اخبار کوتاه

تحقـــق تحرک تــولید با اعطای تسهیــلات 

رییس کل بانک مرکزی در گفتگو با خبرنگاران گفت : مثمر بودن به تصمیم سال گذشته نظام بانکی مبنی بر حمایت از بنگاه کوچک و متوسط، گفت: با اعطای تسهیلات ۱۶ هزار میلیارد تومانی، تحرکی محسوس در اقتصاد کشور ایجاد شد. همچنین باید در نظر داشت بنگاه هایی از این دست، قادر هستند فرصت های شغلی پرتعدادی را به وجود آورند آن هم در شرایطی که اقتصاد ایران کماکان با نرخ بالای بیکاری دست به گریبان است.
وی افزود: امسال با در نظر گرفتن تجربیات سال گذشته، برنامه اعطای سه گروه از تسهیلات در دست اجراست؛ ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای بنگاه های کوچک و متوسط ، ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای نوسازی خطوط تولید این بنگاه ها و ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در راستای ایجاد فرصت‌های شغلی در نظر گرفته شده است. در مجموع، نظام بانکی ۵۰ هزار میلیارد تومان به این منظور تخصیص داده است.
سیف، اقدام موثر دیگر نظام بانکی را طرح ضربتی اعطای تسهیلات ازدواج توصیف کرد و ادامه داد: در نتیجه اقبال و همت نظام بانکی در یک دوره ۵۰ روزه، ۵۲۰ هزار فقره تسهیلات ازدواج به متقاضیان پرداخت شد ضمن این که آمار نشان می دهد در شش ماهه سال ۱۳۹۶، بیش از ۷۸.۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به بیش از ۷۵۳ هزار نفر از متقاضیان پرداخت و صف تقاضا کوتاه‌تر شده است و امیدواریم تا پایان سال با پدیده ای به نام صف دریافت تسهیلات ازدواج مواجه نباشیم.

 هیچ واحــد دانشگاهی تعطیــل نمی‌شود

رییس دانشگاه آزاد در حاشیه برگزاری مراسم تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد سمنان گفت: هیچ واحد دانشگاه آزاد اسلامی تعطیل نخواهد شد.
فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سوالی درباره حذف رشته‌های موازی در واحدهای هم‌جوار، گفت: ما یک آمایش آموزشی داریم که رشته محل‌ها متناسب با وضعیت هر منطقه ارائه خواهد شد و واحدهای استانی هم‌جوار می‌توانند در ارائه رشته محل‌ها و تبادل استادان با یکدیگر تعامل داشته باشند. انجام چنین سازوکاری در امر پژوهش نیز در دستور کار قرار دارد که تجاربی که در یک واحد موفق بوده، در واحدهای دیگر استان نیز اجرا شود. به عنوان نمونه آزمایشگاه بتن سمنان که آزمایشگاه مجهزی است، می تواند در حوزه مهندسی سازه و مقاوم‌سازی ساختمان ها در برابر زلزله مورد استفاده قرار گیرد.

هیئت ایــرانی برای مذاکرات حج به عربستان می رود

رئیس سازمان حج و زیارت به همراه هیاتی برای مذاکرات در خصوص حج سال ۱۳۹۷، ماه آینده به عربستان سفر خواهد کرد.
نشست شورای برنامه ریزی وهماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر تشکیل و اعلام شد که مذاکرات حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت با طرف سعودی درباره توافقنامه حج سال آینده دی ماه سال جاری درعربستان انجام خواهد شد.
قاضی عسکر در ادامه این جلسه از مسئولان کارگروه کمیته های آسیب شناسی، خواست تا هرچه زودتر نتایج بررسی های کارشناسی انجام شده را ارائه دهند تا در برنامه ریزی های حج سال آتی مورد استفاده قرار گیرد.
در ادامه این جلسه مرعشی رئیس و کولیوند معاون مرکز پزشکی حج و زیارت در باره نحوه فعالیت این مرکز و مشکلات و برنامه ریزی های صورت گرفته برای حج آینده گزارش دادند.
برپایه این گزارش، سرپرست حجاج ایرانی با تاکید بر ضرورت ارائه خدمات مطلوب به زائران حج تمتع، لزوم برنامه ریزی برای استفاده از امکانات پزشکی و درمانی طرف سعودی را یادآور شد.

ادعای نتانیاهو:
تاریخ را خوانده‌ام،ایران متعهد به کشتار یهودیان است

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادعایی واهی و بی‌اساس گفت که ایران متعهد به کشتار یهودیان است.
به گزارش روزنامه هاآرتص، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پیام خود به اجلاس سالانه سابان در واشنگتن به تکرار ادعاهای خود علیه ایران پرداخت. وی با ابراز نگرانی درباره تهدید ایران علیه رژیم صهیونیستی گفت که ایران به طور بی‌رحمانه‌ای متعهد به ترور و کشتار یهودیان شبیه نازی‌های آلمان در جریان جنگ جهانی دوم است.
نتانیاهو در ادامه ادعاهای خود گفت: من مکرراً درباره ایران صحبت می‌کنم چراکه تاریخ را خوانده‌ام.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین از شرکت‌کنندگان در این نشست خواست تا از فرصت ایجاد شده توسط دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای حذف معایب توافق هسته‌ای با ایران استفاده کنند.
وی در اظهارات خصمانه خود گفت که اگر نظام کنونی ایران تغییر کند اسرائیل اولین کسی خواهد بود که روابط خود را با ایران مجدداً برقرار خواهد کرد.
اجلاس سابان کنفرانس سالانه درباره سیاست آمریکا در خاورمیانه است که توسط اندیشکده بروکینگز برگزار می‌شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz