روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 260
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 842,472
اخبار کوتاه

مرگ مشکوک مرد جوان در یک ملاقات

مرد جوان زمانی که به ملاقات همسر دومش رفته بود به طرز مشکوکی جان باخت.
بازپرس کشیک قتل پایتخت در پی تماس مأموران کلانتری ۱۳۸ جنت آباد در جریان مرگ مشکوک مرد جوانی قرار گرفت.
با اعلام این خبر تحقیقات بازپرس سیدسجاد منافی آذر و تیم جنایی آغاز شد.
زن جوان به تیم جنایی گفت: «مدتی قبل با شهرام در یکی از شهرستان‌های غربی کشور آشنا شدم. با اینکه او متأهل بود اما با هم ازدواج موقت کردیم. همیشه شهرام به شهر ما می‌آمد اما این دفعه از من خواست من به تهران بیایم. وقتی به تهران آمدم با شهرام به خانه یکی از دوستانش در سعادت آباد رفتیم و شب هم ماندیم، اما سحرگاه متوجه شدم او نفس نمی‌کشد. به همین خاطر با اورژانس تماس گرفتم، اما آنها پس از معاینه شوهرم اعلام کردند او جانباخته است.»
به‌دنبال اظهارات زن جوان، جسد برای کشف علت و زمان دقیق مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت.

راننده کامیون زنده زنده سوخت

آتش‌سوزی یک دستگاه تانکر سوخت در خروجی شهر اراک به سمت تهران، یک کشته و ۷ مصدوم برجاگذاشت.
در این حادثه که دو روز قبل و پس از تصادف سه خودرو پراید، ایسوزو و تریلرحامل مواد اشتعالزا در ابتدای اتوبان اراک – قم رخ داد متأسفانه تانکر خودرو حمل سوخت آتش گرفت.
درپی این تصادف و آتش‌سوزی هولناک، راننده تانکر ایسوزو، زنده زنده در میان شعله‌های آتش سوخت و ۷ نفر هم مصدوم شدند.
مصدومان این سانحه ۵ سرنشین پراید و ۲ نفر از سرنشینان ایسوزو و تریلر بودند.علت حادثه نیزازسوی کارشناس‌های پلیس راه تحت بررسی است.

سرنوشت متفاوت ۲ مامور ناجا در دادگاه

دو مامور نیروی انتظامی پس از آن که به اتهام قتل عمد پای میز محاکمه ایستادند با سرنوشتی متفاوت روبه‌رو شدند. یکی از آنها با حکم دادگاه به قصاص و دیگری به حبس و پرداخت دیه محکوم شد.
نخستین پرونده مربوط به یکی از مربیان تیراندازی پلیس است که ۲۴ آذر ۹۴ در جریان دستگیری پسری ۲۱ ساله، دست به اسلحه برد و با شلیک گلوله باعث کشته شدن او شد.
متهم در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران با درخواست قصاص پدر و مادر مقتول مواجه شد و گفت: «آن روز برای دستگیری مقتول که سارق خودرو بود، مقابل خانه‌اش در خیابان ابوذر رفتیم، اما او فرار کرد. برای دستگیری‌اش ابتدا دستور ایست دادم، اما توجه نکرد. سپس با رعایت قانون به کارگیری سلاح، دو گلوله شلیک کردم که یکی از آنها به شکل اتفاقی به سینه‌اش خورد. مقتول قصد پریدن از روی دیوار را داشت، اما ناگهان تعادلش را از دست داد و همین موضوع باعث تغییر ارتفاع و برخورد گلوله به سینه‌اش شد. در حالی که من پای او را نشانه گرفته بودم.»
سرانجام پس از چند مرحله رسیدگی، قضات وارد شور شدند و مامور پلیس را به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم کردند.
نجات از قصاص
دومین پرونده نیز مربوط به یکی دیگر از افسران پلیس است که ۱۲ اسفند ۹۳ در جریان تعقیب و گریز مسلحانه با سرنشینان یک دستگاه پراید، با شلیک گلوله باعث مرگ یکی از آنها شد.
او در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران در مقابل درخواست قصاص اولیای دم، گفت: «آن شب هنگام گشتزنی به دو سرنشین یک دستگاه پراید مشکوک شدیم. دستور ایست دادیم، اما توجهی نکردند و پا به فرار گذاشتند. من در مسیر تعقیب و گریز چند گلوله شلیک کردم که به شیشه و پلاک خودرو خورد.
بعد از طی مسافتی، جلوی خودروی متهمان پیچیدیم. یکی از آنها از خودرو پیاده شد، اما دیگری که پشت فرمان نشسته بود دنده عقب گرفت. در این لحظه، اسلحه‌ام را پایین گرفته بودم اما ناگهان گلوله‌ای از آن شلیک شد. چند ثانیه بعد، راننده در خودرو را باز کرد و روی زمین افتاد؛ گلوله به او خورده بود.» در پایان دادگاه قضات وارد شور شدند و حادثه را قتل شبه عمد تشخیص دادند. با حکم آنها، مامور پلیس به پرداخت دیه و سه سال حبس به دلیل رعایت نکردن نظامات و مقررات دولتی محکوم شد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز