روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 326
  • 761
  • 1,333,027
اخبار کوتاه

کشف اجساد زن و مردی در مشهد

به‌دنبال کشف اجساد زن و مرد ناشناس که طی ۱۲ ساعت در دو محله مشهد پیداشدند تحقیقات جنایی برای کشف رازمرگ آنها دردستورکارپلیس وبازپرس جنایی قرارگرفت.این درحالی است که نخستین بررسی‌ها نشان داد مرد جوان به قتل رسیده اما علت قطعی مرگ زن میانسال هنوزمعلوم نیست.
ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح پنجشنبه گذشته، مأموران ازکشف جسد مرد ناشناس در بلوار محمدآباد با خبرشدند. همزمان با حضور بازپرس کشیک جنایی وتیم جنایی، تحقیق دراین باره آغازشد. شواهد نشان داد جسد نیم سوخته متعلق به مرد جوانی است که درمحل دیگری به قتل رسیده وسپس به این محل منتقل شده است.عامل یا عاملان جنایت نیز با آتش زدن جسد مرد جوان سعی در از بین بردن هویت‌اش داشتند.این درحالی بود که فقط قسمت بالا تنه قربانی سوخته بود و کفش‌های چرم قهوه‌ای و شلوار آبی رنگ و قسمتی از کاپشن چرم قهوه‌ای‌اش سالم مانده بود. باتوجه به اینکه علت اصلی مرگ مشخص نبود جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای روشن شدن هویت مقتول و شناسایی عامل یا عاملان جنایت کلید خورد.
حدود ۱۲ ساعت بعد از کشف جسد مرد جوان، بازپرس کشیک قتل مشهد در جریان پیدا شدن جسد زنی در بلوار‌پور طرقی مشهد قرار گرفت. با حضورمأموران و بازپرس جنایی در محل، تیم جنایی با جسد زنی درحدود ۴۰ سال با موهای رنگ شده، مانتوی مشکی و شلوار پلنگی و روسری گلدار روبه‌رو شدند. در نخستین بررسی‌ها علایم ضرب وشتم وجراحت به چشم نخورد.به همین خاطرجسد وی نیزبرای بررسی‌های فنی به پزشکی قانونی انتقال یافت.

قاتل طلافروش یزدی اعدام شد

یکی از دو برادری که در جریان سرقت از جواهرفروشی در یزد، پسر صاحب مغازه را به قتل رسانده بود، پس ازتأیید حکم دردیوان عالی کشور، سحرگاه پنجشنبه در محل وقوع جنایت به دار مجازات آویخته شد.
یکشنبه ۲۸ شهریور امسال، دو برادر برای سرقت از یک طلافروشی، پسر جوان صاحب مغازه را به شکلی هولناک به قتل رساندند و پس از برداشتن کلیدها، طلا وجواهرات را سرقت کرده وگریختند. با توجه به حساسیت موضوع، پرونده به‌صورت ویژه در دست بررسی قرار گرفت تا اینکه هر دو سارق با ردیابی‌های گسترده پلیسی درهمدان دستگیر شدند. سپس پرونده هر دو متهم، در دادگاه انقلاب تحت رسیدگی ویژه قرارگرفت وقاتل به اتهام افساد فی الارض در دست بررسی قرار گرفت.سرانجام عامل جنایت به اعدام محکوم شد. این حکم ساعت ۵ صبح پنجشنبه ۱۹ اسفند در محل وقوع جنایت و در ملاعام به اجرا درآمد.

مرگ ۲ کودک در انفجار خانه قدیمی

دختر و پسر خردسال بر اثر انفجار در یک خانه قدیمی جان باختند وکارشناسان علت این انفجار را نشت گاز عنوان کردند. ظهر پنجشنبه ۱۹ اسفند خبرانفجار مرگبار خانه دو طبقه قدیمی در محله پنج تن مشهد به بازپرس کشیک قتل اعلام شد. بررسی‌ها نشان داد زن صاحب خانه و فرزندش درطبقه اول و زن همسایه و فرزندش در طبقه دوم ساکن بودند که ناگهان انفجاری رخ داد و خانه دو طبقه ویران شد.بر اثر این حادثه دو کودک که دختری ۱۱ ساله و پسری ۳ ساله بودند جان سپردند و دو زن جوان ساکن ساختمان قدیمی به بیمارستان منتقل شدند. در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد انفجار بر اثر نشت گاز رخ داده است.

کاهش وزن ۱۰۰ کیلویی سنگین ترین زن جهان

زن۵۰۰ کیلویی مصری که پس از ۲۰ سال خانه نشینی وتحمل درد و رنج‌های فراوان، سرانجام با کمک نیکوکاران به بیمارستانی در هند منتقل شده بود، در مدت ۳ هفته با جراحی و رژیم غذایی ۱۰۰ کیلو وزن کم کرد.«ایمان احمد عبد‌آلاتی»، ۳۷ ساله به دلیل وزن نیم تنی‌اش در طول این سال‌ها روی تختی گوشه خانه افتاده بود و امکان حرکت نداشت. پس ازانتشار سرگذشت غم‌انگیز این زن دررسانه‌های اجتماعی که با واکنش‌های مختلف وحمایت‌های مردمی همراه شد، سرانجام زن جوان با کمک جرثقیل از خانه خارج شد و با کمک یک شرکت هوایی به طوررایگان به شهربمبئی هند انتقال یافت. بعد هم پزشکان نیکوکاراو را تحت عمل جراحی قراردادند. با توجه به اینکه بخشی از چربی‌های اضافی این زن در جراحی خارج شده است، پزشکان با تجویز رژیم سخت غذایی در طول سه هفته موفق به کاهش ۱۰۰ کیلو گرم از وزن وی شده‌اند. اما با توجه به وضعیت سلامت این زن تلاش برای کاهش سریع‌تر وزنش تحت نظر پزشکان ادامه دارد. در حال حاضر این زن مصری با ۴۰۰ کیلو وزن همچنان سنگین‌ترین زن جهان است و پس از او پولین پاتر امریکایی با ۲۹۳ کیلو، در رتبه دوم قرار دارد.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز