روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 660
  • 906
  • 1,359,723
اخبار کوتاه

افتتاح طرح آبرسانی روستاهای کاسین و زغن آباد شهرستان ورزقان

با حضور دکتر شبستری معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی , فرماندار , امام جمعه , مدیر عامل شرکت آبفار , مسئولین استانی , شهرستانی و جمعی از اهالی منطقه طرح آبرسانی روستاهای کاسین و زغن آباد شهرستان ورزقان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی , مهندس صمدنژاد رییس مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان به مشخصات فنی پروژه ها پرداخت و گفت: در پروژه روستای کاسین حفر چاه به عمق ۴۳ متر , یک باب احداث موتورخانه و تجهیز آن , اجرای خط انتقال به طول ۱۵۸۰ متر , اجرای نیرو رسانی به طول ۱۸۰۰ متر و اعتبار هزینه شده ۵۲۰۰ میلیون ریال می باشد که با افتتاح آن ۷۶۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۳۶۰۰ نفر از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.
وی هم چنین افزود: در پروژه روستای زغن آباد نیز اجرای شبکه توزیع به طول ۳۳۵۰ متر , اجرای خط انتقال به طول ۳۷۰۰ متر , احداث مخزن ذخیره بتنی به حجم ۱۰۰ متر مکعبی , احداث مخزن رزروار به حجم ۵۰ متر مکعبی , احداث ایستگاه پمپاژ یک باب و اعتبار هزینه شده ۳۷۰۰ میلیون ریال می باشد که با افتتاح آن ۱۴۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۵۶۰ نفر از آب شرب بهره مند گردیدند.
در ادامه مراسم معاون سیاسی و امنیتی استانداری در مسجد روستای کاسین ورزقان حضور یافت و ضمن تقدیر و تشکر از مدیر عامل و کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی با اهالی روستا نیز سخن گفت.

افزایش ۹ درصدی جمع آوری زکات در آذربایجان شرقی‎

دبیر شورای زکات آذربایجان شرقی گفت: ۱۲۰میلیارد ریال در ۱۱ ماه امسال زکات جمع آوری شده که این میزان ۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
حجت الاسلام قاسم محمدزاده در جلسه شورای زکات شهرستان ورزقان افزود: ۶۰ درصد این مبلغ در امر طرح های عمرانی عام المنفعه روستایی و ۴۰ درصد در رفع امور محرومان هزینه شده است.
وی مهمترین برنامه سال آینده شورای زکات را تشکیل شوراهای زکات در تمام روستاهای ۲۱ شهرستان استان و مردمی کردن جمع آوری زکات اعلام و اظهار کرد: اولویت بندی مصارف زکات جمع آوری شده در امور محرومان به جای احداث طرح در روستا از اولویت های شورای زکات استان است.
وی تشکیل شورای زکات در روستاها و هزینه مبلغ جمع آوری شده توسط همان شورا در روستا با هدف سرعت دهی در شناسایی نیازمندان و ارائه خدمات بیشتر و بهتر در روستاها بدون واسطه را از برنامه های سال آینده شورای زکات استان اعلام کرد.
امام جمعه ورزقان نیز در این جلسه مبلغ جمع آوری شده زکات به صورت نقدی و غیرنقدی در این شهرستان را ۴ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این مبلغ برای تهیه جهیزیه ۲۰ زوج، احداث ۳ باب مسکن مددجویی و کمک به نیازمندان در امر درمان، تحصیل و تهیه لوازم اساسی زندگی هزینه شده است.
حجت الاسلام مسعود مهدوی افزود: مبلغ جمع آوری شده در سال جاری با توجه به اینکه این شهرستان قطب کشاورزی و باغی در استان است کافی و مطلوب نیست.
وی یادآوری کرد: همه باید در فرهنگ سازی فریضه الهی پرداخت زکات تلاش کنند.
شهرستان ورزقان با ۵۰ هزار نفر جمعیت در ۷۵ کیلومتری شمال تبریز مر کز استان واقع شده است.
بیش از ۸۰ درصد اهالی این شهرستان در روستاها ساکن بوده و به شغل کشاورزی و دامداری و باغی مشغول هستند و مهمترین تولیدات کشاورزی آنان عدس است که با تولید ۴۰ درصد نیاز استان رتبه اول تولید این محصول را به خود اختصاص داده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز