اخبار کوتاه

پسرجوانی که  راز قتل را می‌دانست

جوانی که زن عموی ۸۲ ساله‌اش را به خاطر سرقت پول و طلاهایش در منطقه کوهسنگی مشهد به قتل رسانده بود با ردیابی‌های پلیسی شناسایی و دستگیر شد.
مأموران، جسد قربانی جنایت را درحالی چند شب گذشته در خانه‌اش پیدا کردند که شواهد نشان می‌داد او را خفه کرده‌اند. به هم ریختگی خانه، سرقت پول و طلاهای مقتول نیز هیچ شکی برای تیم جنایی باقی نگذاشت که صاحبخانه به قتل رسیده است.
کارآگاهان جنایی که درتحقیقات تخصصی به جوانی ۲۵ ساله- پسر برادر شوهرقربانی- ظنین شده بودند سرانجام او را دستگیر کردند.متهم در بازجویی‌های مقدماتی منکراطلاع از قتل زن عمویش شد. اما در ادامه با مشاهده اسناد و مدارک پلیسی، چاره‌ای جز بیان حقیقت ندید و به قتل با هدف سرقت پول نقد و طلاها با همدستی یک راننده آژانس اعتراف کرد.
راننده جوان نیزبا پرداخت یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پول نقد به مأموران گفت: این مبلغ مربوط به فروش طلاجات به سرقت رفته از پیرزن بوده است. درحال حاضربازجویی‌های فنی وتخصصی ازعامل اصلی جنایت وهمدستش ادامه دارد.

توقیف محموله ۲۰۰ تنی برنج قاچاق

جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از توقیف محموله ۲۰۰ تنی برنج قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در شهرستان نیمروز خبر داد.
سرهنگ “احمد طاهری” در تشریح جزئیات این خبر گفت: در راستای مبارزه با کالای قاچاق ماموران ایست و بازرسی “سفیدآبه” شهرستان نمیروز هنگام کنترل خودروهای عبوری به هشت دستگاه خودرو مشکوک شدند و برای بررسی بیشتر آنها را متوقف کردند.در بازرسی از این خودروها ۲۰۰ تن برنج قاچاق که از طریق مبادی غیرقانونی وارد کشور و در حال انتقال به یکی از استان های همجوار بوده است، کشف شد.
سرهنگ طاهری با اشاره به اینکه ارزش این محموله قاچاق ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است، بیان داشت: در این رابطه هشت قاچاقچی دستگیر که پس از تشکیل پرونده مقدماتی به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.قاچاق کالا خسارت جبران‌ناپذیری به بدنه اقتصاد کشور می زند و موجبات رکود و بیکاری جوانان را فراهم می کند، پلیس با بهره‌گیری از تمام توان و امکانات خود با این پدیده شوم مبارزه خواهد کرد.

سرقت از ۲ زن با لباس مأموران

دوسارق که برای دزدی از دو زن لباس مأموران بر تن کرده بودند ازسوی پلیس شناسایی و دستگیرشدند.
آنها با معرفی خود به عنوان مأمور و به بهانه بازرسی، وارد کارگاه تولیدی متعلق به ۲ زن جوان در محدوده خیابان سرافراز مشهد شده بودند. دزدان با تهدید و زور ۲ میلیون تومان پول و مقداری طلا به سرقت برده بودند اما پس از شکایت مالباختگان، هر دو سارق با ردیابی‌های مأموران پلیس مشهد شناسایی و دستگیر شدند که بازجویی از آنها ادامه دارد.

انتقام اینترنتی از منشی شوهر

زن جوانی که به شوهرش ظنین شده و تصور می‌کرد او با منشی دفترش در شرکت رابطه پنهانی دارد تصمیم به انتقامجویی از منشی جوان گرفت تا دختر را رسوا کند و آبروی شوهرش را هم ببرد.
زن بدبین به فکر افتاد عکسی از منشی شوهرش به‌دست بیاورد و با نوشتن مطالبی اتهام‌آمیز درباره این دختر، آن‌ را در شبکه‌های اینترنتی منتشر کند.
زن انتقامجو برای اجرای این توطئه توانست به بایگانی شرکت همسرش نفوذ کند و دور از چشم کارکنان، عکسی از دختر منشی به‌دست بیاورد. او پس از سرقت عکس مورد نظر، نقشه‌اش را اجرا کرد.
ازسوی دیگرمنشی جوان که با دیدن عکس خود همراه با مطالب توهین‌آمیز در اینترنت و شبکه‌های مجازی شوکه شده بود بلافاصله به پلیس فتا در اردبیل شکایت کرد و خواستار شناسایی و دستگیری عامل انتشار این تصاویر و اخبار کذب شد.
مأموران نیز پس از انجام تحقیقاتی موفق به شناسایی زن جوان شدند و پس از بازداشت به بازجویی از وی پرداختند.
متهم در بازجویی لب به اعتراف گشود و گفت: پی برده بودم که شوهرم نسبت به من بی‌توجه شده است. به همین خاطر ضمن پرس و جو، به رابطه همسرم با منشی شرکت ظنین شدم تا اینکه به فکر افتادم از این دختر انتقام بگیرم.درحال حاضرتحقیق دراین باره برای رفع برخی ابهام‌ها ادامه دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از