روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 229
  • 721
  • 1,335,151
اخبار کوتاه

۴۷ روستایی آذربایجان‌شرقی فاقد آب شرب

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌شرقی تعداد روستاهای فاقد آب شرب و یا فاقد شبکه لوله کشی در استان را حدود ۴۷ روستا اعلام و گفت: در ۱۳۷ روستا آبرسانی توسط تانکرها بصورت سیار انجام می شود.
به گزارش خبرنگاران از هشترود در مراسم افتتاح ایستگاه تصفیه آب شرب روستای ذوالبین واقع در بخش مرکزی هشترود اظهار داشت: دو هزار و ۲۱۰ روستا دارای آب لوله کشی سالم هستند.
وی تعداد مجتمع‌های آبرسانی در حال احداث استان را ۳۲ مجتمع برشمرد و گفت: در فاز اول ۹ روستا با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال در هفته دولت از آب لوله‌کشی بهره‌مند می‌شوند.
صمدنژاد تعداد روستاهای فاقد آب شرب و یا فاقد شبکه لوله کشی در استان را حدود ۴۷ روستا اعلام و خاطر نشان کرد: در ۱۳۷ روستا آبرسانی توسط تانکرها بصورت سیار انجام می‌شود.
وی گفت: ایستگاه تصفیه آب روستای ذوالبین به عنوان پایلوت کشوری و این پروژه ازطریق فناوری‌های ریاست جمهوری است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: این سومین دستگاه تصفیه حذف آرسینیک است که در هشترودراه اندازی شده و ۵۰ متر مکعب ظرفیت این دستگاه است.
عادل مرادی مدیر آبفای روستایی هشترود نیز گفت: برای این دو طرح بالغ بر۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
وی گفت : این شرکت در طول ۴ سال گذشته برای احداث پروژه های آبرسانی, بازسازی مخازن و ایستگاه پمپاژ و اجرای ایستگاههای تصفیه آب بیش از ۱۰۰ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال هزینه کرده است.

آغاز واگذاری زمین در شهرک صنفی ماشین سازان و تراشکاران تبریز

همزمان با هفته دولت و با حضور جعفر سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عملیات آغاز واگذاری زمین های کارگاهی در شهرک صنفی ماشین سازان و تراشکاران تبریز انجام شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی، معاون برنامه‌ریزی این شرکت اظهار کرد: ایجاد شهرک صنفی اتحادیه ماشین سازان و تراشکاران تبریز در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های کلان وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد شهرک‌های صنفی و تفاهم نامه امضا شده با اتاق اصناف انجام می‌شود.
صابر پرنیان افزود: پیش بینی واگذاری ۵۰۰ قطعه کارگاهی به مساحت های بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ مترمربع انجام شده و امیدواریم با راه‌اندازی این واحدهای کارگاهی برای هفت هزار و ۵۰۰ نفر اشتغالزایی شود.
وی ادامه داد:‌ اراضی در نظر گرفته شده برای این شهرک صنفی حدود ۲۱۸ هزار مترمربع می باشد که ۷۵ هزار مترمربع آن زمین صنعتی کارگاهی خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز