اخبار کوتاه

با تمام تـــــــوان آماده همکاری با شهردار هستیم

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز از دست دادن آرامش ذهنی و روحی شهروندان به بهانه توسعه را امر ضد توسعه ای دانست.
به گزارش شهریار، دکتر شکور اکبرنژاد در آیین معارفه پنجاه و ششمین شهردار تبریز و تکریم دکتر صادق نجفی با اعلام این مطلب گفت: باید تبریز را به مکانی آرامش بخش برای زندگی شهروندان تبدیل کنیم و توسعه زمانی معنا می یابد که شهروندان ما در آسایش و آرامش زندگی کنند.
اکبرنژاد اظهار داشن: هنر ما این باید باشد که برای شهر فرصت ایجاد کنیم و از تخصص و نظرات کارشناسان در اداره شهر و توسعه تبریز استفاده کنیم.
وی در ادامه سخنانش با تقدیراز شهرداران ادوار گذشته تبریز گفت: شهرداران خوشنامی چون وارسته، موسوی درویش زده، اشرف نیا ، حاجی پور و نوین و نجفی در دوران مسئولیتشان در این سمت کارهای زیادی برای توسعه شهر انجام داده اند که از آنان تشکرمی کنیم.
اکبرنژاد با اشاره به ضرورت انجام هزینه هدفمند و موثر در شهر ادامه داد: نباید بودجه های فرهنگی به سفرهای آنچنانی و پلاکارد های غیر لازم هزینه شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز خطاب به شهردار تبریز افزود: با تمام توان برای عظمت تبریز و رضای خدا و مردم قول همکاری و کمک می دهیم تا شهر را آباد کرده و با افزایش بهره وری نیروهای انسانی و ارتقای فرهنگ شهر نشینی و مدیریت پسماند دوران خوبی را در تبریز رقم بزنیم.
اکبرنژاد افزود: تبریز شهر فرهنگ و شهر حکیمان اندیشمند و شهر علامه ها و شاعران شهیر و سیاستمنداران فرزانه است تبریز یادگار باغ شهری است که در نام های محلاتش متجلی است که باید آینده آن در امتداد گذشته پر شکوه آن تداوم یابد.
وی افزود: از مردم هوشمند تبریز تشکر می کنیم که فرصت خدمتگذاری را برای شورا و شهردار فراهم آوردند تا در کنار هم بتوانیم مکانی امن و همراه با آسایس بوجود بیاوریم.

خانه فرهنگ نرجس خاتون میــــزبان نونهالان مهــــدکودک

خانه فرهنگ نرجس خاتون شهرداری منطقه دو تبریز با برنامه های آموزش شهروندی میزبان نونهالان مهد کودک لاچین بود.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۲ تبریز، ویژه برنامه آموزش شهروندی در آمفی تئاتر خانه فرهنگ نرجس خاتون (س) با حضور نونهالان مهد کودک لاچین و اجرای برنامه های آموزش شهروندی برگزار شد.
این برنامه آموزشی در قالب اجرای نمایش طنز و مسابقه و اهدای جوایز به کودکان برگزار شد.

ایجاد مسیر دسترسی «پاسداران به بارنج»  با پوشش کانال فرشته جنوبی

شهردار منطقه ۵ تبریز گفت: مسیرگشایی فرشته جنوبی به بارنج طبق زمانبندی در حال اجرا است.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۵ تبریز، یعقوب هوشیار اضافه کرد: پس از بازگشایی فاز اول ۲۴ متری فرشته جنوبی که اتوبان پاسداران را به فرشته متصل کرده، فاز دوم با پوشش کانال واقع در مسیر آغاز شده و با سرعت در حال اجرا است.
وی در ادامه با بیان اینکه پس از پوشش کانال واقع در مسیر به طول ۳۵۰ متر زیرسازی و آسفالت ریزی این مسیر شروع می شود، عمده هدف از پوشش کانال را ارتقای استانداردهای زیست محیطی برشمرد و گفت : ۲۴ متری فرشته جنوبی با ۱/۵ کیلومتر طول اتوبان پاسداران را به بارنج متصل خواهد کرد.
وی در ادامه افزود: پس از بهره برداری از مسیرگشایی فرشته جنوبی تردد از اتوبان پاسداران به محلات بارنج، ولیعصر دو، کوی استانداری و کوی ولیعصر میسر خواهد شد. هوشیار همچنین خاطرنشان کرد: پیش از این دو مسیرگشایی ولیعصر۲ به بارنج و بارنج به کوی استانداری با۱۰۰میلیارد ریال هزینه وبه طول ۲کیلومتربه بهره برداری رسیده بود.
شهردار منطقه همچنین هزینه عملیات عمرانی مسیرگشایی فرشته جنوبی را ۲۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: با پایان تملک املاک واقع در مسیرگشایی عملیات عمرانی و اجرایی پروژه در حداقل زمان به اتمام خواهد رسید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz