اخبار کوتاه

اعلام زمان کاهش نرخ سود سپرده بانکی 

رئیس کل بانک مرکزی از اعمال کاهش نرخ سود سپرده بانکی از شنبه هفته آینده در کشور خبر داد و گفت: از شنبه آینده نرخ سپرده بالای ۱۵ درصد در کشور نخواهیم داشت و این شروعی برای ایجاد یک انضباط جدید در نظام پولی کشور است.
ولی الله سیف در نشست خبری از حرکت جدید انضباط بخشی در بازار پول کشور خبر داد و افزود: در این زمینه دستورالعمل ساماندهی نرخ های سود بانکی ابلاغ شد و سود علی الحساب سپرده ها از شنبه آینده در شعبه های کل نظام بانکی عملیاتی می شود.
وی گفت: یکی از اولویت های بانک مرکزی در سال های اخیر ساماندهی بازار غیر متشکل پولی و پایان دادن به فعالیت های موسسه های اعتباری غیر مجاز بود و اکنون موسسه غیر مجاز بلاتکلیفی در بازار پول کشور وجود ندارد.
رئیس کل بانک مرکزی بیان کرد: نتیجه عملکرد این موسسه ها اخلال بازار پول بود که اقدامات گسترده ای از ابتدای دولت یازدهم در این راستا آغاز شد.

افتخار می‌کنم اطلاعاتی بودم 

محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که قبل از رای اعتماد شما، اصلاح‌طلبان در تبلیغات خود عمدتا در فضای مجازی تلاش گسترده‌ای کردند که مانع رای اعتماد نمایندگان مجلس به شما شوند. ارزیابی شما از این فضای تبلیغاتی چیست؟ با رد شایعه‌های مطرح شده در فضای مجازی درباره عملکردش، گفت:‌ من افتخار می‌کنم که کارمند وزارت اطلاعات بودم، اما موارد نادرستی که در این زمینه به اینجانب نسبت داده شده اساسا دروغ است.
محمدجواد آذری‌جهرمی از ۲۸۸ رای ماخوذه، با کسب ۱۵۲ رای موافق، ۱۲۰ رای مخالف، ۷ رای ممتنع و ۹ رای باطله موفق شد رای اعتماد نمایندگان را جلب کرده و به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برسد.

چند درصد مردم از وضعیت امنیت کشور رضایت دارند؟

معاون وزارت اطلاعات با اشاره به تلاش دشمن برای نفوذ به کشور گفت: وزارت اطلاعات اقدامات سنگینی برای خنثی‌سازی برنامه‌های دشمن انجام داد.
شفیعی اظهار داشت: یاد شهیدان باهنر و رجایی در هفته دولت را گرامی می‌داریم و این هفته فرصتی برای ارزیابی عملکرد دولت یازدهم است.
وی بیان کرد: در عرصه امنیت در سرویس‌های اطلاعاتی و اقدامات ضد امنیتی اقدامات بسیار ویژه‌ و سنگینی در کشور انجام شده چراکه دشمنان تنها ایران را هدف گرفته‌اند. اکثر سرویس‌های اطلاعاتی بزرگ دنیا مشخصا و یا نیابتا در قالب مدیریت ادراک با هدف جمع‌آوری اطلاعات و اثرگذاری بر نظام فعالیت می‌کنند.
وی با اشاره به تلاش دشمن برای نفوذ در کشور ادامه داد: بیگانگان و سرویس‌های اطلاعاتی تلاش زیادی برای نفوذ و حضور در ایران داشتند و خوشبختانه وزارت اطلاعات اقدامات سنگینی در زمینه خنثی‌سازی برنامه‌های دشمن انجام داد. برقراری امنیت بدون امنیتی کردن فضا امری حائز اهمیت بوده که مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری بر این مهم تاکید دارند.
معاون وزیر اطلاعات گفت: امروز اقدامات ضدامنیتی و همچنین اقدامات وسیع گروه‌های تکفیری با آرم داعش مواجه هستیم که هجمه به داخل ایران مهم‌ترین هدف داعش است. بیش از ۱۰۰ تیم عملیاتی مورد مقابله قرار گرفتند و مقابله با دشمنان همچنان ادامه دارد.
شغیعی بیان کرد: براساس نظرسنجی صورت گرفته در زمینه امنیت ملی ۸۸ درصد پاسخگویان به صورت مطلق و نسبی از امنیت احساس مثبتی دارند، ۹۰ درصد از وضعیت امنیت کشور احساس رضایت، ۹۰ درصد از امنیت مرزها رضایت و ۹۱ درصد از افزایش قدرت دفاعی کشور حمایت می‌کنند.
معاون وزارت اطلاعات تصریح کرد: جریان بیگانه و ضد انقلاب به دنبال روایت غلط از انقلاب اسلامی و نظام هستند و در این راستا اسناد ساواک بدون تفسیرترین سند است. امروز وارد جنگ گفتمان‌ها، وایت‌ها و اراده‌ها هستیم که در این عرصه باید تلاش مضاعف صورت گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از