روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
اخبار کوتاه

ضرورت تشکیل  فراکسیون کارگری شورای شهر تبریز

عضو هئیت رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز در نطق میان دستور خود بر ضرورت تشکیل فراکسیون کارگری شورای شهر تبریز تاکید کرد.
به گزارش شهریار، کریم صادق زاده تبریزی با تشریح ضرورت تشکیل فراکسیون کارگری شورا اظهار داشت: با توجه به اینکه محور توسعه شهری توجه به نیروی انسانی است و باید مبنای حرکت و آبادانی شهر توسعه نیروی انسانی باشد: عضو شورای شهر تبریز افزود: بدون تامین نیازهای مادی و رفاهی کارگران نمی توان به توسعه شهری کامل دست یافت دغدغه فراکسیون شورا ساختارمند کردن عملکرد و تصمیمات شورای شهر در مورد تامین معشیت و رفاه کارگران شهرداری است.
صادق زاده گفت: در مجموعه شهرداری ها شاهدیم بعد از گذشت ۴ دهه از انقلاب همچنان نماینده قانونی کارگران و یا انجمن های صنفی در مناطق حضورندارند و این دلیل بی عدالتی ها و تضییع حقوق کارگران است.
وی با اشاره به اینکه به عنوان عضو شورای شهر از همکاران می خواهم در تشکیل فراکسیون کارگری همراهی کننند تا به عنوان یادگار عملکرد شورای پنجم ثبت شود گفت» در قانون و آیین نامه داخلی شورا سخنی از فراکسیون نشده است اما در تهران اصفهان و شیراز با تصویب شورا فراکسیون فوق شکل گرفته است.
کریم صادق زاده تبریزی در پایان سخنانش در خصوص ترکیب این فراکسیون گفت: فراکسیون کارگری با حضور ۵ یا ۷ عضو شورا فعالیت خواهد کرد و طبیعتااین فراکسیون در جهت پیگیری مطالبات و حقوق کارگران فعالیت خواهد کرد.

تامین اعتبارات لازم برای احداث پایانه شرق تبریز 

قائم مقام شهردار تبریز در بازدید از محل اجرای پروژه پایانه شرق تبریز بر تامین اعتبارات مالی مورد نیاز برای احداث این پایانه در بودجه سال آینده تبریز تاکید کرد.
به گزارش شهریار، رسول موسایی در بازدید از محل احداث پایانه شرق تبریز اظهار داشت: تکمیل و ایجاد راههای دسترسی پایانه شرق تبریز از اولویت های اساسی اجرا و تکمیل این پروژه ترافیکی است.
قائم مقام شهردار تبریز با اشاره به اینکه احداث این ترمینال تحول چشمگیری در ترافیک و همچنین منظر شهری شرق تبریز بوجود خواهد آورد اظهار داشت: انتقال گاراژهای فعال در منطقه دروازه تهران به ترمینال شرق تبریز یکی از اهداف احداث این ترمینال است و ضروری است سازمان پایانه ها در احداث و پیشبرد این پروژه تسریع نماید.
ساخت پایانه شرق تبریز جهت ارایه سرویس و خدمات به شهروندان ساکن در شرق شهر تبریز در حال احداث است. موسائی قائم مقام شهردار تبریز به همراه یوسفی معاون حمل ونقل ترافیک تبریزشهرداری تبریز و قلیزاده مدیرعامل سازمان پایانه های از پایانه شرق تبریز بازدید کرد.
در این بازدید مدیرعامل سازمان پایانه های شهرداری تبریز با تشریح مسایل و نحوه ادامه عملیات اجرایی این پروژه و همچنین انتخاب مشاور طراحی و تهیه نقشه های اجرایی نسبت به اهمیت موضوع احداث پایانه شرق تبریز توضیحاتی ارایه کرد.

 پیشــرفت۵۰درصدی مسیرگشایی فرشته جنوبی به بارنج توسط شهرداری منطقه ۵

شهردار منطقه ۵ تبریز گفت: پوشش کانال مسیرگشایی فرشته جنوبی به بارنج با پیشرفت ۵۰درصدی ادامه داد.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۵ تبریز، یعقوب هوشیار افزود: پس از بازگشایی فاز اول ۲۴ متری فرشته جنوبی که اتوبان پاسداران را به فرشته متصل کرده به منظور اجرای فاز دوم آن عملیات پوشش کانال واقع در مسیر آغاز شده و با سرعت در حال اجراشدن است.
وی در ادامه با بیان اینکه پس از پوشش کانال واقع در مسیر به طول ۳۵۰ متر زیرسازی و آسفالت ریزی این مسیر شروع می شود، عمده هدف از پوشش کانال را ارتقای استانداردهای زیست محیطی برشمرد و گفت : ۲۴ متری فرشته جنوبی با۱۵۰۰متر طول، اتوبان پاسداران را به بارنج متصل خواهد کرد.
هوشیار در ادامه افزود : پس از بهره برداری از مسیرگشایی فرشته جنوبی تردد از اتوبان پاسداران به محلات بارنج، ولیعصر دو، کوی استانداری و کوی ولیعصر میسر خواهد شد.پیش از این دو مسیرگشایی ولیعصر دو به بارنج و بارنج به کوی استانداری با۱۰۰میلیارد ریال هزینه و به طول ۲کیلومتربه بهره برداری رسیده بود. وی هزینه عملیات عمرانی مسیرگشایی فرشته جنوبی را ۲۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت : با پایان یافتن تملک املاک واقع در مسیرگشایی عملیات عمرانی و اجرایی پروژه در حداقل زمان به اتمام خواهد رسید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز