روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 459
  • 746
  • 1,351,215
اخبار کوتاه

بهبود کسب و کار در گرو اصلاح بوروکراسی است

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بهبود کسب و کار به اصلاح بوروکراسی و بهبود قوانین آمرانه نیازمند است.
«عیسی منصوری» در همایش ملی «جایگاه مسئولیت اجتماعی در بهبود و تسهیل فضای کسب و کار» که در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران برگزار شد، افزود: مسئولیت اجتماعی در زمینه حکمرانی و کسب و کار از جنس مسائلی است که جامعه باید درباره آنها به پختگی کامل برسد؛ در شرایطی که در بخش دولتی و خصوصی هنوز به این پختگی نرسیده ایم.
وی اضافه کرد: دو مولفه مهم بخش خصوصی، حداکثر قلمرو پوشش و ظرفیت سازمانی برای ارایه خدمات است و با این دو مولفه مسئولیت اجتماعی به پختگی لازم می رسد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این همایش گفت: موضوع مسئولیت اجتماعی در بنگاه ها باید پررنگ تر باشد.
وی یادآوری کرد سازمان تامین اجتماعی ۴٢ میلیون نفر از جمعیت کشور را زیر پوشش خود قرار داده است که پنج میلیون و ٢٠٠ هزار نفر از آنان مستمری بگیرند که همه حقوق آنها توسط سازمان و بدون اتکا به بودجه کشور تامین می شود.
نوربخش اضافه کرد: تامین مالی سازمان تامین اجتماعی به شکل بیسمارکی یعنی توسط بیمه گر، کار فرما و مشارکت تضامنی دولت است.
وی تاکید کرد کارفرمایان در ایجاد امنیت اجتماعی و تامین منابع مالی بیشترین نقش را داشتند و در شرایط سخت اقتصادی ۵۵ هزار میلیارد ریال از مصارف سازمان تامین اجتماعی را در سال ١٣٩۵ تامین کردند که نشاندهنده مسئولیت اجتماعی کارفرمایان است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان به دنبال تبیین استاندارد ایزو ٢۶٠٠٠ است تا براساس این استاندارد بین المللی حرکت شود.

تعرفه بلیت مترو در سال ۹۶

اعضای شورای شهر تهران با افزایش ۱۴ درصدی بهای بلیت مترو در سال ۹۶ موافقت کردند. علیرضا دبیر، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه بهای بلیت مترو به‌صورت مساوی از سوی مردم، دولت و شهرداری باید پرداخت شود و سهم هر کدام ۳۳ درصد است، گفت: آنچه تا امروز به‌طور میانگین از سوی شهروندان پرداخت شده تنها ۲۰ درصد از ۳۳ درصد مقرر بوده، ولی با این حال تصمیم شورای شهر این است که قیمت بلیت مترو افزایش چشمگیری نداشته باشد. وی گفت: پیشنهاد شهرداری بهای ۲۴۰۰ تومانی برای بلیت مترو بوده که ما با آن مخالفت کردیم و در نتیجه قیمت بلیت مترو برای بلیت‌های تک سفره با افزایش ۱۴ درصدی مواجه خواهد شد؛ یعنی از ۷۰۰ تومان به ۸۰۰ تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران، رحمت‌الله حافظی، رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در جریان بررسی لایحه بهای بلیت مترو در سال ۹۶ خواستار اعلام نحوه برآورد قیمت بلیت مترو از سوی شهرداری تهران شد و گفت: شرکت بهره‌برداری مترو چهار‌هزار نیروی مازاد دارد و با محاسبه حقوق نیروهای مازاد این نرخ را اعلام کرده است. وی تصریح کرد: هزینه‌های سربار باید اصلاح شود و نباید به مردم تحمیل شود.

تایید نفوذ آب و گرد و غبار در ۷ مدل خودروی داخلی

معاون شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران تایید کرد که برخی خودروهای داخلی با مشکل نفوذ آب و گرد و غبار مواجه هستند.
سعید تاجیک و در مورد اینکه برخی از خودروهای داخلی حتی استانداردهای جزئی را رعایت نمی‌کنند و با مشکل نفوذ آب و گرد و غبار مواجه هستند، اظهار کرد: در بررسی‌هایی که مدنظر قرار گرفته است، یکی از مشکلات خودروهای مذکور نفوذ آب و گرد و غبار بوده که به عنوان یکی از عیب‌های اعلام شده مدنظر قرار گرفته است.
وی ادامه داد: این مسئله ایرادی است که ممکن است یک روز در خط تولید رخ دهد و روز دیگر چنین اتفاقی نیفتد چرا که قطعات مختلفی در تولید خودروها به کار گرفته می‌شود و نمی‌توان این مسئله را ایرادی کلی دانست.
معاون شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با اشاره به اینکه بسیاری از خودروهای داخلی به ویژه خودروهای مورد اشاره با مشکل نفوذ آب و گرد و غبار مواجه هستند بیان کرد: ما به دنبال رفع عیب خودروهای مربوطه هستیم و ایرادات دست یافته را گزارش می‌کنیم اما متاسفانه پس از آنکه خطای مورد نظر در بخشی از خودرو رفع می‌شود، مجددا در بخش دیگری از خودرو سر باز می‌زنند.
بر اساس این گزارش که در دی ماه سال جاری مدنظر قرار گرفته است، خودروهای سایپا ۱۱۱، سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۳۱، تیبا، تیبای هاچ‌بک (محصولات سایپا)، سمند تبریز (محصول ایران‌خودرو) و ام‌وی‌ام ۵۵۰ (محصول خودروسازی مدیران) در استاندارد عدم نفوذ آب دارای نمره منفی بوده و این نمره منفی نشان می‌دهد که خودروهای مربوطه استانداردهای لازم را به طور کامل پاس نکرده و دارای نقص کیفی در این بخش هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز