روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 600
  • 798
  • 1,334,099
اخبار کوتاه

معاون سازمان بهزیستی:  ۵۰ درصد کودک آزاری ها براثر غفلت رخ می دهد

معاون امور اجتماعی رئیس سازمان بهزیستی گفت: تحقیق ها نشان می دهد که بیش از ۵۰ درصد کودک آزاری ها بر اثر غفلت رخ می دهد، بنابراین آموزش مهارت های زندگی به کودکان نقش مهمی در کاهش این معضل دارد.
حبیب الله مسعودی فرید در جمع خبرنگاران استان زنجان افزود: سال گذشته ۱۳ هزار مورد تماس با اورژانس اجتماعی در ارتباط با کودک آزاری برقرار شد که از این میزان ۵۰ درصد آن به طور واقعی کودک آزاری و نوع مداخلات نیز متفاوت بود.
این مسئول خاطرنشان کرد: سیاستهای کنترل و کاهش کودک آزاری و بدسرپرستی تدوین می شود و با تقدیم آن به هیات دول نقش دستگاههای مختلف مشخص خواهد شد.
وی ادامه داد: کودک آزاری جرمی عمومی است که نیاز به شاکی خصوصی ندارد و کسانی که از این واقعه مطلع می شوند ، باید به محاکم قضایی اطلاع دهند و این درحالی است که حساسیت ها به این موضوع در کشور نیز به مراتب افزایش یافته است.
مسعودی فرید اضافه کرد: تنها نگرانی در مورد کودک آزاری ؛ کودکان معتاد بویژه مواد مخدر صنعتی است، البته با توجه به مطالعات شیوع شناسی مصرف این نوع مواد در کشور کمتر شده ، اما مصرف آن می تواند به توهم و هذیان گویی منجر شده و حتی آسیب های را به اعضای خانواده به همراه داشته باشد که مواردی از این دست گزارش شده است.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: با توجه به تحقیقات انجام شده ۵۰ درصد کودکان خیابانی در سطح کشور را غیر ایرانی ها تشکیل می دهند که در تهران این رقم ۶۰ درصد است.
وی یادآوری کرد: بر اساس اعلام بهزیستی استان تهران ۱۰ درصد کودکان خیابانی به این شهر و اطراف آن اختصاص دارد و ۹۰ درصد خارج از تهران هستند و ضروری است اتباع بیگانه وزارت امور خارجه در این ارتباط وارد عمل شوند و به ساماندهی انها اقدام کنند.

زنان بیشترین نقش را در مدیریت خانواده و همسرداری برعهده دارند

مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: بر اساس نتایج تحقیقات و پژوهش ها، زنان بیشترین نقش و اثرگذاری را در مدیریت خانواده و همسرداری برعهده دارند.
ناصر صبحی در مراسم اختتامیه اولین همایش ملی آموزشی TOT « تربیت مربی ازدواج» در پاسخ به پرسش های شرکت کنندگان در خصوص بهترین سن ازدواج، سن عقلانی را که بستر پذیرش و مسوولیت پذیری و آمادگی لازم برای آغاز زندگی مشترک وجود دارد،عنوان و اظهار کرد:این دقیقا زمانی است که طرفین حداقل های لازم را به جهت استقلال در ابعاد مختلف آن پیدا کرده اند.
وی با بیان اینکه به لحاظ سن تقویمی،بهترین زمان ازدواج،اوایل و یا اواسط دهه سوم زندگی است،فاصله سنی ایده آل برای بستن پیوند زناشویی را ۳ تا ۷ سال عنوان کرد و افزود: در خصوص بهترین سن برای فرزند آوری زنان ۲۰ تا ۳۰ سال مطرح است.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان،کمک به بسترسازی ساختن یک زندگی بر پایه عشق واقعی برای جوانان در آستانه ازدواج را یکی از مهم ترین رسالت ها و ماموریت های مشاورین عنوان کرد که با ایجاد شناخت و ارتقای آگاهی های جوانان و خانواده ها، پایدار سازی خانواده را بر مبنای یک عشق سالم مبتنی بر علاقه،تعهد و صمیمیت فراهم می سازند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز