روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 478
  • 798
  • 1,333,977
اخبار کوتاه

بزودی طرح ساماندهی دستفروشان در بافت تاریخی فرهنگی شهر اجرائی می شود

با حضور مدیر عامل سازمان میادین، جانشین معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز و شهردار و عوامل معاونت خدمات شهری منطقه ۸ جلسه ساماندهی دستفروشان در محدوده شهرداری منطقه ۸ برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸ ، شهردار منطقه ۸ در این جلسه گفت : دستفروشی پدیده ای است که در برخی مناطق از جمله شهرداری منطقه ۸ نمود بیشتری دارد، اما باید با همکاری سایر نهادها و ارگانها این مسئله را حل و فصل نمود. وی افزود: هم باید مواد قانونی مرتبط با این موضوع را اجرا کرد و هم با اتخاذ تدابیری در مکان هایی که امکان استفاده از ظرفیت دستفروشان وجود دارد، نسبت به ساماندهی آنها اقدام کرد.
تیزپاز با تأکید بر اینکه طبق قانون ساماندهی دستفروشان سطح شهر وظیفه شهرداری است، اضافه کرد: اما تحقق این امر تنها در گرو همکاری و هماهنگی سایر دستگاه های مرتبط با این موضوع امکانپذیر است و همه باید کمک کنند تا شهرداری کار خود را به درستی انجام دهد.
تیزپاز با یادآوری وجود تجارب مختلف در این راستا، افزود: پیشنهاد این است که با راه اندازی بازار دستفروشان در چند نقطه پرتردد منطقه تمامی دستفروشان را در این بازارها مستقر نمائیم تا فضای آشفته دستفروشان در محدوده بازار تبریز را ساماندهی کنیم.
وی ایده ایجاد روز بازارو شب بازارها را در مکان هایی به شکل موقت، اقدامی مناسب دانست و گفت: باید زمینه ای فراهم شود که این قشر در سطح منطقه فعالیت خود را بصورت سامان یافته ادامه دهند.
تیزپاز در پایان خواستار افزایش هماهنگی ها بین سازمان میادین ، معاونت خدمات شهری مرکز و شهرداری منطقه ۸ در جهت ایجاد بازار دست فروشان در یکی از مناطق مستعد شهر شدند.

آغاز طرح ویژه بینائی سنجی کودکان در خانه سلامت شهرداری منطقه۱

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱ کلانشهر تبریز ، رامین راستی معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه یک از آغاز طرح ویژه بینائی سنجی کودکان در خانه سلامت این منطقه خبر داد.
براساس این گزارش راستی ضمن اعلام این خبر افزود: طبق برنامه ریزی کشوری برای غربالگری تنبلی چشم و اختلالات بینائی طرحی با عنوان سنجش بینائی کودکان ۳ تا ۶ ساله آغاز گشته که همزمان با این طرح در سطح خانه های سلامت منطقه ۱ نیز این مهم اجرا گردید .
معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه یک گفت: اهمیت این طرح در جهت بینائی سنجی کودکان بسیار بالاست و خانواده های محترم شهروندانی که دارای کودکان سه تا ۶ سال می باشند می توانند برای سنجش بینائی عزیزان خود با در دست داشتن شناسنامه به خانه سلامت منطقه یک و یا پایگاههای سنجش بینائی مراجعه نمایند.
وی اعلام داشت : هم اکنون این طرح جامع با حضور کارشناسان مربوطه در خانه سلامت شهرداری منطقه یک برگزار و مورد استقبال شهروندان محترم قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک کلانشهر تبریز، دلدار مدیر فضای سبز شهرداری منطقه یک از آغاز دور جدید اقدامات وسیع این حوزه در پارکها ، بوستانها و رفوژهای سطح منطقه خبر داد.
هم چنین مدیر فضا سازی شهرداری منطقه ۱ تبریز دلدار براساس این گزارش اعلام نمود: این حوزه در خصوص ساماندهی و زیباسازی فضاهای سبز طی برنامه های مدونی اقدامات وسیعی انجام داده است که در چند بخش می باشد و سعی نموده ایم تا با ایجاد فضائی آرام و دلنشین لحظاتی شاد و زیبائی را برای شهروندان و مهمانان عزیز در پارکها و فضاهای سبز سطح منطقه فراهم نمائیم.
اصلاح ساختار بصری شهر، بالاخص در حوزه ی فضای سبز شهری می تواند یکی از ضرورت‌های حیاتی شهر باشدکه نیازمند همراهی دستگاه‌های مختلف اجرایی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز