روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 974
  • 849
  • 1,360,886
اخبار کوتاه

نصب ۲۵۰۰ تابلو جدید راهنمایی و رانندگی در سطح شهر

معاون حمل و‌نقل‌و ترافیک شهرداری تبریز از طراحی و نصب ۲۵۰۰ تابلوی جدید راهنمایی و رانندگی در ۱۵۰ تقاطع شهر خبر داد.
به گزارش شهریار، مهدی یوسفی، با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: با توجه به تحولات ترافیکی سال‌های اخیر در مرکز شهر، تغییر موقعیت برخی مسیرها و مراکز اداری و خدماتی، بازنگری در تابلوهای راهنمایی و رانندگی را به عنوان یکی از ضرورت‌های عمومی شهردر صدر برنامه های شهرداری تبریز قرار داده است.
وی اضافه کرد: در این راستا پس از بررسی‌های کارشناسی‌، مکان‌یابی‌ها و نیازسنجی‌های لازم، حدود ۲۵۰۰ تابلوی جدید راهنمایی و رانندگی در بخش‌های مختلف، از جمله نشان‌های بازدارنده، اخطاری، اخباری و انتظامی در ۱۵۰ تقاطع شهر نصب شده است
وی با اشاره به این‌که اجرای این طرح با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان صورت گرفته، گفت: تابلوهای نصب شده، پس از شناسایی نارسایی‌های راهنمایی و مطابق محورهای گردشگری اجرا شده و نقش کارسازی در روان‌سازی ترافیک شهری خواهد داشت.
وی تاکید کرد: درمراحل جانمایی نیز تلاش شده تا از پراکنده‌کاری تابلوها اجتناب گردد و جلوه یکپارچه و زیبایی از این المان‌های مهم در سطح شهر بارز باشد
وی تابلوهای راهنمایی و رانندگی را از مهم‌ترین المان‌‌های کاربردی شهرعنوان کرد و افزود: تبریز به عنوان یکی از شهرهای پیشتاز درحمل‌و‌نقل درون‌شهری مطرح است و روند شهرسازی آن، از دیرباز با تراکم مراکز اداری، فرهنگی، گردشگری و خدماتی در محدوده‌های مرکزی شهر مواجه بوده است.
وی اضافه کرد: با در نظر داشتن این ویژگی، طبیعی است که رویکرد مدیریت ترافیکی شهر در خصوص علائم راهنمایی و تابلوهای رانندگی، زمینه‌ساز برخی پیچیدگی‌ها و دشواری‌ها است؛ از این رو، معاونت ترافیکی، طی یک برنامه عملیاتی بازنگری در این تابلوها را در دستور کار اقدامات اجرایی خود قرار داده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز، همچنین اظهار داشت: عملیات نصب و تعویض تابلوهای راهنمایی درآستانه سال جدید، سرعت بیشتری به خود گرفته و حتی بدون توجه به برودت هوا در روزهای اخیر، به صورت شبانه روزی نسبت به اجرای این طرح، اقدام شده است.

راه‌اندازی اینترنت وای فای رایگان در مناطق گردشگری سطح شهر تبریز

سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری تبریز در نظر دارد راه‌اندازی اینترنت وای فای رایگان در مناطق گردشگری سطح شهر تبریز (پارک‌های ائل گلی، ولیعصر، خاقانی و محوطه مسجد کبود و کوه عون ابن علی) را به شرکت های توانمند و دارای مجوز واگذار نماید.
لذا متقاضیان فعال و توانمند در این حوزه می‌توانند طرح های پیشنهادی خود را تا پایان وقت اداری روز شنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ به دبیرخانه سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری تبریز واقع در میدان ساعت، نبش خیابان مقصودیه و مصلی تحویل نمایند.جهت کسب اطلاعات بیشتر متقاضیان محترم می‌توانند با شماره تلفن ۳۵۵۴۶۱۴۴ – ۰۴۱ تماس حاصل فرمایند.

بازارچه‌های نوروزی صنایع‌دستی ثبت ملی می‌شوند

معاون صنایع‌دستی کشور از ثبت بازارچه‌های نوروزی به عنوان بزرگ‌ترین بازارچه‌های صنایع دستی جهان در فهرست میراث ملی خبر داد.
به گزارش شهریار، بهمن نامورمطلق از ثبت ملی بازارچه‌های نوروزی خبر داد و افزود: نوروز ۱۳۹۵، ۶۵۰ بازارچه نوروزی با ۶۷۰۰ غرفه در سراسر کشور برگزار کردیم. امسال، این تعداد افزایش پیدا می‌کند و ما بر آن هستیم تا این بازارچه‌ها را در فهرست آثار ملی خود ثبت کنیم.
معاون صنایع‌دستی کشور، بازارچه‌های نوروزی را بزرگ‌ترین بازارچه‌های صنایع‌دستی در جهان دانست و افزود: ما می‌خواهیم این بازارچه‌ها را به‌عنوان میراث ناملموس خود ثبت کنیم. چراکه همیشه در کنار نوروز، بازار نوروزی هم وجود داشته و این بازارچه‌ها بخشی از میراث فرهنگی ما هستند.
نامورمطلق به این که صنایع‌دستی، بهترین عیدی است اشاره و بیان کرد: خوب است که جشن ملی با تولیدات ملی که بهترین شکل آن صنایع‌دستی است همراه باشد و چه چیز بهتر از این که در نوروز، به یکدیگر هویت هدیه دهیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز