روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 76
  • بازدید دیروز: 3,301
  • کل بازدید ها: 839,419
اخبار کوتاه

  در آمـــارها دستــکاری رخ نمی‌دهد

محمد باقر نوبخت با بیان اینکه در آمارهای اعلام شده از سوی مرکز آمار دستکاری رخ نمیدهد، گفت: قسم میخورم قبل از اعلام نتایج از آن بی خبرم.
محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: آمارهای مهم تولید شده از سوی مرکز آمار، اول هر ماه برای من پیامک می شود و همان لحظه مستقیم به رئیس جمهوری هم پیامک می شود.
وی ادامه داد: به این ترتیب آمارهای تولیدی مرکز آمار برای ما بسیار مهم است. ما در سازمان برنامه و بودجه در ساختمان بهارستان، هر روز با مرکز آمار زندگی می کنیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای دومین بار رشد سرمایه گذاری در زمستان و بهار مثبت شد که این تاثیر خود را بر ساختمان گذاشت، بنابراین این بخش هم در دو فصل گذشته مثبت شد؛ این در حالی است که اگر از افراد بیکار بپرسید آیا رشد مثبت در زندگی شما نمود دارد، حتما پاسخش منفی است و متاسفانه همین حرفها در صدا و سیما پخش می شود.با اقداماتی که کردیم به ٢۵ هزار واحد تولیدی وام دادیم اکنون دیگر رشد آنها منفی نیست و از رهبری اجازه گرفتیم تا از خروج آبهای مرزی جلوگیری کنیم و چهارشنبه هفته گذشته نیز گزارش خوبی از آن دریافت شد.
نوبخت ادامه داد: اکنون برخی واحدها رونق گرفته‌اند، ولی بخشی دیگر هم هنوز مشکل دارند. در شناسایی مشکلات اطلاعات مرکز آمار به درد ما می خورد، بنابراین باید از آن حمایت کرد.
وی اظهار کرد: به جمعیت شاغل ٧٣ هزار نفر به حجم شاغلان اضافه شده‌اند و برای اولین بار همه کسانی که وارد بازار کار شدند، شغل پیدا کردند و لی هنوز هم سه میلیون نفر بیکارند.
وی گفت: تورم شهری در مهرماه هشت درصد است، اینکه تصور شود که ما آمار را دستکاری می‌کنیم درست نیست و قسم یاد می‌کنم اینطور نیست.

 بـاید نرخ‌های تور گـردشگری را رقابـتی کنیم

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اعتقاد دارم اگر میراث وزارتخانه شود، دولت بزرگتر می شود. فکر می کنم معاون رییس جمهور کار اجرایی‌اش بیشتر از وزیر باشد.
علی اصغر مونسان با یادآوری این که سه بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان باید با هم، هم افزایی داشته باشند، تاکید کرد: گردشگری باید بر پایه‌ی میراث فرهنگی و صنایع دستی باشد.
او که در برنامه‌ی ذره بین رادیو تهران سخن می‌گفت، از تشدید نظارت بر هتل‌ها و مسافرخانه‌ها خبر داد و افزود: ما نظارت روی تورها را نیز بیشتر خواهیم کرد، زیرا تورهای غیر مجاز به گردشگری آسیب می‌زند.
وی ادامه داد: آنهایی که می‌گویند اگر به کشور همسایه سفر کنیم، ارزان‌تر از ایران تمام می‌شود تحت تاثیر جنجال رسانه‌ای و دروغ بوده‌اند. حواسمان به تورهای گردشگری باشد و فریبشان را نخوریم.
معاون رییس جمهور اظهار کرد: یکی از چالش‌های ما در گردشگری قیمت تمام شده است. باید نرخ‌ها را رقابتی کنیم تا این فضا را بهبود بخشیم. موانعی که در گردشگری داخلی وجود دارد به عوامل زیر بنایی و نیروی انسانی و همچنین آموزش مربوط می شود که ما برای موضوع آموزش برنامه‌های جدی‌تری داریم.
وی همچنین گفت: گردشگری خارجی باعث ارز آوری برای کشور می‌شود و گردشگری داخلی باعث می‌شود ارز داخل کشور بماند، برای همین گردشگری داخلی اهمیت بیشتری برای این سازمان دارد.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه درباره گرانی هتل‌ها، اظهار کرد: در همه جای دنیا ایام پرمسافر و کم‌مسافر وجود دارد که قیمت هتل‌ها هم متناسب با آن افزایش پیدا می‌کند. در ایام کم‌مسافر درصد اشغال هتل‌های ما تا ۳۰‌درصد کاهش پیدا می‌کند و بیشتر اتاق‌های هتل‌ها خالی است. در زمان پرمسافر نیز قیمت‌های هتل‌ها بالا می‌رود زیرا باید در مجموع برای هتلداران نیز بصرفه باشد.
وی اضافه کرد: سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها برای سرمایه‌گذاران سوده‌تر است، بنابراین ممکن است اگر قیمت‌ها خیلی کاهش داده شود هم سطح سرویس‌دهی و هم علاقه‌مندی به سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری کاهش پیدا می‌کند.
مونسان در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت صنایع دستی که تا کنون حدود ۳۷۰ رشته ی آن شناسایی شده، اشاره کرد و افزود: ما در بخش تولید صنایع دستی مشکلی نداریم، اما در بخش بازار فروش ضعف داریم. باید به بخش برند سازی و معرفی محصولات توجه بیشتری داشته باشیم.

 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز