روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 479
  • 761
  • 1,333,180
اخبار کوتاه

برگزار ی عصر شعر «ابابیل حرم» به یاد شهید محسن حججی در ارس

مدیر فرهنگی هنری منطقه آزاد ارس گفت: شاعران بنام کشور و آذربایجان شرقی به یاد شهید محسن حججی و شهدای مدافع حرم در منطقه آزاد ارس گردهم می آیند.
ابراهیم نصیری افزود: عصر شعر«ابابیل حرم» در روز سه شنبه همزمان با سالگرد شهادت جوادالائمه در شهر جلفا برگزار و شعرا سروده های خود را در این آیین تقدیم روح پاک شهدا و خانواده های آنان خواهند کرد.
وی ادامه داد: در این محفل شعری شعرایی همچون استاد سعید بیابانکی، استاد قاسم صرافان و شاعر پیشکسوت آذربایجان شرقی استاد احمد خسروشاهی از شاعران هم دوره استاد شهریار و نیز شاعران بنام دیگری همچون آقایان مهدی عظیمی، ابراهیم قبله آرباطان و جاوید سیفی به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
وی افزود: موضوع شهدای مقاومت نبایستی در محدوده دفاع از حریم حرم های مقدس در سوریه و عراق محدود و خلاصه شود و آرمان های مقدس شهدا بایستی به نسل جوان و در قالب های مختلف تبیین و ارائه شود.
وی گفت: نگاه مقطعی و احساسی به موضوع شهدا هر چندلازم است اما کافی نیست و یکی از آسیب های برنامه های فرهنگی این حوزه همین نگاه است و تبیین آرمان های شهدا که در امتداد خط امام و رهبری و نشات گرفته از نهضت عاشورا است جزو ضروریات است.

تحصیل ۲۰۰۰ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی

رئیس دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی از تحصیل ۲۰۰۰ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان خبر داد.
رحیم بدری گرگری در جلسه هیات امنای دانشگاه فرهنگیان استان که با حضور جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی و همچنین سرپرست دانشگاه فرهنگیان کشور همراه بود، گفت: دانشجویان استان که در استان های دیگر به صورت مهمان تحصیل می کردند، طی مصوباتی به دانشگاه های فرهنگیان استان منتقل شدند.
وی ادامه داد: همچنین طی دومین مصوبه نیز فضای خوبی برای دانشجویان استان فراهم شد که به خصوص ایجاد این فضا برای برگزاری دوره های مهارت آموزی توانست مفید باشد.
بدری در خصوص گسترش دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان نیز گفت: زمینه برای ادامه تحصیل معلمان در دو رشته ارشد در این دانشگاه فراهم شده است و معلمان می توانند در دو رشته روانشناسی تربیتی و ادبیات فارسی تحصیل کنند.
راه اندازی سومین رشته در مقطع ارشد
وی افزود: سال آینده رشته سوم تحت عنوان آموزش ریاضی را در دانشگاه برپا خواهیم کرد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه با کمک هیات امنای دانشگاه می توانیم به رشد و شکوفایی لازم در این دانشگاه برسیم، خواستار همکاری ویژه هیات امنای دانشگاه شد.
بدری در خصوص تعداد دانشجویان محصل در این دانشگاه گفت: دانشگاه فرهنگیان استان در دو پردیس خواهران و برادران دو هزار دانشجو دارد که جشن فارغ التحصیلی ۶۵۰ نفر از آنان برگزار خواهد شد و این فارغ التحصیلان به عنوان معلم وارد آموزش و پرورش می شوند که به همین اندازه نیز امسال در رشته های مختلف دانشجو خواهیم پذیرفت.
وی ادامه داد: در این دو سال در حوزه آموزش و فرهنگی و پژوهشی فعالیت هایی کرده ایم، همچنین در حوزه عمرانی نیز بازسازی خوابگاه های خواهران، مدرن کردن غذاخوری های پردیس برادران، بازسازی نمازخانه دانشگاه و طراحی سالن اجتماعات دانشگاه از جمله پروژه هایی است که در هفته دولت افتتاح خواهند شد.
بدری افزود: همچنین در حوزه آموزش، تشکیل دپارتمان ها و در حوزه پژوهش نیز فراهم کردن زمینه دریافت پژوهانه توسط اساتید از امور انجام یافته در دانشگاه است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز