان به معلم و مدرسه می شود، در این نوع رابطه که در برخی مدارس اجرا می شود، اگر دانش آموزی در خانواده دچار مشکل باشد و در بدو ورود به مدرسه چهره اش شاداب نباشد، برخورد عوامل مدرسه با او به گونه ای است که مشکلی بر مشکلات او افزوده نشود و دراین فرآیند است که تربیت صحیح محقق می شود.
دانش آشتیانی افزود: اینکه می گوییم دانش آموز را تربیت کنیم ، جمله درستی نیست، زیرا دانش آموز در فرآیندهای زندگی تربیت می شود، بنابراین مدرسه باید بستری را فراهم کند تا دانش آموز به خوبی تربیت شود.
وی افزود: برای رفع خیلی از مشکلات نیازی به منابع مالی نیست ، بلکه با همت و سلیقه می توان فضای آموزشی را به بهترین صورت تغییر داد.
دانش آشتیانی گفت: به جای اینکه به تربیت فکر کنیم، باید به مدیریت تربیتی اندیشید و مدیریت تربیتی بدان معناست که مواظب کوچکترین حرکت و رفتار خودمان که در تربیت دانش آموزان مؤثر است، باشیم تا روال تربیت خدشه دار نشود.

ابلاغ دستورالعمل نظارت بر کیفیت تأسیسات گردشگری در نوروز

رییس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: در نوروز ۹۶ بر کیفیت و قیمت محصولات و خدماتی که در این ایام ارائه می‌شود، با دقت بیشتری نظارت خواهد شد.
صنایع دستی و گردشگری، زهرا احمدی‌پور، گفت: با توجه به این‌که امسال نخستین سالی است که منشور رعایت حقوق شهروندی اعلام شده، نظارت بر کیفیت و قیمت خدمات و محصولات با دقت بیشتری در ایام نوروز ۹۶ انجام خواهد شد.
وی افزود: در همین راستا، دستورالعملی برای نظارت بر کیفیت تأسیسات گردشگری به ادارات کل استانی و ستاد هماهنگی خدمات سفر ابلاغ شده است.
معاون رییس‌جمهور ادامه داد: شماره تلفن چهاررقمی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای دریافت نظرات، پیشنهادها و انتقادات مردمی در اختیار هم‌وطنان قرار خواهد گرفت.

نویسنده‌ای که می‌خواهد مغزش را منجمد کند!

یک نویسنده اسکاتلندی قصد دارد پس از مرگش مغزش را در فرآیندی برودتی منجمد و نگهداری کند.
«ایشین ایج»‌ نوشت: «دی.جی. مک‌لنان» نویسنده‌ اسکاتلندی ماهانه ۵۰ پوند به یک موسسه پزشکی پرداخت می‌کند تا آن‌ها پس از مرگش مغزش را منجمد و در نیتروژن مایع نگهداری کنند.
«مک‌لنان» قصد دارد مغز خود را درست مثل دیگر اعضای قابل اهدا، به موسسه «الکور» در آریزونا بسپرد. او به پزشکان و محققان این موسسه گفته است که دوست دارد پس از مرگش بدنش را با ماده ضدیخ پر کنند. جسد او سپس با پلی‌اتیلن پوشیده و در الکل غوطه‌ور می‌شود و به شکل قالبی از یخ به آریزونا منتقل می‌شود.
هزینه این فرآیند عجیب ۷۵ هزار پوند است که او ۴۰ هزار پوند آن را تقبل کرده است. این نویسنده معتقد است اگر دیگر اعضای بدن قابل نگهداری هستند، همین اتفاق هم می‌تواند برای مغز بیفتد و بهترین راه برای این کار، انجماد است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز