اخبار کوتاه

مرگ دلخراش سرنشینان پژو زیر چرخ های کامیون

پنج سرنشین خودروی پژو در برخورد با یک کامیون در سه کیلومتری جاده رباط به شهر طبس به طرز فجیعی جان باختند.
مصطفی نوروزی، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان اردکان گفت: این حادثه ساعت ۹ و ۳۵ دقیقه شامگاه چهارشنبه گذشته اتفاق افتاد. با اعلام این گزارش، تیم اورژانس پایگاه رباط برای ارزیابی محل حادثه به محل اعزام و مشخص شد به علت شدت حادثه سرنشینان و راننده خودروی سواری در صحنه جان باخته‌اند و راننده کامیون دچار جراحات سطحی شدند. به‌علت شدت این تصادف رهاسازی اجساد با مشکلات فراوان انجام شد.

کشف ۳۳۰ هزار لیتر مشروبات الکلی

ماموران پلیس پایتخت موفق شدند یک باند تولید و توزیع مشروبات الکلی در جنوب تهران را منهدم کنند که علاوه بر تولید این مشروبات، آن‌ها را در بطری‌های خارجی و با بسته بندی و برچسب برندهای خارجی توزیع می‌کردند.
ماموران پلیس پایتخت موفق شدند یک کارگاه تولید مشروبات الکلی دست ساز در جنوب تهران را کشف و اعضای باند تهیه و توزیع این مشروبات را دستگیر و این باند را منهدم کنند.
بر اساس این گزارش، ماموران کلانتری ۱۷۰ کهریزک به دنبال گزارش‌های دریافتی و انجام اقدامات اطلاعاتی توانستند این کارگاه مشروبات دست ساز را شناسایی کنند.
اعضای این باند پس از تهیه مشروبات الکلی دست ساز و با استفاده از الکل‌های طبی اقدام به پر کردن بطری‌های خارجی مشروبات الکلی کرده و با چسباندن برچسب‌های خارجی، این مشروبات را به اسم مشروبات خارجی توزیع می‌کردند.
به گفته مسئولان کلانتری ۱۷۰ کهریزک، از این کارگاه مشروبات الکلی، بیش از ۳۳۰ هزار لیتر مشروبات الکلی کشف و ضبط شد.

متلاشی شدن باند بزرگ قاچاقچیان بین‌المللی هروئین

گمرک ایران از انهدام یک باند بزرگ قاچاقچیان بین‌المللی هروئین توسط ماموران گمرک رازی در مرز ایران- ترکیه خبر داد.
این باند بزرگ قصد داشت تا با جاسازی بسیار ماهرانه هروئین در داخل یک خودروی سواری لوکس اقدام به ترانزیت هروئین از طریق ایران به ترکیه و اروپا کند اما سگ‌های موادیاب گمرک ایران در این عملیات موفق شدند مقدار ۷۴ کیلوگرم موادمخدر از نوع هروئین را از داخل این خودروی سواری ام.جی کشف کنند.
قاچاقچیان بین‌المللی موادمخدر قصد داشتند این مقدار موادخدر را از طریق گمرک رازی در مرز ایران و ترکیه خارج کنند که شگرد این باند بزرگ قاچاق موادمخدر با هوشیاری ماموران گمرک رازی و به کمک سگ‌های موادیاب خنثی شد و در این عملیات مقدار ۷۴ کیلوگرم هروئین از قاچاقچیان کشف و ضبط شد. این مقدار هروئین به طرز بسیار ماهرانه‌ای پس از برش دادن قسمتی از کف یک خودروی لوکس ام . جی در آنجا جاسازی شده بود اما این ترفند قاچاقچیان بین‌المللی موادمخدر با رهگیری اطلاعات خودروهای ورودی و خروجی و به کمک سگ‌های موادیاب توسط ماموران گمرک کشف شد.
قاچاقچیان که یکی از پیچیده‌ترین فنون جاسازی موادمخدر را به کار برده بودند و با برش کف یک خودروی لوکس با پلاک کشور ترکیه قصد داشتند با اغفال ماموران گمرک ایران نسبت به انتقال این محموله به کشور ترکیه و از آنجا به اروپا اقدام کنند اما در برابر موفق‌ترین گمرک دنیا در مبارزه با قاچاق ناکام ماندند و شگرد پیچیده آنها لو رفت.
گمرک ایران برترین گمرک جهان در مبارزه با قاچاق در دنیا به شمار می‌رود که براساس ارزیابی سازمان جهانی گمرک رتبه نخست دنیا در مبارزه با قاچاق را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص داده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از