اخبار کوتاه

حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات از طرح های فناورانه

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی اعلام کرد: با پرداخت تسهیلات از طرح های فناورانه ، اپلیکیشن ها و تولیدکنندگان محتوا و گیم (بازیهای رایانه ای) در استان حمایت می شود.
بهمن حسین زاده اعلام کرد: برای حمایت از کسب و کارهای نوپا در حوزه ICT و حمایت از ایجاد اشتغال در این حوزه ، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مجوز کمیته بررسی و اعطای وام وجوه اداره شده را از ستاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گرفته است.
وی به همین منظور از جوانان و استارت آپ ها و فعالین حوزه ICT خصوص تولیدکنندگان محتوا ، اپلیکیشن ها و بازی های رایانه ای دعوت کرد تا در این فراخوان ثبت نام کرده و از تسهیلات کم بهره برخوردار شوند.
وی اظهارکرد: برای این منظور کمیته ای با حضور متخصصان و استادان دانشگاهی تشکیل شده است و پس از بررسی طرح ها از نظر فنی و اقتصادی و مصوب کردن طرح ها نسبت به اعطاء تسهیلات از طریق بانک عامل ( پست بانک ) اقدام می شود .
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: به منظور بهره مندی از تسهیلات، متقاضیان ابتدا نسبت به ثبت فرم طرح کسب و کار (BP) اقدام و کد پیگیری طرح خود را دریافت کنند.
حسین زاده تاکید کرد: تکمیل تمامی مراحل طرح کسب و کار به منظور ثبت نام در تسهیلات ضروری است و بدون تکمیل تمامی مراحل امکان ثبت نام نهایی وجود ندارد.
وی اعلام کرد: متقاضیان برای ثبت نام می توانند به نشانی اینترنتی
http://ees.ict.gov.ir/web/loan/home
و یا به پایگاه اینترنتی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان شرقی به نشانی https://tabriz.ict.gov.ir مراجعه کنند.

میانگین زندگی زوج‌هایی که طلاق گرفته‌اند ۶/۲۸ سال است

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان اهر گفت: زندگی زوج‌هایی که طلاق گرفته‌اند در شهرستان اهر بر حسب محل سکونت شهری و روستایی به‌طور میانگین ۶/۲۸ سال است.
ابراهیم نیک نظر در گفتگو با خبرنگار ان با اشاره به وقایع حیاتی ثبت‌شده در شش‌ماهه نخست سال جاری در اهر، اظهار کرد: طی نیمه اول سال جاری ۸۷۴ مورد ازدواج ثبت‌شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۵ مورد ازدواج در این شهرستان کاهش‌یافته است.
رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان اهر میان ازدواج مردان از نظر سن ۲۸ سال و بانوان را ۲۳ سال سن اعلام کرد، افزود: وقایع ازدواج ثبت‌شده در شهرستان اهر از نظر محل سکونت ۶۰۱ واقعه شهری و ۲۷۳ واقعه مربوط به مناطق روستایی است.
وی از ثبت ۱۳۵ مورد طلاق طی شش‌ماهه نخست سال جاری در شهرستان اهر خبر داد، گفت: اگر میزان طلاق را با مدت مشابه سال گذشته مقایسه کنیم ۷ مورد با ۵ درصد کاهش‌یافته در حالی که به دلیل نبود دفاتر ثبت طلاق در شهرستان‌های منطقه ارسباران، تمامی طلاق‌ها در اهر به ثبت می‌رسد که این امر موجب افزایش آمار طلاق در این شهرستان می‌شود.
نیک نظر بابیان اینکه میانگین سن طلاق در بین آقایان ۳۲ سال و در بین بانوان ۲۷ سال است، بیان کرد: طلاق‌های ثبت‌شده در نیمه اول سال جاری ۷۷ درصد از نظر محل سکونت شهری و ۲۳ درصد روستایی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از