روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 1,014
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 843,226
اخبار کوتاه

روان‌ســـازی تــرافیک مسیــر بلوار ستارخان 

شهردار منطقه ۴ گفت: پروژه احداث باند کندرو ستارخان با اجرای عملیات میخ کوبی و تسطیح مسیر به منظور کف سازی و جدولگذاری پیگیری می شود.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۴ تبریز، اکبر امجدی با اعلام این خبر افزود: با تکمیل احداث پروژه ترافیکی باند کندرو ضلع جنوبی خیابان ستارخان، مشکل ترافیک در مسیر آذربایجان به میدان ستارخان مرتفع می شود.
وی با بیان اینکه این اقدامات در راستای تکمیل پروژه احداث تقاطع های غیرهمسطح میدان آذربایجان صورت می پذیرد، تصریح کرد: تمامی مسیرهای منتهی به میدان آذربایجان به لحاظ ترافیکی روان سازی می گردد.
شهردار منطقه ۴ اعتبار اختصاص یافته جهت عملیات بازگشایی و احداث باند کندرو ضلع جنوبی خیابان ستارخان را ۱۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: از این میزان ۱۵۰ میلیارد آن برای تملک املاک موجود در مسیر و ۱۰ میلیارد برای احداث باند در نظر گرفته شده است.
امجدی با تاکید بر اینکه اتمام این پروژه باعث گشایش گره ترافیکی یکی از شریان های اصلی محدوده منطقه ۴ خواهد شد، تصریح کرد: تاکنون فاز یک این پروژه ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
هم چنین معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه چهار اهداف خدماتی، زیست محیطی و زیباسازی «بهسازی مهرانه رود» را حایز اهمیت دانست.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۴ تبریز، موسوی با بیان این مطلب، افزود: با تکمیل طرح ساماندهی و بهسازی بستر مهرانه رود، این پروژه فارغ از اهمیت زیست محیطی، به یک ظرفیت مستعد زیست محیطی و گردشگری منتهی می شود. در ادامه تکمیل بهسازی و ساماندهی مسیر سراسری مهرانه رود، شهرداری منطقه ۴ ساماندهی این مسیر را در حدفاصل پل نظام پزشکی تا آجی چای، به طول ۱۸۰۰ متر در دست اجرا دارد که تاکنون ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
معاون فنی و عمرانی منطقه تصریح کرد: عرض این پروژه، در نقاطی ۲۸ متر است و در نقاطی، به ۳۵ متر می رسد که برای بهسازی این مسیر، در کنار بسترسازی، عملیاتی از قبیل اجرای دیوار ساحلی سنگی، دیوار پیاده روی سنگی، کف سنگی و قیف بتنی نیز در حال اجرا می باشد. موسوی میزان اعتبار صرف شده برای این پروژه را ۹۰ میلیارد ریال عنوان کرد.
ساماندهی و بهسازی بستر مهرانه رود، تنها به عملیات عمرانی محدود نمی گردد؛ بلکه به همت شهرداری منطقه چهار اقداماتی در حوزه فضای سبز و زیبا سازی هم در این مسیر انجام می‌ گیرد تا علاوه بر تامین سلامت و بهداشت شهروندان تبریزی، بخصوص شهروندان ساکن در حوالی این رودخانه زیبایی های بصری شهر نیز، محیط زندگی شهروندان را دلنشین تر سازد.

عملیات تملک باغ تــوت گلگشت از نیمه گذشت

شهردار منطقه ۲ تبریز با اشاره به برنامه این منطقه برای تملک باغ توت گلگشت گفت: عملیات تملک باغ توت گلگشت به منظور احیای فضای سبز شهری و احداث پارک محله ای، آغاز و از نیمه گذشته است.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۲ تبریز، رسول موسایی مساحت این باغ را ۱۰ هزار مترمربع خواند و اضافه کرد: باغ توت گلگشت در مسیر مراکز درمانی گلگشت، واقع شده و به صورت توافقی، تملک و به پارک محله‌ای تبدیل می‌کند.
موسایی از تعریض مسیر کناری این باغ نیز خبر داد و گفت: به منظور سهولت عبور و مرور شهروندان، خیابان ۲۵ متری موجود در گلگشت به ۳۵ متری تعریض می شود.
شهردار منطقه ۲ از احداث جیب پارک در کنار باغ توت گلگشت خبر داد و تصریح کرد: برای جلوگیری از ایجاد ترافیک در مسیر گلگشت، در کنار این پارک، احداث جیب پارکی در مساحت ۱۱۰ مترمربع برای توقف خودروها درنظر گرفته شده است.

بــهره برداری از  پــد هلیــکوپتر شــهرک ارم

با صرف هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون ریال پد هلیکوپتر شهرک ارم به بهره برداری رسید.
به گزارش شهریار به نقل از مدیریت بحران شهرداری تبریز؛ پد هلیکوپتر ارم با هزینه ای بالغ بر ۱ میلیارد و سیصد میلیون ریال به بهره برداری رسید.
در سال های گذشته و با توسعه شهری، نیاز به پد هلیکوپتر در کلانشهر تبریز بیش از پیش احساس می شد تا مدیریت بحران با همکاری مناطق ۱۰ گانه اقدام به احداث پد هلیکوپتر در مناطق مختلف کند.منطقه ۱۰ تبریز به خاطر حاشیه نشینی و نزدیکی به اتوبان پاسداران و بیمارستان عالی نسب این نیاز را بیشتر از هر منطقه ای احساس می کرد تا محل فرود امداد هوایی برای دسترسی آسان به این بیمارستان باشد.سال گذشته این پد ساخته شد ولی در روزهای گذشته با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون ریال به تائید هوانیروز رسیده و به بهره برداری رسید تا امداد هوایی و دیگر نیاز های این منطقه از طریق این پد عملیاتی شود.این پد با هزینه شهرداری منطقه ۱۰ ، همکاری مدیریت بحران منطقه و مرکز و اجرای معاونت عمران منطقه ۱۰ تبریز اجرایی و به بهره برداری رسیده است.

 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز