روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

سوق دادن طرح های فناوری به سمت تجاری سازی

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی تبریز گفت: این نوع نمایشگاه ها باید بستری برای برقراری ارتباطات فناوری بین دو واحد صنعت و دانشگاه باشند.
«حبیب ماهوتی» در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی که در سالن شمس تبریزی بین المللی برگزار شد، با بیان اینکه این نمایشگاه پنجمین سال برپایی خود را تجربه می کند، اظهار داشت: پنج سال پیش برپایی نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی طبق برنامه ریزی های صورت گرفته توسط مسئولین تجاری سازی انجام گرفت و امروزه به یکی از بهترین نمایشگاه های منطقه و کشوری تبدیل شده است.
وی ادامه داد: باید پیگیر نتایج نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی باشیم. صنعتگران، تجار، صادرکنندگان و وارد کنندگان زحمت های بسیاری در عرضه محصولات خود و یا جذب سرمایه گذار می کشند ولی آیا به عنوان مثلا از ۵۰۰ غرفه حاضر در نمایشگاه، شاهد موفقیت ۵ غرفه خوایم بود؟ آیا پس از چهار سال برگزاری پیاپی این نمایشگاه، توانسته ایم واحد یا طرحی ها را تجاری سازی کنیم؟
ماهوتی با اشاره به اهمیت ارتباط دادن صنعت به دانشگاه ها خاطر اذعان کرد: این نوع نمایشگاه ها باید بستری برای برقراری ارتباطات فناوری بین دو واحد صنعت و دانشگاه باشند.
وی با بیان اینکه مشکلات سرمایه‌گذاری در ایران به وفور است، اظهار کرد و گفت: متاسفانه کارشکنی بعضی ادارات اشکال ایجاد می کند؛ این در حالی است که غرفه و سالن ها پر از نظر فنی است؛ اما آیا نتیجه این زحمات به نتیجه می رسد؟! تقاضا دارم بعد از اتمام این نمایشگاه چندین جلسه برای جمع بندی و نتیجه گیری موارد مطروحه حضور برگزار شود.

گشایش نمایشگاه بین المللی کشاورزی در تبریز

هیجدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی و صنایع وابسته ایران در نمایشگاه بین المللی تبریز گشایش یافت.
این نمایشگاه با شرکت استان های آذربایجان شرقی و غربی، تهران، همدان، گلستان، البرز، خراسان رضوی، اصفهان و سمنان در سالن شهریار نمایشگاه بین المللی تبریز دایر شد.
در این نمایشگاه، نمایندگی هایی از کشورهای چین، بلژیک، هلند، ترکیه و آلمان در زمینه های ماشین آلات و ادوات کشاورزی، انواع تراکتور، قطعات، کامیونت و بیل بکهو، دستگاه های جوش و برش پلی اتیلن و پلیمری شرکت دارد.
در این نمایشگاه همچنین انواع سموم، کود و مکمل های غذایی، ماشین الات سمپاشی و باغبانی، نهاده های کشاورزی، تجهیزات و سیستم های تصفیه آب و فاضلاب، انواع لوله های نخدار پنج لایه، لوله های بارانی، انواع بخاری های گلخانه و صنعتی، گل و گیاه، ماشین آلات صنعتی و آزمایشگاهی و سیستم های نوین آبیاری در معرض دید عموم و علاقه مندان به فعالیت های کشاورزی و صنعتی قرار گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز