روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 195
  • 814
  • 1,335,931
اخبار کوتاه

آغاز ثبت نام دوره کارشناسی مرکز علمی کاربردی شهرداری تبریز

ثبت نام متقاضیان دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) مرکز آموزش علمی ـ کاربردی شهرداری تبریز آغاز شد.
به گزارش شهریار، ثبت نام در دوره های کارشناسی مرکز علمی کاربردی شهرداری تبریز آغاز شده و مهلت ثبت نام در این دوره ها تا روز یکشنبه پنجم شهریورماه می باشد.
همچین بر اساس اعلام مرکز عامی کاربردی شهرداری تبریز، به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) مرکز آموزش علمی ـ کاربردی شهرداری تبریز در مهر ماه سال ۱۳۹۶ می‌رساند ثبت‌نام آغاز شده و برای شرکت در پذیرش دوره مذکور از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org و تا روز یکشنبه مورخ ۹۶/۶/۵ پایان می‌پذیرد.
لذا کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام، که دارای شرایط عمومی و اختصاصی می باشند می‌توانند در پذیرش مذکور ثبت‌نام و شرکت نمایند.
لازم به توضیح می باشد رشته های موجود جهت پذیرش دانشجو در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تبریز به شرح زیر می باشد :
۱٫ مدیریت امور فرهنگی – برنامه ریزی فرهنگی
۲٫ حسابداری – حسابداری پروژه ها
۳٫ حسابداری – حسابداری مالی
۴٫ مهندسی فناوری محیط زیست – بازیافت پسماند
۵٫ مهندسی فناوری عمران – حمل ونقل شهری
۶٫ مهندسی فناوری عمران – ساختمان سازی
۷٫ معماری – طراحی و نوسازی بافت های فرسوده

کمتر از ۱ درصد دانش آموزان آذربایجان شرقی از تحصیل باز می مانند

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تعداد واجدان شرایط ورود به مقطع ابتدایی در سال گذشته را ۶۶ هزار و ۴۷۵ نفر اعلام کرد و گفت: کمتر از یک درصد این تعداد ثبت نام نکرده اند.
محمد شاطریان اظهار کرد: طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر بحث پوشش تحصیلی و جذب بازماندگان از تحصیل تاکید شده است.وی پوشش تحصیلی آذربایجان شرقی را بالاتر از میانگین کشوری دانست و گفت: به همین خاطر دبیرخانه انسداد بیسوادی به آموزش و پرورش استان محول شده است.
شاطریان انسداد مبانی بیسوادی را تلاش برای قطع تولید بیسواد اعلام و خاطر نشان کرد: بر همین اساس سیستم مکانیزه شناسایی واجدان شرایط تحصیل با هماهنگی ثبت احوال استان برای اولین بار به صورت ابتکاری در استان اجرا شد.
وی مزایای این طرح را، تطبیق سیستم ثبت نام آموزش و پرورش با سیستم موالید ثبت نام برشمرد و گفت: در بازه زمانی ثبت نام دانش آموزان اول ابتدایی که از آخر اردیبهشت شروع می شود، اطلاعات مورد نیاز از قبیل اسم، فامیل و محل تولد دانش آموز واجد شرایط را از ثبت احوال اخذ و تعداد ثبت نام کنندگان کنترل و آمار بازماندگان از تحصیل احصا می شود.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: سال گذشته تعداد واجدان ثبت نامی در مقطع اول ابتدایی طبق آمار ثبت احوال استان، ۶۶ هزار و ۴۷۵ نفر بود که بعد از بررسی تعداد ثبت نام کنندگان، کمتر از یک درصد یعنی ۱۵۱ نفر بازمانده از تحصیل بودند.
شاطریان ادامه داد: پس از رصد بازماندگان تحصیل بلافاصله به محل آدرس شان مراجعه و مشخص شد ۹۲ نفر دانش آموزانی هستند که باید در مدارس خاص تحصیل کنند و برخی هم بدلیل مشکلات جسمی باید تحت پوشش بهزیستی قرار می گرفتند.
وی علت عمده بازماندگی از تحصیل کودکان را، بی سرپرست بودن، بدسرپرستی خانواده های در شرف طلاق و زندانی بودن پدر کودک اعلام کرد و افزود: گاهی اوقات نیز ترس والدین بدهکار به خاطر چک برگشتی از افشای محل سکونت شان مانع ثبت نام فرزند در مدرسه می شود.
شاطریانکودکان کار را نیز یکی دیگر از علل بازماندگی از تحصیل دانست و گفت: زمینه های ترک تحصیل را اگر کنترل نکنیم امکان بازگشت وجود دارد که در این زمینه آموزش و پرورش، عملیات شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت دانش آموز را انجام می دهد.
شاطریان خاطر نشان کرد: برای اولین بار در سال تحصیلی گذشته دوره پیش دبستانی به همت خیران در تبریز دایر شد که کودکان بازمانده را در دوره پیش دبستانی به صورت رایگان ثبت نام می کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز