روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 507
  • بازدید دیروز: 1,548
  • کل بازدید ها: 877,336
اخبار کوتاه

بیمارستان الزهرای تبریز واحد نمونه‌ی کشوری

یک فوق تخصص نوزادان گفت: بیمارستان الزهرای تبریز، واحد نمونه ی کشوری در مراقبت های تکاملی نوزادان شناخته شده است.
محمدباقر حسینی در بازدید خبرنگاران از بخش تزریق وریدی (TPN) بیمارستان الزهرای تبریز، اظهار کرد: فعالیت‌های این بخش در راستای فعالیت‌های تکاملی یگانه‌ی نوزادان یا (NIDCAP) صورت می گیرد.
وی افزود: تمامی نیروهای مرتبط برای آموزش مراقبت های تکاملی نوزادان به بیمارستان الزهرای تبریز به عنوان بخش نمونه‌ی کشوری مراجعه می‌کنند.
وی با اشاره به نگه داری از نوزادان به روش NIDCAP بیان کرد: در این روش نوزادان در لانه و محیطی کاملا شبیه سازی شده با محیط رحم از نظر نور و صدا نگه‌داری می‌شوند.
حسینی خاطرنشان کرد: مراقبت تکاملی از نوزادان نارس سبب کاهش عوارض و اختلالات احتمالی بعدی مثل اختلالات یادگیری می‌شود و تمامی مراحل درمانی نوزاد با توجه به نیازها و شرایط نوزاد انجام می شود.
“مجید محله‌ای”، فوق تخصص نوزادان نیز در این خصوص اظهار کرد: تمامی نوزادان نارس قبل از این که بتوانند از شیر مادر تغذیه کنند، باید یک سری مواد غذایی را به روش وریدی دریافت کنند.
وی افزود: به این منظور ما باید روزانه بیش از ۱۵ نوع محلول وریدی را در محیطی کاملا استریل و به دور از هرگونه میکروب و آلودگی با هم ترکیب کنیم.
وی تاکید کرد: اگر شرایط استریلیزه برای ترکیب این محلول های وریدی موجود نباشد، عفونت و طول بستری شدن در نوزادان افزایش یافته و مجبور به استفاده از آنتی بیوتیک‌های گران و عارضه‌دار می شویم.
محله‌ای خاطرنشان کرد: بخش TPN نوزادان مرکز آموزشی و درمانی الزهرای تبریز امکان مخلوط کردن این محلول ها را در بخشی کامل استریل، بدون دخالت دست و مکانیزه فراهم آورده است.

کره‌ای‌ها در تبریز بیمارستان می‌سازند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از انعقاد قرارداد و توافقات حاصل شده با کره‌ای‌ها برای احداث بیمارستان ۷۲۳تختخوابی در تبریز خبر داد.
محمدحسین صومی در نشست خبری با اصحاب رسانه از انعقاد قرارداد و توافقات حاصل شده با کره‌‌‌‌‌‌ای‌ها برای احداث بیمارستان ۷۲۳تختخوابی تبریز خبر داد و اظهار داشت: از طریق فاینانس با کره‌ای‌ها برای احداث بیمارستان ۷۲۳ تختخوابی توافقات نهایی حاصل شده و ۲۰۴ میلیون یورو از محل فاینانس تأمین شده است.
وی افزود:طبق این توافق صورت گرفته ۸۰ درصد کره‌ای‌ها و ۱۵درصد دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این پروژه سهیم بوده و تا دو ماه آینده نحوه اداره سیستم اداری آن تعیین می‌گردد.
صومی خاطرنشان کرد: با احداث بیمارستان ۷۲۳ تختخوابی این بیمارستان جایگزین بیمارستان شهید مدنی و شهداء تبریز می‌گردد.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه فرهنگ پذیرش توریسم سلامت در جامعه ما وجود ندارد اظهارداشت: در اثر عدم رفت و آمدهای صورت گرفته به خارج از کشور جامعه ما فرهنگ پذیرش توریسم سلامت را نداشت و متاسفانه تفاوت چشمگیری نسبت به قبل صورت گرفته به طوریکه می توان گفت در حال حاضر توریسم سلامت به ۱۰درصد رسیده است.
وی تصریح کرد: در این راستا با اتخاذ تصمیمات و راهکارهایی تلاش کردیم این موضوع را قانونمند کنیم.

ارتقای سطح علمی مربیان از سیاست های کانون پرورش فکری است

مدیر کل کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی گفت: بر اساس سیاست گذاری های کانون پرورش فکری، مربیان کانون هر لحظه باید در معرض یادگیری قرار گیرند.
هادی یوسف‌زاده چهارشنبه در نخستین نشست تخصصی قصه گویی برای مربیان کانونی که در حاشیه بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در تبریز برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به سیاست گذاری های کانون پرورش فکری که مربیان هر لحظه باید در معرض یادگیری قرار گیرند بر همین اساس نشست تخصصی فوق برای مربیان کانونی برگزار گردید.
وی ادامه داد: هدف از برپایی این نشست افزایش دانش شغلی و ارتقای سطح علمی مربیان در امر قصه گویی بوده و در آن سعی شد تا مربیان با شیوه های قصه گویی آشنا شده و برای کودکان و نوجوانان قصه هایی بخوانند که در تربیت آنان موثر واقع شود.
دبیر حوزه یک بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی خاطر نشان کرد: یادگیری شگردهای قصه‌گویی به واسطه برگزاری چنین نشست هایی برای مربیان میسر می شود و مربیان کانونی باید نسبت به اجرای این فعالیت ها در مراکز اهتمام بیشتری کنند.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی تصریح کرد: در امر قصه‌گویی باید در مسیری حرکت کنیم تا بتوانیم امر قصه گویی را به دغدغه و اولویت اصلی مربیان کانونی تبدیل کنیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز