روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 689
  • 852
  • 1,331,929
اخبار کوتاه

 اعلام شرایط و ضوابط تهیه‌کنندگی فیلم‌های اول

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان امور سینمایی،سمعی و بصری شرایط و ضوابط تهیه‌کنندگی فیلم‌های کارگردانان اول را اعلام کرد.
در پی تصمیم اخیر شورای عالی تهیه‌کنندگان مبنی بر انجام امور تهیه‌کنندگی فیلم‌های کارگردانان اول، معاون نظارت و ارزشیابی در ابلاغیه‌ای شرایط و ضوابط این همکاری را اعلام کرد.
در متن ابلاغیه ابراهیم داروغه زاده آمده است: تمامی متقاضیان تهیه‌کنندگی اول فیلم‌های سینمایی صرفا با معرفی‌نامه از شورای عالی تهیه‌کنندگان ذیل مسولیت‌های خانه سینما در فرایند پذیرش تکالیف صنفی می‌توانند درخواست دریافت پروانه ساخت سینمایی کنند.بدیهی است این گروه از تهیه‌کنندگان امکان همکاری با کارگردان کار اول سینمایی را نخواهند داشت.
در بخش دیگری از این ابلاغیه در خصوص شرایط همکاری تهیه‌کنندگان حرفه‌ای با کارگردانان اول آمده است: تهیه‌کنندگان حرفه‌ای دارای معرفی نامه از شورای عالی تهیه‌کنندگان با پذیرش مسولیت از سوی آن شورا می‌توانند متقاضی پروانه ساخت سینمایی با کارگردانان اول فیلم‌های سینمایی باشند و طبیعتا مسولیت پاسخگویی هرگونه اشکالی در روند تولید و نمایش این آثار نیز بر عهده تهیه‌کننده و شورای عالی تهیه‌کنندگان خواهد بود.
معاون نظارت و ارزشیابی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری، تاکید کرد: شورای صدور پروانه ساخت سازمان سینمایی با توجه به وظایف حاکمیتی خود کمافی‌السابق مسولیت‌های خود را در قبال بررسی و ارائه مجوز ساخت طبق ضوابط قانونی برعهده خواهد داشت.
بنابر اعلام سازمان سینمایی وزارت ارشاد، این دستورالعمل با توجه به رویکرد این سازمان مبنی بر تقویت جایگاه صنوف سینمایی و مسولیت پذیری بیشتر صنوف در روند تولید صادر شده است.

حوزه هنری در مناطق محروم سینماسازی می کند

مدیر عامل یکی از موسسات وابسته به حوزه هنری از ساخت سینما در مناطق محروم خبر داد و گفت: سینما آزادی بیجار به تازگی بازسازی شد و آغاز به کار کرده است.
محمود کاظمی مدیر عامل موسسه بهمن سبز گفت: برنامه ساخت سینماهای تازه، نوسازی، بهسازی، تجهیز و تعمیر سینماهای قدیمی حوزه هنری که از دو سال قبل در موسسه بهمن سبز شروع شده، محدود به مراکز استان‌ها نیست.
وی تاکید کرد: ما مصمم هستیم در مناطق محروم یا شهرهایی که سالن مناسب ندارند، سالن مطلوب فراهم کنیم.

اکران فیلم سینمایی  «ماه در جنگل» 

سخنگوی شورای صنفی نمایش، از اکران فیلم سینمایی «ماه در جنگل» خبر داد.
غلامرضا فرجی درباره مصوبات شورای صنفی نمایش افزود: فیلم سینمایی «ماه در جنگل» ساخته سیامک شایقی در گروه آزاد اکران شد . با توجه به اینکه کف فروش سایر فیلم های روی پرده بالا بود، اکران آنها تا هفته آینده ادامه دارد و در جلسه آینده شورا درباره آنها تصمیم گرفته خواهد شد.
لادن مستوفی، آزیتا حاجیان، فربد فرهنگ، کیوان زند، مهسا طهماسبی، رزگار خاطری، آرمان سلطانزاده، علی عظیمی، مهتاج نجومی و کیانوش گرامی از جمله بازیگران «ماه در جنگل» هستند.
«ماه در جنگل» داستان آقامحرم جنگلبان کارکشته‌ جنگل‌های زیرآب مازندران را روایت می‌کند که توسط قاچاقچیان چوب به شدت مضروب شده و در بیمارستان بستری‌ است. یحیی پسر جوان آقامحرم، علیرغم آنکه تمایلی به ادامه‌ راه پدر نداشته است آقامحرم را با خود به کلبه‌ جنگلی می‌برد تا هم مراقبت از او را به عهده بگیرد و هم ناگزیر مراقبت از جنگل را، اما قاچاقچیان چوب اقدامات تخریبی‌شان را ادامه می‌دهند و … .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز