اخبار کوتاه

دستگیری اعضای شرکت هرمی

هشت عضو فعال یک شرکت هرمی در شهرستان فردیس، با تلاش کارآگاهان پلیس استان البرز شناسایی و دستگیر شدند. تیم عملیاتی اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی در جریان تحقیقات گسترده‌ای توانستند هشت نفر از اعضای باند شرکت هرمی را دستگیر کنند.
به گفته رئیس پلیس آگاهی استان البرز در بازرسی از محل زندگی متهمان، تجهیزات اینترنتی و جزوه‌های آموزشی مربوط به شرکت‌های هرمی کشف و به پلیس آگاهی منتقل شد.
سرهنگ جواد صفایی گفت: «در تحقیقات انجام گرفته از متهمان که اهل استان‌های خوزستان و آذربایجان شرقی هستند، آنها با صراحت به فعالیت و عضویت در شرکت هرمی «QNET» اعتراف کردند و گفتند هر کدام مبلغ یکصد میلیون ریال در شرکت هرمی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.»
پس از تکمیل تحقیقات، پرونده متهمان تحویل دادسرا شد تا برای آنان قرار مناسب صادر شود.

جزئیات تازه از پرونده عروس قاتل

خاله عروس جوان پاکستانی که با مسموم کردن شیر، ۱۷ نفر از اعضای خانواده و فامیل تازه داماد را به کام مرگ کشانده بود، به‌عنوان طراح اصلی قتل عام دستگیر شد.
حدود ۲ هفته قبل، مرگ ناگهانی تعدادی از میهمانان یک عروسی در روستای دورافتاده «مظفرگره» بر اثر مسمومیت به پلیس گزارش شد.
با آغاز تحقیقات، مأموران دریافتند مصدومان و قربانیان پس از خوردن نوشیدنی مخصوص مراسم عروسی مسموم شده و به بیمارستان انتقال یافته‌اند.
همچنین مشخص شد در این واقعه تلخ فامیل داماد بیشترین تلفات را داشته‌اند و عروس جوان نیز که از وصلت ناراضی بوده در خانه مانده است.
به این ترتیب «آسیه بی‌بی» -عروس ۲۱ ساله- بازداشت شد و در بررسی تلفن همراه او، پسر مورد علاقه‌اش نیز شناسایی و دستگیر شد. پسر جوان که از ماه‌ها قبل از ازدواج اجباری «آسیه» با او در ارتباط بود پس از دستگیری، خاله عروس را به‌عنوان طراح نقشه قتل داماد معرفی کرد. او مدعی شد قرار بود آسیه با ریختن مرگ موش درلیوان شیر شوهرش، او را به قتل برساند اما مادرشوهرش پس از اینکه متوجه شد پسرش شیر را نخورده است آن را داخل معجون مخصوص عروسی ریخت. با این اعتراف‌ها «زرینه بگوم» خاله عروس نیز بازداشت شد که هم‌اکنون تحقیقات تخصصی از او نیز ادامه دارد.

بازداشت گردانندگان باند چک پول های جعلی

فرمانده نیروی انتظامی رودبار از کشف افزون بر۷۸ میلیون ریال ایران چک جعلی در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ بابک علیزاده گفت: ماموران ایستگاه بازرسی مستقر در ورودی رودبار حین بازرسی از خودروهای عبوری به یک دستگاه سواری پراید مشکوک شده و دستور توقف این خودرو را صادر کردند.در بازرسی از این خودرو تعداد ۱۵۷ عدد ایران چک جدید ۵۰۰ هزار ریالی جعلی در مجموع به مبلغ ۷۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و مقدار یک گرم مواد مخدر از نوع شیشه کشف و ضبط شد.
به گفته سرهنگ علیزاده، شهروندان ضمن جدی گرفتن هشدارهای پلیسی، هنگام دریافت اسکناس و چک پول به نکات امنیتی تعبیه شده در آن دقت کنند.

سقوط هواپیمای جنگنده نظامی در سروستان

خلبان یک فروند هواپیمای نظامی پس ازسقوط در شهرستان سروستان جان باخت.
دراین حادثه، یک فروند هواپیمای نظامی در حال تمرین رزمی در ۱۵ کیلومتری شهرستان سروستان دچار سانحه شد و سقوط کرد.
معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان فارس گفت: در این سانحه خلبان هواپیما جان خود را از دست داد.
روابط عمومی نیروی هوافضای سپاه نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ۲۰ آبان یک فروند هواپیمای جنگنده سوخو ۲۲ متعلق به این نیرو که در حال انجام تمرینات رزمی بود در استان فارس دچار سانحه شد و سقوط کرد.شهرستان سروستان در ۸۴ کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz