روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 496
  • 1,087
  • 1,361,495
اخبار کوتاه

برگزاری جشن نیکوکاری در آستانه سال نو

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری هر ساله در آستانه سال نو با هدف جمع آوری کمک های مردمی برای نیازمندان و مددجویان برگزار می شود، اعلام کرد: امسال پایگاه های مدارس در ۱۸ اسفند، پایگاه های کمیته امداد در ۱۹ اسفند و پایگاه های مستقر در نماز جمعه ۲۰ اسفند کمک های مردم را جمع اوری می کنند.
محمد کلامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال جشن نیکوکاری با شعار بهار همدلی، شکوه مهربانی برگزار می شود، افزود: وزارت آموزش و پرورش، صدا و سیما، سازمان دانش آموزی، سازمان بسیج مستضعفین و مراکز نیکوکاری محله در برگزاری هر چه باشکوه تر جشن نیکوکاری مشارکت می کنند.
وی گفت: برای برگزاری جشن نیکوکاری ۳۷۰ هزار پاکت دانش آموزی و ۱۵۰ هزار قلک پلاستیکی در مدارس استان توزیع شده است.
وی اعلام کرد: مردم و خیران استان آذربایجان شرقی از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۴۲ میلیارد ریال به نیازمندان استان کمک کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.
کلامی گفت: ۱۷ هزار خانوار استان نیازمند پوشاک، ۸۶۶ خانوار نیازمند مسکن، ۹۹۴ نفر نیازمند درمان و ۶۲۹ نوعروس نیازمند جهیزیه هستند.
وی با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری با هدف ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه و تلاش در کاهش آلام و مشکلات نیازمندان برگزار می شود، تاکید کرد: کمک های نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده در جشن نیکوکاری قبل از آغاز سال نو بین نیازمندان توزیع خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد استان با اعلام اینکه مردم نیکوکار استان می توانند با شماره گیری آنی پرداخت کمیته امداد# ۰۴۱*۱*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه خود با وارد کردن مبلغ مورد نظر در جشن نیکوکاری مشارکت کنند، افزود: شماره حساب ۰۱۰۵۵۸۳۱۳۲۰۰۱ نزد بانک ملی شعبه تبریز قابل واریز در تمامی شعب استان جهت دریافت کمک های مردمی و نیز سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۲۷۴ برای پاسخگوئی به سوالات و دریافت نظرات مردم اختصاص یافته است.
تعداد مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در آذربایجان شرقی۷۰ هزار خانوار است و از این تعداد ۳۷ هزار خانوار به علت فوت سرپرست و ۲۵ هزار خانوار به علت از کارافتادگی دایم سرپرست تحت پوشش هستند.

اعضای بدن مرد ۳۶ ساله تبریزی به دو نفر زندگی بخشید

مسئول هماهنگ کننده پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: اعضای بدن ‘ علی پورسلام’ مرد ۳۶ ساله در تبریز اهدا شد و با این اقدام زندگی دو نفر دیگر احیا شد.
سعید شفاعت خسرو شاهی افزود: این بیمار بر اثر ترومای تصادفی در ۲۳ بهمن ماه سال جاری در بیمارستان بستری شده بود.
وی ادامه داد: به دلیل مرگ مغزی و با رضایت خانواده ‘پورسلام’ دو کلیه فرزندشان به یک دختر ۱۳ ساله و مرد ۶۰ ساله نیازمند کلیه در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز پیوند زده شد.خسروشاهی اظهار کرد: کبد و پانکراس فرد اهدا کننده عضو که دچار مرگ مغزی شده، برای پیوند به شیراز و قلب برای پیوند دریچه و عروق قلبی به تهران انتقال داده شد.
در سال گذشته اعضای بدن هشت بیمار مرگ مغزی و در سال جاری اعضای بدن ۱۳ بیمار مرگ مغزی در آذربایجان شرقی اهدا شده است.

مسابقه منطقه ای شبیه سازی خرپا با ماکارونی

نخستین مسابقه منطقه ای شبیه سازی خرپا با ماکارونی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان ملکان برگزار شد‎.
دبیر علمی این مسابقه به خبرنگار ان گفت: ۴۰سازه با سازه های مختلف در قالب ۴۰تیم با حضور ۲۵۰نفر از شهرهای مختلف استان های آذربایجان شرقی و غربی در این مسابقه شرکت کردند.
مهدی کوه درق افزود: این مسابقه در بخش راندمان و زیبایی با هدف ارتقای سطح علمی دانشجویان برگزار شد.
در بخش راندمان تیم شکست ناپذیر ۳ از دانشگاه پیام نور اسکو اول، تیم پل برتر از غیر انتفاعی رشدیه تبریز دوم و تیم آدابا از دانشگاه آزاد میاندوآب مقام سوم را کسب کرد.
در بخش زیبایی نیز تیم های داش دمیر سهند دانشگاه آزاد میاندوآب و آزار آبادگان دانشگاه صنعتی مراغه به ترتیب اول و دوم شدند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز