روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 190
  • 852
  • 1,331,430
اخبار کوتاه

زن و مرد بی خانمان در آتش سوختند

زن و مرد بی‌خانمان که برای خوابیدن به مغازه متروکه‌ای در بزرگراه بعثت پناه برده بودند در حریق مهیبی زنده زنده سوختند.
جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: ساعت ۱۱ و ۳۵ دقیقه شامگاه شنبه گذشته یک مورد آتش‌سوزی در مسیر شرق به غرب بزرگراه بعثت بعد از خیابان اتابک به سامانه ۱۲۵ اعلام شد. محل حادثه دو مغازه متروکه بود که با سوراخی در دیوار به هم راه داشت و یک نیم طبقه نیز بالای هر دو قرار داشت.پس ازاعزام آتش‌نشان‌ها مشخص شد این مغازه‌ها که محلی برای تجمع افراد آواره و بی‌خانمان بود، دچار حریق شده است. زمانی که آتش‌نشانان به محل رسیدند یک مغازه به‌طور کامل شعله‌ور بود و آتش و دود به مغازه دیگر نیز رسیده بود. در بررسی‌های مقدماتی متوجه شدیم افرادی داخل مغازه هستند. بنابراین آتش‌نشانان همزمان با بریدن درها از راه ورود دیگری به داخل مغازه رفتند. به این ترتیب دو مرد جوان که دچار دودگرفتگی بودند نجات یافتند و جسد سوخته یک زن و مرد نیز در نیم طبقه بالایی یکی از مغازه‌ها پیدا شد. این اجساد که هویت‌شان مشخص نیست به پزشکی قانونی انتقال یافتند و عملیات ساعت یک بامداد به پایان رسید.

سرقت ‌ برای درمان  همسر سرطانی!

مردی که همراه سایرهمدستانش به اتهام سرقت‌های سریالی دردادگاه کیفری یک استان تهران پای میزمحاکمه ایستاده بود دردفاع ازخود گفت:«من به خاطر درمان همسرم دست به دزدی زدم.»
سرقت‌های این باند از دو سال پیش در غرب و شمال غرب تهران به صورت سریالی و با دستبرد به وسایل منازل از حوله و لباس گرفته تا پول و طلا آغاز شد تا اینکه متهمان به دام پلیس افتادند.با ارسال پرونده به شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران، متهمان در شعبه یازدهم دادگاه کیفری در برابر قضات ایستادند و سردسته این باند که دراغلب موارد ریش تراش، رایانه، حوله و لباس به سرقت برده بود مدعی شد هزینه شیمی درمانی همسر بیمارش زیاد بود و برای اینکه بتواند پول درمان همسرش را تأمین کند به سرقت روی آورده بود. در پایان جلسه محاکمه و دریافت دفاعیات متهمان، با توجه به اینکه آنها از۱۵ شاکی رضایت گرفته بودند، قضات به آنها فرصت دادند تا بتوانند از سه شاکی باقی مانده کسب رضایت کنند تا حکم پرونده صادرشود.

دستگیری چاقوکش «شیشه»‌ای با فداکاری پلیس

مرد شیشه‌ای که پس از مصرف مواد مخدر، دو برادرش را با چاقو مجروح و دختر ۱۱ ساله‌اش را در خانه گروگان گرفته بود، با اقدام شجاعانه مأمور پلیس شهرستان «فسا» دراستان فارس دستگیر شد.
سرهنگ «علی شیبانیان»، فرمانده انتظامی شهرستان فسا گفت: «چند روز پیش گزارش درگیری خانوادگی در یکی از محله‌های شهرستان فسا به پلیس اعلام شد. با اعزام مأموران به محل مشخص شد مرد میانسالی پس از مصرف ماده مخدر «شیشه» با خانواده خود درگیرشده و دو برادرش را مجروح کرده و دختر نوجوانش را هم به اسارت گرفته است. با توجه به حساسیت موضوع، در کمترین زمان تیمی از مأموران یگان امداد در محل حضوریافته و با ورود به ساختمان و ازطریق پنجره حمام، دختر نوجوان را نجات دادند. این مرد که با در دست داشتن چاقو، عربده کشی کرده و مردم را تهدید می‌کرد سرانجام با فداکاری و اقدام بموقع یکی از مأموران در عملیاتی ضربتی خلع سلاح و دستگیر شد. مأمور فداکار از ناحیه دست مجروح شده و به بیمارستان انتقال یافت که حال عمومی‌اش پس از جراحی رضایتبخش است.

زن تنها ، قربانی یک مشت طلا

نیمه شب، سارقی با ورود به خانه‌ای در روستای «دستجان» شهرستان فراهان، زن ۶۰ ساله‌ای را کشت و پس ازسرقت مقداری از طلاهای او پا به فرار گذاشت. پس از وقوع این جنایت، کارآگاهان برای بررسی حادثه به محل اعزام شدند و ضمن تحقیق پی بردند نیمه‌های شب زمانی که این بانو در منزلش تنها بوده به قتل رسیده و مقداری از طلاهایش به سرقت رفته است. با وجود این کارآگاهان در جریان یک عملیات ضربتی قاتل را دستگیر کردند که تحت بازجویی‌های فنی قراردارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز